درآمد باشگاه بدنسازی به چه مواردی بستگی دارد؟ راهنمای 1403

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. درآمد باشگاه بدنسازی به چه مواردی بستگی دارد؟ راهنمای 1403
درآمد باشگاه بدنسازی

امروزه در هر شهری تعدادی باشگاه بدنسازی وجود دارد. رقابت و تنوع میان این مراکز باعث می‌شود درآمد باشگاه بدنسازی یکی از چالش‌های صاحبان این حرفه باشد. ما در مقالۀ امروز اسپورت مال قصد داریم پیرامون بهبود درآمد باشگاه بدنسازی در هر شهری که باشد، نکات مهمی را با شما در میان بگذاریم.

به طور کلی باشگاه یا باشگاه بدنسازی، فقط جایی برای ورزش نیست؛ باشگاه در واقع مکانی است برای ورزش، تناسب اندام و معاشرت و خلق یک تجربۀ جدید. در نتیجه برای اینکه درآمد باشگاه بدنسازی افزایش یابد، افرادی که وارد باشگاه می‌شوند باید تجربۀ رضایت‌بخشی ار حضور و انجام تمرین در باشگاه داشته باشند.

5 ویژگی مشترک برای افزایش درآمد باشگاه بدنسازی

موضوع درآمد باشگاه بدنسازی به چیزی فراتر از ویژگی‌های مشترک و معمولی اشاره می‌کند. برخی از  ویژگی‌های باشگاه کاملا ضروری و حیاتی است. اما اگر می‌خواهید از رقبا پیشی بگیرید و به فکر درآمد باشگاه بدنسازی خود هستید، باید متفاوت فکر کنید.  5 ویژگی زیر به شما کمک می‌کند تا در رقابت با دیگر باشگاه‌ها موفق باشید و یک دیدگاه روشن از چگونگی کسب درآمد بیشتر از باشگاه بدنسازی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین تجهیزات بدنسازی چیست

1- انگیزه‌بخشی و مسئولیت‌پذیری

هدف افرادی که قرار است در باشگاه بدنسازی شما شرکت کنند، هر چیزی می‌تواند باشد، کاهش وزن، به دست آوردن عضلۀ بیشتر، تناسب اندام و یا حضور در یک جمع با هدف مشترک. در همۀ این موارد گاهی سخت است به تنهایی انگیزۀ خود را بالا نگه داریم.

اینجاست که اولین ویژگی مهم مسولین و مربیان باشگاه بدنسازی خود را نشان می‌دهد. انگیزه دادن به اعضای باشگاه. از مربیان و کارمندانی در باشگاه خود استفاده کنید که در برانگیختن انگیزۀ اعضا و ایجاد حس مسئولیت‌پذیری آنان توانمند باشند.

وقتی ارتباط مناسبی بین اعضای باشگاه شما و کارکنان آن وجود داشته باشد، اعضای باشگاه از حضور در آنجا لذت بیشتری خواهند برد، مفید بودن و مهم بودن را تجربه می‌کنند، در نهایت نه تنها شما را ترک نخواهند کرد بلکه از دوستان و آشنایان خود هم دعوت می‌کنند. همین مسئله به بالا رفتن درآمد باشگاه بدنسازی شما و افزایش محبویت و شهرت آن کمک می‌کند.

افزایش درآمد باشگاه بدنسازی

2- نظافت و بهداشت باشگاه بدنسازی

مطمئن باشید همانقدر که افزایش درآمد از باشگاه بدنسازی برای شما مهم است، نظافت، پاکیزگی و بهداشت مجموعه برای اعضای شما مهم است. هیچ چیز سریعتر از یک باشگاه ورزشی کثیف با بوی نامطبوع، اعضای شما را فراری نمی‌دهد. یک سالن ورزشی غیربهداشتی جایی برای کسب سلامتی و تندرستی نخواهد بود.

نه تنها خود شما باید در روال نظافت باشگاه خود دقیق و مسئول باشید، بلکه باید این موضوع را به اعضای باشگاه خود هم منتقل کنید. وقتی جدیت شما اثبات شود، اعضای باشگاه هم به تدریج خودشان را با شرایط باشگاه تطبیق می‌دهند. هر عاملی که ماندگاری اعضای باشگاه شما را بیشتر کند، درآمد باشگاه بدنسازی شما را هم بیشتر می‌کند.

نظافت و بهداشت باشگاه بدنسازی

بیشتر بخوانید: تولیدی دستگاه بدنسازی

3- تجهیزات و فضای کافی

تجهیزات، چیدمان و طراحی فضای باشگاه بدنسازی نفش مهم در انتخاب شدن باشگاه شما توسط افراد دارد، پس این فاکتور می‌تواند بر درآمد باشگاه بدنسازی شما تاثیر مثبتی داشته باشد. ایجاد محیطی که به اعضا انگیزه می‌دهد تا تمرین کنند و همین‌طور تجهیزات لازم برای انجام تمرینات، بسیار مهم هستند.

بسته به نوع باشگاه بدنسازی شما و خدماتی که ارائه می‌دهید، سالن شما باید همه تجهیزاتی را داشته باشد که اعضا به آن نیاز دارند. در انتخاب و نوع تجهیزات دقت کنید. چک لیست زیر می‌تواند در مجهز کردن باشگاه و انتخاب نیروی مناسب به شما کمک کند:

انواع تجهیزات کاربردی در باشگاه بدنسازی  فواید و کارآیی 
دستگاه پخش موسیقی  موزیک‌های ورزشی و ریتمیک به افزایش انرژی کمک می‌کند
تهویه مناسب تهویه مناسب موجب می‌شود بوی نامطبوع ناشی از عرق در سالن نماند
تجهیزات تخصصی و مرتبط خدمات برای هر رشته ورزشی از تجهیزات مختص به همان استفاده کنید
فضای مفرح و انگیزه‌بخش فضایی شاد و مفرح، اشتیاق و انگیزۀ اعضا را بیشتر می‌کند
تصاویر یا المان‌های تندرستی و تناسب اندام تصاویر و جملات انگیزشی بزرگان ورزشی تاثیر روحیه‌بخشی دارد
کافه بار برای تامین نوشیدنی و پروتئین برای افرادی که بدنسازی کار می‌کنند مهم است
مربیان حرفه‌ای و دلسوز مربی حرفه‌ای از آسیب دیدن اعضا هنگام ورزش جلوگیری می‌کند
کارمند پذیرش اجتماعی و خوش برخورد  کارمند پذیرش دروزاه و قلب باشگاه شماست و تاثیر زیادی در جذب مشتری جدید دارد
سرویس بهداشتی مناسب سرویس بهداشتی باید تهویه مناسب داشته باشد و در معرض دید نباشد
نور و روشنایی نور و روشنایی هم به اندارۀ تهویه مهم است
فضای کافی بین تجهیزات ورزشی سعی کنید بین تجهیزات فضای کافی بگذارید تا احساس ناراحتی به کاربر منتقل نکند
رختکن مناسب و امن رختکن باید فضای کافی و امنیت داشته باشد تا اعضا هنگام تمرین نگرانی نداشته باشند.
کفپوش مناسب نوع کفپوش هم برای راحتی اعضا مهم است و هم از نظر پاکیزگی و بهداشت

و بسیاری از موارد دیگر در مورد تجهیزات و نیروی انسانی که در باشگاه بدنسازی به کار می‌برید، بر درآمد باشگاه بدنسازی تاثیر دارد. فارغ از برزگی و کوچک بودن باشگاه توجه به چک لیست بالا می‌تواند تاثیر زیادی بر جذب اعضا داشته باشد.

4- فراهم بودن آموزش در باشگاه بدنسازی

گفته می‌شود برای اینکه درآمد بیشتری داشته باشید، هوشمندانه کار کنید. همین مورد دربارۀ افزایش درآمد باشگاه بدنسازی هم صدق می‌کند. از زاویۀ دید اعضایی که در جستجوی باشگاه بدنسازی هستند به موضوع نگاه کنید. آیا همۀ این افراد مبتدی هستند؟ آیا افراد حرفه‌ای هم جایی در باشگاه شما دارند؟

اگر افراد مبتدی وارد باشگاه شما شوند شرایط ۀموزش برای آنها فراهم است؟ اگر یک فرد حرفه‌ای ثبت نام کند تجهیزات و مربی حرفه‌ای برای همراهی وجود دارد؟ امکانات آموزشی باشگاه شما در پیوستن افراد نقش مهمی دارد. روی عملکرد بالا و ارائۀ پکیج آموزشی باکیفیت و اصولی تمرکز کنید.

شاید در محدوده‌ای که شما فعالیت می‌کنید، نیاز به آموزش خاص در یک رشتۀ خاص باشد، چرا باشگاه شما این آموزش را برای ساکنین محل فراهم نکند؟ فراهم بودن شرایط آموزشی برای اعضای باشگاه بیشتر از آن چیزی که فکر کنید می‌تواند بر درآمد باشگاه بدنسازی تاثیر داشته باشد پس آن را جدی بگیرید.

فراهم بودن آموزش در باشگاه بدنسازی

 

5- ساعت کار و مکان

محل باشگاه بدنسازی و ساعات کاری خود را در نظر داشته باشید. درست است که اغلب مردم برای انتخاب باشگاه برای تمرین ترجیح می‌دهند باشگاهی را انتخاب کنند که نزدیک محل کار یا سکونت‌شان باشد. پس اگر در حال حاضر صاحب باشگاهی هستید نمی‌توانید برای تغییر محل جغرافیای کاری انجام دهید.

اما تبلیغات و بازاریابی آنلاین می‌تواند در این مورد به شما کمک زیادی بکند. از طرفی اگر محدودۀ جغرافیایی شما بیشتر اداری و تجاری باشد، بهتر است به ارائۀ خدمات در ساعات غیراداری فکر کنید و برعکس اگر بیشتر مسکونی است بهتر است ساعات مناسب برای خانه‌داران را در نظر بگیرید.

یک تجربه ملموس در مجموعۀ اسپورت مال نشان می‌دهد اغلب بانوان به دلیل اینکه باشگاه بدنسازی بانوان در ساعات شبانه یا غیراداری فعال نیستند، نمی‌توانند از باشگاه استفاده کنند. پس همانطور که می‌بینید ساعات کاری هم در جذب اعضا و افزایش درآمد باشگاه بدنسازی بسیار موثر است.

7 ویژگی ممتاز برای افزایش درآمد باشگاه بدنسازی

تا اینجا دربارۀ ویژگی‌هایی صحبت کردیم که به طور کلی می‌تواند درآمد باشگاه بدنسازی را کاهش یا افزایش دهد. اما این بخش به ویژگی‌های ممتازی می‌پردازد که توجه به آنها می‌تواند شما را در رقابت با رقبا موفق‌تر کند، جذب اعضا را بالا ببرد و قطعا در افزایش درآمد باشگاه بدنسازی شما نقش مهمی داشته باشد.

1- تنوع دوره‌های آموزشی

همانطور که دوره‌های آموزشی و فراهم بودم امکانات آموزشی می‌تواند بر درآمد باشگاه بدنسازی تاثیر داشته باشد، تنوع دوره‌های آموزشی هم موثر است. افراد از نظر تناسب اندام و تمرین، افراد منحصر به فرد هستند. برخی از افراد به برنامه‌های تمرینی فردی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر فقط می خواهند در یک کلاس تناسب اندام حاضر شوند.

از گزینه‌های آموزش گروهی ممکن است برای برخی ایده‌آل باشد و برای برخی دیگر نباشد. تنوع دوره‌های آموزش کلید افزایش درآمد باشگاه بدنسازی محسوب می‌شود. سبک‌ها، دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی متنوع خصوصی و گروهی نشانگر درنطر گرفتن توانایی‌های مختلف اقشار مردم است.

علاوه بر چنین تنوعی شما می‌توانید از ایده‌های مبتکرانه در کنار این تنوع هم بهره ببرید. به طور مثال شرکت در یک دوره خصوصی دو جلسه رایگان در یک دورۀ عمومی به عضو جدید هدیه می‌دهید. چنین ایده‌هایی هم جذاب است و هم می‌تواند ویژگی رقابتی برای شما خلق کند.

بیشتر بخوانید: 5 تا از مشکلات باشگاه بدنسازی

 2- تجهیزات ورزشی باکیفیت

همانطور که خرج کردن پول برای تجهیزات ورزشی شخصی نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، خرج کردن پول برای تهیۀ تجهیزات باکیفیت باشگاهی هم سرمایه‌گذاری است. استاندارهای شما برای تجهیز کردن باشگاه باید بسیار بالاتر از رقبای‌تان باشد.

هر آنچه که برای باشگاه بدنسازی خود تهیه می‌کنید، از کف‌پوش گرفته تا دمبل‌ها و آینه باید بالاترین کیفیت را داشته باشد. به خاطر داشته باشید این تجهیزات قرار است تا سال‌ها برای شما کار کند. دفعات استفاده و تعداد افرادی که از این وسایل استفاده می‌کنند زیاد است، پس طول عمر تجهیزات را هنگام خرید در نظر داشته باشید.

برای خرید تجهیزات باشگاهی باکیفیت می‌توانید از مراکز فروشگاهی و عمده فروشی‌هایی که در اسپرت مال معرفی می‌شود استفاده کنید.

تجهیزات ورزشی باکیفیت

3- گروه‌های دوستانه

ارتباطات اجتماعی برای سلامتی روح و روان انسان ضروری است، سلامت جسمی بدون سلامت روانی مدت زیادی دوام نخواهد داشت. با اینکه به لطف انواع شبکه‌های اجتماعی آنلاین برقراری ارتباط آسان‌تر شده است، با این حال ارتباط اجتماعی حضوری هنوز نقش مهمی دارد.

یکی از مواردی که به راحتی می‌تواند روی درآمد باشگاه بدنسازی شما تاثیر داشته باشد، تلاش در ایجاد گروه‌های دوستانه است. به فرض می‌توانید در کنار اشتراک اعضا در برنامه‌های ورزشی باشگاه بدنسازی خود، گروه‌های تفریحی دیگری هم تشکیل دهید. به این ترتیب ارتباط اعضا را با مجموعه و با هم نگه خواهید داشت.

تا جایی که می‌توانید افزایش مشارکت اعضا را بیشتر کنید، برنامه‌های تشویقی برای افرادی که مشارکت بیشتری در فعالیت‌های گروهی دارند، در نظر بگیرید. درآمد باشگاه بدنسازی صرفا از طریق تجهیزات نیست، نیازهای روحی و اجتماعی بسیار مهم هستند.

4- پلتفرم دیجیتال

صنعت تناسب اندام و بدنسازی یک صنعت به شدت رقابتی است. برای جلوتر بودن از رقبای خود و بهبود درآمد باشگاه بدنسازی بهتر است یک پلتفرم آنلاین را به کسب و کار متصل کنید. از این طریق هم اطلاع‌رسانی خواهید کرد و هم از جدیدترین اخبار رقبای خود مطلع خواهید شد.

این را هم در نظر داشته باشید که امروزه تعداد افرادی که از شبکه‌های اجتماعی برای ورزش در خانه و تناسب اندام استفاده می‌کنند رو به افزایش است. پس می‌توانید گروه‌های انلاین را هم در برنامه‌های ورزشی خود بگنجانید. این مورد به شکل‌گیری ارتباطات جدید هم کمک می‌کند.

پلتفرم دیجیتال

5- برنامه‌های آموزشی فردی

خدمات و برنامه‌های آموزشی فردی می‌تواند به اعضا کمک کند تا به اهداف فردی خود دست پیدا کنند و انگیزۀ مورد نیاز برای ادامه دادن را پیدا کنند. مربیان خصوصی مزایای متعددی مانند آموزش فرم صحیح، نحوه انجام تمرینات برای اعضا دارند.

همچنین مربیان شخصی می‌توانند به کاهش خطرات احتمالی و آسیب دیدن اعضا کمک کنند، زیرا با حضور یک مربی، اعضا می‌دانند چگونه از تجهیزات استفاده کنند و تمرینات را به طور صحیح و ایمن انجام خواهند داد.

6- سونا، ماساژ و استخر

این مورد ممکن است برای همۀ باشگاه‌های بدنسازی کاربرد نداشته باشد، اما اگر این شرایط را فراهم کنید، تاثیر چشمگیری روی درآمد باشگاه بدنسازی خود خواهید دید. امکاناتی مثل اسپا، جکوزی،، استخرهای شنا و ماساژ می‌تواند برای برخی از اعضا بسیار جذاب باشد و به ستاره‌دار بودن باشگاه شما کمک می‌کند.

اگر امکانات اسپا دارید، می‌توانید بسته‌های عضویت و خدمات بیشتری را برای اعضای خود در نظر بگیرید. یکی از برندهایی که از امکانات آبگرم برای ارتقاء تجربه کلی استفاده می کند Equinox است. باشگاه‌های تناسب اندام و سالن‌های ورزشی مجلل Equinox امکانات پیشرفته و لوکسی را ارائه می‌کنند.

7- امکانات رفاهی و امتیازات ویژه

از ایده‌های خلاقانه برای اضافه کردن امکانات رفاهی، ویژگی‌های منحصر به فرد و همینطور امتیازات ویژه مشترکین برای جذب اعضای جدید و ماندگار کردن اعضای کنونی خود استفاده کنید. برای بالابردن درآمد باشگاه بدنسازی باید در جستجوی راهکارهایی باشید که هم اعضای جدیدی برای شما به ارمغان بیاورد و هم موجب راحتی بیشتر اعضای باشگاه شود.

به محیط باشگاه و افرادی که در آن عضو هستند نگاه دقیقی داشته باشید، اگر تعداد مادران زیاد است شاید بهتر باشد یک زمین کوچک بازی برای کودکان داشته باشید تا مادران با خیال آسوده‌تری به تمرینات خود ادامه دهند. اگر افرادی که به تمرینات بدنسازی مشغول می‌شوند، بیشتر است احتمالا گزینه داشتن یک پروتئین بار می‌تواند به شما کمک کند.

این مورد به شدت به نوع و گروه‌هایی که از امکانات باشگاهی شما استفاده می‌کنند، بستگی دارد.

برای اینکه بتوانید تاثیر راهکارهای اعمال شده برای افزایش درآمد از باشگاه بدنسازی را بسنجید، بهتر است ابتدا مهمترین و در دسترس‌ترین راهکارهای گفته شده در این مقاله را پیدا و یک به یک پیاده‌سازی کنید. مدتی زمان بدهید تا نتایج خودش را نشان بدهد. سپس می‌توانید درآمد باشگاه بدنسازی خود را قبل و بعد از اعمال راهکار با هم بسنجید.

امکانات رفاهی و امتیازات ویژه

یک راهنمایی کلی قبل از کسب درآمد باشگاه بدنسازی

اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد دارید تازه وارد این حرفه شوید و در جستجوی یک مدل تجاری مناسب برای باشگاه مدنظر خودتان هستید، خواندن این بخش برای شما بسیار ضروری است.

انتخاب کاربرد مناسب باشگاه

قبل از شروع سفر خود در دنیای باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، بازاری را که می‌خواهید هدف قرار دهید در نظر بگیرید. خواه برای بدنسازان است، خواه برای کسانی است که به دنبال کاهش وزن هستند، و یا صرفا فراهم کردن محیطی مناسب برای زوجین.

شناسایی مشتریان هدف به شما کمک می‌کند در انتخاب بقیه موارد مشکلی نداشته باشید و در هزینه و زمان صرفه‌جویی کنید. باشگاه‌ها انواع مختلفی دارند که با کاربردها و اهداف متفاوت کار می کنند.

اگر قصد دارید فقط آموزش کودکان را در رشته‌های مختلف ورزشی دنبال کنید، پس باید در همین حوزه اطلاعات خود را بیشتر کنید. اگر می‌خواهید دوره‌هایی را ارائه دهید که برای زوجین مناسب باشد، شاید بهتر باشد باشگاهی داشته باشید که کلاس‌های آموزشی رقص دونفره داشته باشد.

به همین ترتیب اگر می‌توانید اول هدف و حتی علاقمندی خود را مشخص کنید. بعد برای بقیۀ ویژگی‌هایی که در این مقاله گفته شد، برنامه‌ریزی کنید.

بیشتر بخوانیدمدیریت باشگاه بدنسازی

سوالات متداول در مورد باشگاه بدنسازی

 • کدام باشگاه ورزشی برای شهر کوچک بهتر است؟

در یک شهر کوچک، بهترین باشگاه ورزشی، سالنی است که با در نظر گرفتن نیازها و علائق خاص همان شهر، به نیازهای تعداد زیادی از ساکنان شهر پاسخ دهد. برای مثال یک مرکز تناسب اندام عمومی یا یک باشگاه ورزشی چند منظوره که تجهیزات و کلاس‌های متنوعی داشته باشد.

کاردیو، تمرینات قدرتی و کلاس‌های آمادگی جسمانی، می‌تواند برای طیف وسیعی از افراد جذاب باشد. همچنین تمرکز بر یوگا، پیلاتس، یا کلاس‌های تناسب اندام گروهی نیز می‌تواند یک سرمایه‌گذاری موفق در یک محیط شهری کوچک باشد.

 • کدام باشگاه برای فردی که برای اولین بار می‌خواهد باشگاه افتتاح کند مناسب است؟

اگر اولین بار است که می‌خواهید یک باشگاه افتتاح کنید، یک مرکز کوچکتر و قابل مدیریت می‌تواند انتخاب عاقلانه‌ای باشد. یک باشگاه ورزشی تخصصی باشد که بر روی یک رشتۀ تناسب اندام خاص تمرکز دارد هم مناسب است و هم به عنوان اولین درآمد باشگاه بدنسازی تجربۀ خوبی خواهد بود. این نوع از سالن‌های ورزشی معمولاً به سرمایه‌گذاری کمتری در تجهیزات نیاز دارند و مدیریت آن‌ها در حین ایجاد تجربه در مالکیت و عملیات ورزشگاه هم آسان‌تر است.

 • درآمد باشگاه بدنسازی تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟

همانطور که در این مقاله توضیح داده شد، این مسئله به معیارهای زیاد بستگی دارد، نوع کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی، تعداد اعضای باشگاه و مربیان، پیشرفته بودن تجهیزات، سایز باشگاه و غیره.

 • بهترین باشگاه برای درآمد بیشتر کدام است؟

درآمد باشگاه بدنسازی با توجه به اینکه اغلب مردان از این ورزش استقبال می‌کنند، می‌تواند گزینه خوبی باشد، اما به طور کلی بهترین باشگاه ورزشی برای کسب درآمد بیشتر این است که نه تنها تعداد زیادی از اعضا را جذب کند، بلکه خدمات با ارزشی را نیز ارائه دهد. یک باشگاه تجاری مجهز با امکانات متنوع مانند آموزش شخصی، کلاس های گروهی و خدمات سلامتی می تواند درآمد قابل توجهی ایجاد کند.

علاوه بر این، استودیوهای بوتیک با برنامه های تناسب اندام منحصر به فرد و با تقاضای بالا نیز می توانند قیمت های بالاتری داشته باشند و مشتریان اختصاصی را جذب کنند.

سوالات متداول در مورد باشگاه بدنسازی

سخن آخر

پیاده‌سازی ایده برای یک باشگاه بدنسازی چالش‌برانگیز است، تجهیزات پیشرفته و قیمت‌گذاری رقابتی هم بسیار مهم هستند. اما اینها تنها بخش کوچکی از ملزوماتی است که یک درآمد باشگاه بدنسازی را بالا می‌برد. در همین راستا نکات جزئی اما ضروری دیگری هم وجود دارند که می‌توانند در این زمینه تاثیرگذار باشند.

ما در این مقاله سعی کردیم مهمترین نکات و ویژگی‌های ممتازی که می‌تواند برگ برندۀ شما در رقابت باشد را در اختیار شما بگذاریم. برای اینکه بتوانید درآمد باشگاه بدنسازی خود را به بهترین شکل ممکن بهینه‌سازی کنید، لازم است به فکر یک ایدۀ رقابتی باشید. یک ایدۀ مبتکرانه و خلاقانه که شما را در مقایسه با رقبای‌تان در سطح بالاتری قرار بدهد.

و البته که تجهیزات باشگاه هم در این مسئله جایگاه تعیین‌کننده ای دارد. شما با استفاده از امکانات فرسوده، قدیمی و سنتی نمی‌توانید مشتریان جدید و به روز را جذب کنید، در نتیجه با جذب کمتر مشتری درآمد شما هم در یک سطح ثابت باقی خواهد ماند. سالن بدنسازی شما باید نیازهای واقعی اعضای شما را برآورده کند. چیدمان و فضا، کارکنان، تجهیزات و انواع تمرینات همگی به داشتن یک باشگاه بدنسازی عالی و در نتیجه درآمد بالا کمک می‌کند.

اسپرت مال به عنوان اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید و فروش لوازم ورزشی سعی دارد با ارائۀ مقالات مفید و لیستی از فروشگا‌ه‌ها و مراکز عمدۀ لوازم و تجهیزات ورزشی در دنیای ورزش کنار شما باشد.

منابع: منبع1 – منبع2

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه