انواع توپ پینگ پنگ در 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع توپ پینگ پنگ در 1402
انواع توپ پینگ پنگ
5/5 - (1 امتیاز)

ورزش‌های متنوع و جالبی که در سراسر جهان وجود دارد باعث شده تا افراد بتوانند با توجه به علاقه‌ی خود و زمینه‌ای که دوست دارند، بازی کنند و علاوه بر آن چیزی که دوست دارند را بتوانند دنبال کنند و در آن زمینه تلاش کرده و موفق شوند. یکی از رشته‌های ورزشی که طرفداران زیادی دارد و ورزشی جالب و پویا است، ورزش تنیس روی میز یا پینگ پنگ است. برای انجام دادن این ورزش جالب و جذاب لازم است که میز پنگ پنگ، راکت‌ پینگ پنگ و توپ پینگ پنگ داشته باشیم.

ورزش تنیس روی میز یا پینگ پنگ یک بازی تیمی و دونفره به حساب می‌آید که بخاطر سرعت حرکت راکت و حرکات ماهرانه‌ی بازیکنان به ورزشی جالب و جذاب تبدیل شده است و طرفداران خاص خودش را دارد. هر کدام وسیله‌هایی که در این ورزش بی نظیر مورد استفاده قرار می‌گیرند، ویژگی‌ها و همچنین انواع مختلفی دارند که می‌توان آن‌ها را متناسب با سطح مهارت افرادی که این ورزش را انجام می‌دهند و همچنین سطح و لول بازی انتخاب کرد.

برای اینکه شما بتوانید توپ پینگ پنگ مناسب هر بازی را انتخاب کنید، ما این مقاله را آماده کردیم تا به شما انواع توپ پینگ پنگ را معرفی کرده و شما را جهت انتخاب این وسیله از وسایل بازی راهنمایی و کمک کنیم.

آشنایی با ورزش تنیس روی میز یا پینگ پنگ

اگر مسابقات پینگ پنگی که از تلویزیون پخش می‌شود را دیده باشید، حتما توجه شما به توپی که با راکت تنیس روی میز به آن ضربه می‌زنند، جلب شده است. توپ‌های پینگ پنگ نقش اصلی را در بازی تنیس روی میز بازی می‌کنند و هر چقدر مهارت بازیکن در ضربه زدن به این توپ بیشتر باشد، شانس او برای برنده شدن در بازی بیشتر است.

برای اینکه عملکرد بازیکن در بازی بیشتر شود و بتواند بهتر در بازی تنیس روی میز بازی کند، لازم است که با توپ پینگ پنگ آشنایی داشته باشد و ویژگی‌های توپ پینگ پنگ را نیز بداند تا بتواند به خوبی با استفاده از آن در طول بازی یا مسابقه بازی کند و نتیجه بازی را به نفع خودش کرده و برنده شود.

این ورزش که در داخل سالن‌های ورزشی برگزار می‌شود، جزو ورزش‌های پرطرفدار در جهان است که بازیکن‌ها برای اینکه بتوانند در این ورزش موفق شوند لازم است که مهارت، استراتژی و سرعت واکنش خوبی داشته باشند. همچنین اگر با انواع توپ پینگ پنگ آشنا باشند و بدانند که کدام نوع از این توپ‌ها برای بازی کردن مناسب‌تر است، شانس بیشتری برای برنده شدن در بازی پیدا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: توپ تنیس عمده برای خرید

انواع توپ‌های پینگ پنگ

توپ‌های پینگ پنگ که در بازی تنیس روی میز مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای انواع و مدل‌های مختلفی هستند که هرکس با توجه به سطح مهارتی که دارد، می‌تواند یکی از انواع توپ پینگ پنگ را انتخاب کند و با استفاده از بازی خود را انجام داده و به پایان برساند. در ادامه‌ی این قسمت چند مورد از اوان توپ‌های پینگ پنگ را به شما معرفی می‌کنیم تا شما هم بیشتر با این مدل از توپ‌های تنیس روی میز آشنا شوید.

توپ های تنیس روی میز 40+ Nittaku Premium سه ستاره‌ای

توپ های تنیس روی میز 40+ Nittaku Premium سه ستاره ای
توپ های تنیس روی میز 40+ Nittaku Premium سه ستاره ای

در بین انواع مختلف توپ‌های پینگ پنگ این مدل از توپ‌ها یکی از بهترین‌ها است که از مواد پلاستیکی ساخته شده و از مواد دیگری مثل مواد سلولوئیدی در ساختن آن استفاده نشده است. یکی از شرکت‌های ژاپنی به نام Nittaku که با عنوان یکی از شرکت‌های موفق و عالی در زمینه‌ی تولید این مدل از توپ‌های پینگ پنگ شناخته می‌شود، این توپ را به صورتی تولید کرده که جهش‌های عالی و حرفه‌ای داشته باشد.

علت داشتن جهش‌های بی نظیر و فوق العاده این نوع از توپ‌های پینگ پنگ استفاده شدن از یک سری مواد پلی یورتان مخصوص در تولید این توپ است. در بین انواع توپ پینگ پنگ، این نوع از توپ‌ها دوام خیلی خوب و بالایی دارند و شما می‌توانید با خیالی راحت از آن‌ها استفاده کنید. اگر بخواهیم یکی از بهترین توپ‌هایی که در مسابقات حرفه‌ای پینگ پنگ Liebherr 2017  از آن استفاده شده است را به شما معرفی کنیم، از این مدل بی نظیر نام می‌بریم.

این مدل توپ پینگ ویزگی‌های خیلی عالی و برجسته‌ای دارد. تمامی این ویژگی، دلیل استفاده از این توپ فوق العاده بوده است. پرش‌های مداوم، داشتن گردی‌ خوب و عالی، بالا بودن میزان ماندگاری این توپ، آزمایش کردن آن در بالاترین سطح‌ها و مورد تائید سازمان ITTF بودن از جمله ویژگی‌های برجسته و مورد توجه این نوع از توپ‌های پینگ پنگ به حساب می‌آید.

توپ پینگ پنگ یینهه Y40+ 3 Star

توپ پینگ پنگ یینهه Y40+ 3 Star
توپ پینگ پنگ یینهه Y40+ 3 Star

شرکت یینهه که به خاطر تولید چوب و راکت‌های تنیس روی میز موفق شده تا بر روی جهان و بازارهای جهانی اثر بگذارد، حالا با تولید این مدل از توپ‌های پینگ موفق شده که محصول بی نظیر دیگری را به بازار‌های مختلف عرضه کند. این نوع از انواع توپ پینگ پنگ به گونه‌ای طراحی شده که استحکام زیادی داشته باشد و بسیار سفت و محکم باشد.

در حقیقت برای ساختن این مدل از توپ‌های پینگ پنگ از فناوری ABS استفاده شده است که باعث شده توپ سفت و محکم و در عین حال سنگین باشد. تمامی این ویژگی‌ها هم باعث شده تا توپ پینگ پنگ برای مدت بیشتری قابل استفاده باشد و دوام زیادی داشته باشد و همچنین بتواند در جهتی که ضربه زننده به توپ مدنظر دارد به خوبی جهش کرده و حرکت کند. همه‌ی این موارد هم در کنار هم باعث شده تا در مسابقه‌های زیادی بتوان از این نوع توپ پینگ پنگ استفاده کرد.

داشتن قطر ۴۰ میلیمتری، داشتن گردی کامل، اندازه و وزن رسمی و عالی، عملکرد فوق العاده و بی نظیر در جریان بازی و جهش خیلی خوب از ویژگی‌های برجسته و مهم این نوع از انواع توپ‌های پینگ پنگ است.

توپ های پینگ پنگ + Butterfly G40 سه ستاره ای

توپ های پینگ پنگ + Butterfly G40 سه ستاره ای
توپ های پینگ پنگ + Butterfly G40 سه ستاره ای

این نوع از انواع توپ پینگ پنگ در مقایسه به تعداد زیادی از توپ‌های پینگ پنگ قیمت بیشتر و بالاتری دارند. اما در ازای گران قیمت بودنشان، هم دوام خیلی خوبی دارند و هم عملکرد خیلی بالایی را برای شما به ارمغان آورده‌اند. شرکت باترفلای که این نوع از توپ‌ها را تولید می‌کند، موفق شده که از این مدل از توپ‌های پینگ پنگی که تولید کرده در مسابقه‌هایی که از آن‌ها حمایت می‌کند، استفاده کند.

برترین و برجسته‌ترین ویژگی‌های این مدل از توپ‌های پینگ پنگ تولید شده توسط شرکت باترفلای شامل داشتن پرش‌های خوب و بی نظیر، داشتن چرخش‌های زیاد با وجود سرعت خیلی بالا، طراحی زیبا و چشم‌نواز، گرد بودن و داشتن یک وزن ایده آل است.

توپ های پینگ پنگ +Butterfly A40 سه ستاره ای

توپ های پینگ پنگ +Butterfly A40 سه ستاره ای
توپ های پینگ پنگ +Butterfly A40 سه ستاره ای

شرکت باترفلای که این نوع از انواع توپ پینگ پنگ را تولید کرده از القای مواد پلاستیکی در ساختن این توپ پینگ‌پنگ نیز کمک گرفته است و این کار هم باعث شده تا توپ علاوه بر داشتن دوام خیلی خوب، جهش‌های یکنواخت و بسیار عالی داشته باشد. از این مدل از توپ‌های تولید شده توسط باترفلای در مسابقات جهانی پینگ پنگ یا تنیس روی میز که در سال ۲۰۱۸ در هافستد سوئد برگزار شد، استفاده شده است.

شرکت باترفلای این توپ‌های پینگ پنگ را در بسته‌بندی‌های ۳ تایی، ۶ تایی و ۱۲تایی قرار داده که هر کسی با توجه به تعداد توپ پینگ پنگی که نیاز دارد، بتواند این توپ‌ها را خریداری کند.

در بین انواع توپ پینگ پنگ تولید شده توسط شرکت باترفلای این نوع توپ ویژگی‌های زیاد و قابل توجهی دارد که در زیر چندتا از آن‌ها را برای شما یادداشت می‌کنیم.

 • یکسان بودن ضخامت دیواره‌ی توپ در همه‌ی قسمت‌های توپ پینگ پنگ
 • داشتن جهش‌های ثابت و فوق العاده
 • داشتن دوام خیلی خوب و بالا
 • گرد بودن کامل توپ

توپ های پینگ پنگ Xushaofa Sports

توپ های پینگ پنگ Xushaofa Sports
توپ های پینگ پنگ Xushaofa Sports

در بین همه‌ی شرکت‌های تولید کننده توپ پینگ پنگ، Xushaofa Sports یکی از بهترین شرکت‌هایی است که موفق شده به خاطر داشتن محصولات بی نظیر خودش را به عنوان یکی از رهبران نوآوری و تولید در زمینه‌ی توپ‌های پینگ پنگ به جهان معرفی کند. کیفیت بالای توپ‌های پینگ پنگی که این برند تولید می‌کند، خیلی بالا است و جزو برند‌های بی رقیب در دنیا است.

این برند فوق العاده، انواع توپ پینگ پنگ را تولید می‌کند که شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را بخرید و مورد استفاده قرار دهید.

بالا بودن کیفیت توپ‌های پینگ پنگ تولید شده، گرد بودن و داشتن وزن مناسب، بدون درز بودن توپ‌های پینگ پنگ ۳ ستاره، بیشتر بودن ایمنی این مدل توپ از توپ‌های ساخته شده از مواد سلولوئیدی و به کار بردن ماده‌ی پلاستیکی به جای سلولوئیدی برای اینکه جهش‌های بی نظیری داشته باشد از جمله ویزگی‌های برجسته و قابل توجه این مدل از توپ‌های پینگ پنگ است.

توپ های پینگ پنگ STIGA سه ستاره

توپ های پینگ پنگ STIGA سه ستاره
توپ های پینگ پنگ STIGA سه ستاره

نوع دیگری از انواع توپ پینگ پنگ که کارایی مخصوص به خودش را دارد و به خاطر ویژگی‌هایی که دارد، مورد استقبال قرار گرفته است، این نوع از توپ‌های پینگ پنگ است. قطر توپ‌های پینگ پنگ تولید شده ۴۰ میلیمتر است‌ و وزن و اندازه‌اش توسط ITTF برای اینکه از آن در مسابقه‌ها استفاده کنند، تایید شده است. این نوع توپ پینگ پنگ از جنس پلاستیک ساخته شده و چرخش آن بعد از ضربه زدن به توپی بی نظیر و فوق العاده است.

آیین توپ‌ها علاوه بر اینکه توسط ITTF تایید شده‌اند، فدراسیون تنیس روی میز ایالات متحده آمریکا نیز آن را تایید کرده است. بقیه‌ی ویژگی‌های این نوع توپ تنیس را هم در زیر به صورت خلاصه برای شما می‌گوییم:

 • داشتن کنترل پیشرفته
 • ساخته شدن از مواد پلاستیکی
 • داشتن چرخش‌های عالی بعد از ضربه خوردن
 • داشتن پرش‌های مداوم و عالی توپ

توپ های پینگ پنگ +DHS ABS D40 سه ستاره ای

توپ های پینگ پنگ +DHS ABS D40 سه ستاره ای
توپ های پینگ پنگ +DHS ABS D40 سه ستاره ای

شرکت‌ تولید کننده این نوع از انواع توپ پینگ پنگ در شانگهای چین واقع شده است و موفق شده است که لقب بزرگترین تامین کننده توپ پینگ پنگ جهان را برای خودش به دست بیاورد. همچنین این شرکت چینی توپ‌های تنیس روی میز مسابقه‌های جهانی پینگ پنگی که در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ میلادی برگزار شد را نیز موفق شده است که تولید کند.

در ساخت این مدل توپ از توپ‌های پینگ پنگ از یک مدل پلاستیکی جدید استفاده شده است که به توپ کمک می‌کند مسیر پرش‌هایش بادوام، منظم و خوب باشد. بازیکنان مبتدی و نیمه حرفه‌ای می‌توانند از این توپ پینگ پنگ برای اینکه تجربه‌ی بازی با یک توپ حرفه‌ای و بین المللی را در کارنامه خود داشته باشند از این توپ استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: انواع توپ بدمينتون | راهنمای خرید توپ بدمینتون

نکات مهم در زمان خریدن توپ پینگ پنگ

نکات مهم در زمان خریدن توپ پینگ پنگ

برای اینکه بتوانیم یکی از انواع توپ پینگ پنگ را بخریم که مناسب بازی ما و هدفی که داریم، باشد، لازم است که در زمان خریدن آن توپ پینگ پنگ به چند نکته‌ی خیلی مهم دقت و توجه کنید. چند تا از مهم‌ترین این نکته‌ها را در زیر برای شما بیان می‌کنیم.

کیفیت

عاملی که نشان‌دهنده‌ی کیفیت این نوع از توپ‌های پینگ پنگ است، ستاره‌های روی توپ است. تعداد ستاره‌هایی که روی انواع توپ پینگ پنگ وجود دارد، بین ۱ تا ۳ ستاره است. توپی که ۳ ستاره داشته باشد، نشان می‌دهد که کیفیت خیلی بالایی دارد و از هر نظر جزو بهترین توپ‌ها است.

برند

بعضی از برندها هستند که به تولید انواع توپ پینگ پنگ مشغول هستند ولی در بین همه‌ی این برند‌ها بعضی از برند‌ها هستند که معروف‌تر هستند و این شهرت را به خاطر کیفیت بالای محصولات خود به دست آورده‌‌اند.

هدف

اگر دوست دارید که به صورت تفریحی و سرگرمی این ورزش را بازی کنید و یا در جریان تمرین‌های روزمره می‌خواهید از توپ پینگ پنگ استفاده کنید، بهتر است در بین انواع توپ پینگ پنگ، توپی را انتخاب کنید که قیمت مناسب‌تر و ارزان‌تری داشته باشد. اما اگر می‌خواهید برای مسابقه‌هایی که حساسیت زیادی دارند از توپ پینگ پنگ استفاده کنید، توپی بخرید که کیفیت بالایی داشته باشد حتی اگر قیمت آن بالاتر باشد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم که شما را تا حدودی با چند تا از انواع توپ پینگ پنگ آشنا کنیم و ویژگی‌هایی را هر کدام از مدل‌های توپ پینگ پنگ دارند را برای شما بازگو کردیم. زمانی که می‌خواهید این توپ‌ها را بخرید، حتما باید به یک سری از نکته‌ها دقت کنید تا بتوانید بهترین توپ را که نیاز دارید پیدا کنید و تهیه کنید.

از اینکه تا آخر این مقاله که درباره‌ی انواع توپ‌های پینگ پنگ در آن صحبت کردیم، ما را همراهی کردید از شما بسیار تشکر می‌کنیم.

منبع: megaspin

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس تکواندو

بیشتر بخوانید: خرید ساق بند عمده

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه