انواع مدل لباس های ژیمناستیک دخترانه و پسرانه در 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع مدل لباس های ژیمناستیک دخترانه و پسرانه در 1402
انواع مدل لباس های ژیمناستیک دخترانه و پسرانه
4.3/5 - (3 امتیاز)

انواع مدل لباس های ژیمناستیک دخترانه و پسرانه را میتوانید در بازار پیدا کنید. ژیمناستیک یکی از ورزش های پر طرفدار برای تمام سنین در میان دختران و پسران می باشد. این ورزش نیاز به انعطاف پذیری بالایی دارد و حرکات در این ورزش به بدنی ورزیده و منعطف نیازمند است. لباس ژیمناستیک نیز باید به گونه ای باشد که این آزادی و راحتی را به ورزشکار بدهد تا بتواند تمامی حرکات را به درستی انجام دهد.

انواع مدل لباس های ژیمناستیک دخترانه و پسرانه

لباسی که معمولا ژیمناستیک کاران از آن استفاده می کنند، لئوتارد یا دوبنده نام دارد. فرم ظاهری لئوتارد یک لباس یک تکه است که چسبان است. این مدل معمولا قسمت بالا تنه ورزشکار را می پوشاند و در اکثر اوقات پوششی برای پاهای ژیمناستیک کار وجود ندارد. انواع لباس ژیمناستیک دخترانه و انواع لباس ژیمناستیک پسرانه در سه دسته آستین بلد، آستین کوتاه و بدون آستین موجود هستند.

لئوتارد لباس رسمی فدراسیون ژیمناستیک برای مسابقات است. با این حال ورزشکاران می توانند تنها در تمرین های خود از شورت و پیراهن یا شلوار و پیراهن استفاده کنند. معمولا انواع لباس های ژیمناستیک را از جنس الاستیک تولید می کنند. این لباس ها به لطف مواد الاستیک خود، حرکات را محدود نمی کند، به پوست اجازه تنفس می دهد و به شما اجازه می دهد تا حرکات ژیمناستیک را بدون ناراحتی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تیشرت هتلی ورزشی | خرید عمده تی شرت هتلی ورزشی از تولیدی

انواع لباس ژیمناستیک دخترانه

انواع لباس ژیمناستیک دخترانه با انواع طرح و رنگ در بازار موجود می باشد که ممکن است شما را سردرگم کنند. بنابراین بهتر است تا مروری بر نکات مهم انواع لباس ژیمناستیک دخترانه داشته باشیم تا بتوانید بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید. اندازه، نام برند توليد كننده لباس، شکل ظاهرى، برش، پارچه، آستین ها، سايز، مسابقه ای بودن یا تمرینی بودن لباس ژيمناستيك كار، مواردي هستيد كه در هنگام انتخاب كردن انواع لباس ژيمناستيك دخترانه بايد به آن توجه كرد.

انواع لباس ژیمناستیک دخترانه

انواع لباس ژيمناستيك دخترانه شامل بلوز، شورت، بدليجات و جوراب مي شود كه در ادامه بده توضيح هر کدام به طور جداگانه خواهيم پرداخت.

 • بلوز ژیمناستیک: بلوز ژیمناستیک بسیار مهم است زیرا این لباس باید به اندازه کافی تنگ و به شکل مناسب باشد تا بهترین حرکات را در طول تمرین انجام دهید. بلوز ژیمناستیک معمولاً از پارچه‌هایی با کیفیت بالا ساخته می‌شود که تنفس پوست را تسهیل می‌کنند.
 • شورت ژیمناستیک: شورت ژیمناستیک باید به اندازه کافی کوتاه باشد تا بهترین حرکات را در طول تمرین انجام دهید. شورت ها نیز باید به تنفس پوست کمک کنند و همچنین قابلیت این را نیز داشته باشند که تعریق را به خود جذب کنند.
 • بدلیجات: برای دخترانی که به ژیمناستیک علاقه دارند، بدلیجات بسیار مهم است. بدلیجات باید به اندازه کافی تنگ و به شکل مناسب باشد تا بهترین حرکات را در طول تمرین انجام دهید. بدلیجات معمولاً ازپارچه‌هایی با کیفیت بالا دوخته می شوند.
 • جوراب ژیمناستیک: جوراب ژیمناستیک باید به اندازه کافی نرم و راحت باشد تا بهترین حرکات را در طول تمرین انجام دهید. جوراب‌های ژیمناستیک معمولاً از پارچه‌های نرم و با کیفیت بالا ساخته می‌شود که تنفس پوست را تسهیل می‌کنند.

بیشتر بخوانید: لباس تنیس منیریه | خرید عمده لباس تنیس از تولیدی های منیریه

انواع لباس ژیمناستیک پسرانه

همچنين براى پسران نيز انواع لباس ژيمناستيك پسرانه وجود دارد كه در ادامه در مورد مهمترين موارد آن ها صحبت خواهيم كرد.

 • شلوار ژیمناستیک: شلوار ژیمناستیک باید به اندازه کافی جذب تعریق داشته باشد. از آن جايى كه در حركات ژيمناستيك، حركات پا بسيار مهم هستند و به انعطاف زيادى نياز دارند، شلوار بايد به شکلى مناسب باشد تا بهترین حرکات را در طول تمرین انجام دهید. شلوار ژیمناستیک معمولاً از پارچه‌هایی با کیفیت بالا ساخته می‌شود که تنفس پوست را تسهیل می‌کنند.
 • بلوز ژیمناستیک: بلوز ژیمناستیک باید به اندازه کافی تنگ باشد تا شما را هنگام انجام دادن حركات ورزشى اذيت نكند. در بلوز نيز تنفس پوست بسيار اهميت دارد و جنس پارچه انواع لباس ژيمناستيك پسرانه بايد اين ويژگي را دارا باشد.
 • تی‌شرت ژیمناستیک: تمامى نكاتى كه در مورد بلوز گفته شد،براي تي شرت نيز صدق مي كند.
 • ژيمناستيك كار با توجه به سليقه خود مي توااند انتخاب كند كه از تيشرت استفاده كند يا بلوز. البته اين نكته را نيز بايد در نظر گرفت كه اين لباس ها مخصوص تمرين است و براى مسابقات بايد از لباس مورد تاييد فدراسيون ژيمناستيك استفاده كرد.
 • جوراب ژیمناستیک: ویژگی های جوراب ژیمناستیک در مدل دخترانه و پسرانه یکسان است.

انواع لباس ژیمناستیک پسرانه

جنس لباس ژيمناستيك

انواع لباس ژیمناستیک دخترانه و انواع لباس ژیمناستیک پسرانه معمولاً از پارچه‌هایی با کیفیت بالا ساخته می‌شود که تنفس پوست را امكان پذير كنند و قابليت جذب تعریق داشته باشند. این پارچه‌ها معمولاً شامل الیاف نرم و انعطاف‌پذیر هستند که به حرکات بدن شما اجازه می‌دهند که به آسانی انجام شوند. برخی از پارچه‌های استفاده شده در انواع لباس ژیمناستیک شامل نایلون، پلی‌استر، الاستین و پنبه هستند. پنبه يك پارچه طبيعي است كه تنفس پوست در آن بهتر صورت مي گيرد. بايد در نظر گرفت كه جنس بهتر در انواع لباس ژيمناستيك كمك مي كند تا عملكرد ورزشكار بهتر شود و بتواند حركات را به خوبي اجرا كند.

انواع لباس ژیمناستیک پسرانه

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس ژیمناستیک | قیمت و خرید عمده لباس ژیمناستیک

نکات پایانی در مورد انواع لباس ژیمناستیک

انواع لباس ژیمناستیک پسرانه و انواع لباس ژیمناستیک دخترانه باید به طور کامل قسمت های حساس بدن را پوشش دهد تا از هرگونه ناهنجاری و صدمات جلوگیری کند. همچنین باید به قدری راحت باشد که پوشیدن و درآوردن لباس آسان باشد تا در صورت لزوم این کار با سرعت انجام شود.

همانطور که پیشتر گفته شد انواع لباس ژیمناستیک پسرانه شامل بلوز و تی شرت با شلوار می شود که البته از لئوتارد نیز می توان استفاده کرد. انواع لباس ژیمناستیک دخترانه نیز شامل بلوز و شورت می شود که در دختران نیز پوشیدن لئوتارد جایز می باشد. انواع لباس ژیمناستیک دخترانه می تواند با سلیقه دختران از بدلیجات دوخته شده بر روی لباس را نیز شامل شود.

اما ویژگی هایی همچون تنفس پوست، قابلیت جذب تعریق، نرم و لطیف بودن جنس پارچه و غیره در انواع لباس ژیمناستیک دخترانه و انواع لباس ژیمناستیک پسرانه یکسان می باشد. در رابطه با سایز مناسب لباس ژیمناستیک نیز باید بگوییم که لباس نباید آنقدر تنگ باشد که ورزشکار احساس ناراحتی کند و آنقدر آزاد نیز نباشد که باعث صدمه دیدن ورزشکار در حین انجام حرکات شد.

در پایان از توجه شما عزیزان ممنونیم که تا انتهای انواع لباس ژیمناستیک دخترانه و انواع لباس ژیمناستیک پسرانه با ما همراه بودید. لطفا نظرات پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه