راهنمای خرید کفش بسکتبال در 2023

در این مقاله راهنمای خرید کفش بسکتبال ارائه میگردد. کفش ورزشی از مهمترین تجهیزات هر ورزشی محسوب می شود. ورزش بسکتبال علاوه بر اینکه از این قاعده مستثنی نیست، بلکه روی کیفیت بازی و سلامت شما تاثیز بسزایی دارد. در این مقاله اسپرت مال سعی دارد به شما راهنمای خرید یک کفش بسکتبال مناسب را ارائه دهد.

بهترین کفش بسکتبال برای خرید

بهترین کفش بسکتبال اول از هر چیزی به موقعیت بازی شما و نوع زمین شما بستگی دارد. بهترین کفش بسکتبال باید ویژگی های ارائه شده در ادامه را داشته باشد.

محافظی برای قوزک پای شما

اولین و مهمترین مشخصه کفش بسکتبال با کیفیت و مناسب این است که به خوبی از قوزک پای شما محافظت کند. قوزک پا در هنگام بازی بسکتبال بسیار در معرض آسیب می باشد و آسیب جدی در این ناحیه منجر به محرومیت طولانی مدت و یا حتی مادام العمر از ورزش کردن می شود. پس این مشخصه ارزش این را دارد که حسابی در مورد آن تحقیق کنید. میزان محافظت یک کفش از قوزک پا به مسائل مختلفی از قبیل جنس کفش، میزان انعطاف پذیری، طراحی بندها و قد و ارتفاع کفش، بستگی دارد.

موقعیت شما در تیم

پس از اطمینان از محافظت از قوزک پا، شما باید مشخص کنید که در کدام پست تیم بازی کرده و سبک بازی کردن خود را مشخص کنید. با وجود اینکه 5 پست در تیم بسکتبال وجود دارد، ولی اعضای تیم به 4 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

-گارد راس

– سنتر

– قدرتی

– شوتینگ گارد

کفش مناسب برای بازیکنان گارد راس

این بازیکنان به طور دائم توپ را در دست دارند و به همراه تیم توپ را به تور بسکتبال تیم مقابل هدایت می کنند. برای هم کفش مناسب برای آنها باید نرم و راحت باشد و در عین حال از مچ پای آنها محافظت کند. نکته دیگر در مورد کفش این بازیکنان این است که باید این کفش از اصطحکاک بالایی برخوردار باشد تا فرد بتواند حین دویدن سریع، توقف کند.

کفش مناسب برای بازیکنان شوتینگ گارد

بازیکنان شوتینگ گارد، بازیکنان حرفه ای هستند که به تمامی نقاط زمین حرکت می کنند و کیفیت بازی آنها تعیین کننده نتیجه بازی است. به همین دلیل کفش مناسب برای آنها باید دارای تمامی مشخصات یک کفش بسکتبال خوب را باشد. ساق کفش بلند باشد به طوریکه از مچ پا محافظت کند، از کشسانی و اصطحکاک بالایی برخورداد باشد تا به فرد این قابلیت را بدهد که به صورت گسترده از حرکات حرفه ای استفاده کند.

کفش مناسب برای بازیکنان قدرتی

بازیکنان قدرتی، افراد قدرتمند تیم هستند که بدن آنها از عضلات تنومندی تشکیل شده است. بازیکنان این دسته مدام به صورت خطی به سمت تور بسکتبال تیم مقابل حمله می کنند. به همین دلیل علاوه بر اینکه باید از قوزک پای آنها محافظت شود، باید تحمل وزن بالا آنها را داشته و کفش ها از اصطحکاک خوبی برخوردار باشند.

کفش مناسب برای بازیکنان سنتر

این افراد بلند قدترین افراد تیم هستند. افرادی که در این پست بازی می کنند بسیار در معرض ضربه خوردن و آسیب دیدن هستند به همین دلیل آنها باید کفش هایی را تهیه نمایند که علاوه بر اینکه وزن بالای آنها را تحمل کند، باید ساق بلند باشد تا پای آنها در برابر آسیب حفظ شود.

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید کفش هندبال عمده یا خرده

خرید کفش بسکتبال عمده و خرده

در زیر تولیدی ها و فروشگاه های عمده و خرده کفش بسکتبال به شما معرفی میشود که میتوانید مشاهده نمایید. برای خرید عمده و خرده کفش بسکتبال تولیدی ها و فروشگاه های زیر را با دقت بررسی کنید و سپس با ایشان تماس گرفته و خرید خود را انجام دهید. با کلیک روی هر فروشگاه به آدرس، شماره تلفن و اطلاعات دیگر در مورد آن فروشگاه دسترسی پیدا خواهید کرد.

4.2/5 - (5 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه