راهنمای خرید میز پینگ پنگ | میز پینگ پنگ چی بخرم در سال 2023

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. راهنمای خرید میز پینگ پنگ | میز پینگ پنگ چی بخرم در سال 2023
راهنمای خرید میز پینگ پنگ
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله از اسپرت مگ، راهنمای خرید میز پینگ پنگ به شما ارائه می‌گردد که امید است به کارتان بیاید.در این مقاله توضیح می‌دهیم که میز پینگ پنگ چیست، ابعاد استاندارد میز پینگ پنگ چقدر است و مشخصات میز پینگ پنگ مناسب کدام است. با اسپرت مال همراه باشید تا بتوانید بهترین میز پینگ پنگ را برای خانه یا باشگاه خود تهیه کنید. میز پینگ پنگ در بازار کالاهای ورزشی، محصول گران قیمتی محسوب می شود پس به هیچ عنوان هنگام خرید نباید مرتکب اشتباه شوید. همیشه بهترین و گرانترین محصول مناسب شما نخواهد بود. شما باید با توجه به شرایط و نیاز خود مناسب ترین را انتخاب کنید.

میز پینگ پنگ چیست؟

تنیس روی میز که پینگ پنگ نیز نامیده می شود، نوعی بازی با توپ در اصل شبیه به تنیس روی چمن است ولی روی یک میز صاف انجام می‌شود که توسط توری در عرض آن که میز را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کند. هدف ضربه زدن به توپ است تا توپ از روی تور برود و روی نیمه میز حریف به گونه ای بنشیند که حریف نتواند به آن برسد یا آن را به درستی برگرداند.

توپ توخالی سبک وزن توسط راکت‌های کوچک بازیکنان، در داخل میز به هر طرف رانده می‌شود. این بازی در سراسر جهان محبوب است. در اکثر کشورها به ویژه در اروپا، آسیا، چین و ژاپن این ورزش به عنوان یک ورزش رقابتی بسیار سازماندهی شده است،

میز پینگ پنگ چیست

راهنمای خرید میز پینگ پنگ خوب

به این فکر کنید که میز پینگ پنگ یک سرمایه گذاری عالی است. نه تنها ساعت‌ها سرگرمی برای شما و دوستانتان فراهم می‌کند، بلکه می‌تواند راهی عالی برای ورزش کردن باشد. به علاوه، اگر بچه دارید، میز پینگ پنگ یک سرگرمی خانوادگی عالی است. پس راهنمای خرید میز پینگ پنگ ما را با دقت مطالعه نمایید.

این راهنما، همه چیزهایی را که باید در هنگام خرید میز تنیس روی میز در نظر بگیرید را پوشش می دهد. ما به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که در کجا پینگ پنگ بازی کنید، به دنبال چه چیزی باشید، آیا میزهای تفریحی می خرید یا میزهای درجه یک یا اگر بودجه کمی دارید چه بخرید. امیدواریم تا پایان این مقاله میز پینگ پنگ مناسب خود را بشناسید تا بتوانید با اطمینان خرید کرده و بازی را شروع کنید!

میز پینگ پنگ برای داخل خانه یا بیرون از خانه

یکی از اولین سوالاتی که هنگام خرید میز پینگ پنگ باید در نظر بگیرید این است که میز را کجا نگه دارید. دو گزینه وجود دارد: میزهای داخلی و خارجی. اکثر مردم ترجیح می دهند میز پینگ پنگ خود را در داخل خانه نگه دارند. منطقی است که برای این کار، یک میز پینگ پنگ خانگی بخرید.میز پینگ پنگ برای داخل خانه؛ باید در فضای داخلی خانه نگهداری شوند و اگر در معرض دمای متغیر باشد، سطح میزها تاب برداشته و قسمت های میز از هم جدا می شوند.

اگر حیاط خلوت بزرگ و آب و هوای معقول در اکثر اوقات سال دارید، می توانید یک میز پینگ پنگ در فضای باز در نظر بگیرید. بسیاری از مردم تنها برای یک میز پینگ پنگ در گاراژ خود جا دارند. از آنجایی که بیشتر گاراژها کنترل دما ندارند، اگر قصد دارید آن را در گاراژ نگه دارید، به یک میز مناسب برای فضای باز نیاز خواهید داشت. میزهای فضای باز متناسب با فضای بیرون از خانه است. اصولا جنس این میز ها از استیل، شیشه ،گالوانیزه و ملامین بوده و ضد آب و رطوبت هستند. چندین ملاحظه دیگر در مورد انتخاب میزهای داخلی و خارجی وجود دارد.

بهترین مواد برای میز پینگ پنگ کدامند؟

جایی که میز خود را نگه می‌دارید موادی را که برای میز شما مناسب است، تعیین می کند. بنابراین بهتر است آن ها را به دو نوع میزهای داخلی و خارجی تقسیم کنیم.

میز پینگ پنگ برای فضای بسته یا داخل خانه

از آنجایی که آب، گرما، سرما، زباله ها و سایر عناصر آب و هوایی تاثیر گذار نیستند، چوب، ماده ایده آل برای میزهای داخلی است. این باعث ایجاد یک سطح صاف و محکم شده که جهش ثابتی را ارائه می دهد و می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. همچنین رنگ آمیزی آن آسان است و گزینه ای مقرون به صرفه می‌باشد. بیشتر میزهای داخلی تخته سه لا یا تخته خرده چوب (نئوپان) هستند. با این حال، میز های پینگ پنگ با قیمت بالاتر که متخصصان استفاده می کنند، معمولا تخته فیبر با چگالی بالا هستند.

میز پینگ پنگ برای فضای بسته یا داخل خانه

میز پینگ پنگ برای فضای باز

این میزها باید بتوانند عناصر خشن را تحمل کنند. چوب تصفیه نشده یک ماده ایده آل برای میزهای پینگ پنگ در فضای باز نیست زیرا بر اساس آب و هوا ممکن است تاب بخورد، منقبض شود، ترک بخورد یا منبسط شود. وقتی صحبت از میزهای پینگ پنگ در فضای باز با کیفیت می شود، مواد جامد مانند آلومینیوم و بتن ایده آل هستند.

اگر قصد دارید میز پینگ پنگ فضای باز خود را جابجا کنید، مطمئن شوید که دارای چرخ است، زیرا میزهای فضای باز معمولا سنگین هستند. برخی از میزهای ارزان قیمت از پلاستیک ساخته می شوند که برای حمل و نقل عالی است اما پلاستیک بهترین ماده در مقایسه با مواد دیگر نیست. بطور کلی باید بدانید که میز های پینگ پنگ برای فضای باز کیفیت کمتری دارند زیرا میز پینگ پنگ اصلی نمیتواند در فضای باز دوام بیاورد و سازندگان مجبورند مواد سازنده میز را در فضای باز تغییر دهند.

چرا بازه قیمت برای خرید میز پینگ پنگ اینقدر وسیع است؟

چرا بازه قیمت برای خرید میز پینگ پنگ اینقدر وسیع است

دامنه وسیع قیمت ها به عوامل بسیاری از جمله کیفیت ساخت، محل ساخت و مواد بستگی دارد. میزهای پینگ پنگ با کیفیت بالا از مواد قوی ساخته شده اند و ویژگی هایی مانند تراز کننده پا و سیستم قفل باز/بسته را ارائه می دهند.

آنها همچنین به گونه‌ای ساخته شده‌اند که سطح بازی حرفه ای باشد. بسیاری از میزهایی که برچسب قیمت بالاتری دارند، تخته رومیزی ضخیم تری نیز دارند، در حالی که میزهای پینگ پنگ ارزانتر دارای صفحه میز نازکتری هستند.

به طور کلی میزهای فضای باز گرانتر از میزهای خانگی هستند. این به این دلیل است که میزهای فضای باز به گونه ای ساخته شده اند که مقاوم به تغییر آب و هوا، سرما و آب باشند. این فرآیند به مواد اضافی مانند رزین یا فلز (آلومینیوم) نیاز دارد که هزینه تولید آن بیشتر است.

ابعاد استاندارد میز پینگ پنگ فدراسیون بین المللی

اکنون که ایده ای در مورد محل نگهداری میز پینگ پنگ خود دارید، در مرحله بعدی می خواهیم بفهمیم به چه مقدار فضا برای اتاق پینگ پنگ خود نیاز دارید. در ادامه به جزئیات بیشتری می‌پردازیم، اما اندازه اتاق شما بر اساس ابعاد میز پینگ پنگی که خریداری می‌کنید، تعیین می‌شود.

اندازه یک میز با ابعاد کامل 274 سانتیمتر طول در 152 سانتیمتر عرض و 76 سانتیمتر ارتفاع دارد.عرض تور وسط میز پینگ پنگ هم 15.25 سانتیمتر طول دارد. این ابعاد رسمی است و توسط فدراسیون بین المللی تنیس روی میز تعیین شده است. جداول با ابعاد کامل به عنوان جداول مورد تایید ITTF در نظر گرفته می شوند. بنابراین، اگر می‌خواهید مانند یک حرفه ای بازی کنید، این ابعاد مناسب برای شماست.

طول میز پینگ پنگ274 سانتیمتر
عرض میز پینگ پنگ152 سانتیمتر
ارتفاع میز پینگ پنگ76 سانتیمتر
ضخامت میز پینگ پنگضخامت میز پینگ پنگ متنوع است
طول و ارتفاع تور پینگ پنگارتفاع تور 15.25 سانتیمتر باید باشد

ابعاد استاندارد میز پینگ پنگ فدراسیون بین المللی

فضای لازم برای میز پینگ پنگ

شما بهتر است در انتهای میز حدود 150 سانتیمتر و در امتداد طرفین حداقل 80 سانتیمتر فضا داشته باشید. این بدان معناست که حداقل اندازه اتاق برای میز پینگ پنگ باید حداقل 580 سانتیمتر طول در 335 سانتیمتر عرض باشد.

مشخصات یک میز پینگ پنگ خوب

اگر می خواهید یک میز پینگ پنگ بخرید که عمر طولانی داشته باشد و تجربه بازی حرفه ای را به شما بدهد، باید چندین دستورالعمل را برای یافتن میزهایی با بهترین کیفیت در نظر بگیرید.

سطح میز پینگ پنگ مناسب و خوب

اول از همه، شما باید سطح میزی انتخاب کنید که با سطح بازی شما مطابقت داشته باشد. توصیه می کنیم با یک میز داخلی با روکش چوب شروع کنید. این کیفیت عالی را با قیمت مناسب ارائه می دهد، اما مطمئن شوید که ضخامت میز را بررسی کنید زیرا این روی هزینه و کیفیت تأثیر می گذارد. میزهای باکیفیت سطح ضخیم تری دارند که به طور کلی تجربه بازی بهتری را فراهم می کند و دوام بیشتری دارد.

مشخصات-یک-میز-پینگ-پنگ-خوب

برای یک میز در فضای باز، باید به دنبال فلزی جامد باشید که وزن و قابلیت حمل را متعادل کند. ما سطح میز رزین خالص را پیشنهاد می‌کنیم که دارای فریم فولادی هستند. این یک سطح مقاوم در برابر آب و هوا را فراهم می کند در حالی که وزن حداقل مقدار است.

قاب میز پینگ پنگ خوب

مشخصات یک میز پینگ پنگ خوب

پایه های میز باید از مواد جامد و ثابتی مانند فولاد ساخته شوند تا میز هنگام بازی تکان نخورد یا نلرزد. پیدا کردن یک میز پینگ پنگ که بتوان آن را تا کرد نیز مفید است. این برای تمرین توسط خودتان یا برای ذخیره سازی آسان عالی است. اگر دوست دارید بتوانید، میز خود را جابجا کنید، مطمئن شوید که قاب دارای چرخ های قفلی نیز باشد. در نهایت، میزهای تنیس روی میز خوب با ترازهای قابل تنظیم ساق پا عرضه می شوند تا اطمینان حاصل شود که روی سطحی صاف و تراز بازی می کنید.

بیشتر بدانید: همه چیز در مورد لباس تکواندو

قابل حمل بودن میز پینگ پنگ

قابل حمل بودن میز پینگ پنگ

قبل از خرید میز، باید تصمیم بگیرید که آیا نیاز به جابجایی میز دارید یا خیر. بسته به اندازه اتاقتان، ممکن است بخواهید فقط وقتی بازی می کنید میز را باز کنید و وقتی بازی نمی کنید تا کنید. یا شاید شما یک میز در فضای باز دارید و می خواهید بتوانید آن را به مکان دیگری در حیاط خود منتقل کنید. اگر احساس می کنید به هر دلیلی می خواهید میز خود را جابجا کنید، بهتر است به دنبال یک میز که دارای چرخ های قفلی است، بگردید.

رنگ میز پینگ پنگ

میزهای تنیس روی میز در رنگ های متنوع و متناسب با دکوراسیون شما تولید می شوند. رایج ترین رنگ ها سبز، آبی و خاکستری هستند. رنگی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با محیط شما باشد. شما باید در نظر بگیرید که آیا در داخل یا خارج بازی می کنید. یک میز تیره ممکن است در زیر نور خورشید داغ شود. همچنین اطمینان حاصل کنید میزی که خریداری می کنید، دارای روکش مات باشد. سطح میز شما نباید نور را منعکس کند، زیرا این می تواند بر توانایی شما در دیدن توپ تأثیر بگذارد.

قیمت میز پینگ پنگ

همانطور که قبلا در این راهنمای خرید میز پینگ پنگ اشاره شد، میزهای پینگ پنگ با قیمت های مختلفی عرضه می شوند. شما باید بودجه خود، هدف بلندمدت خود (آیا برای المپیک می روید یا فقط با دوستان خود بازی می کنید) و هر ویژگی مهم و ضروری را در نظر بگیرید. قیمت میز پینگ پنگ از حدود 4 میلیون تومان تا بیش از 150 میلیون تومان در سال 1402 وجود دارد که شما میتوانید با توجه به بودجه و ویژگی های مورد نیاز خود از بین آن ها انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

بیشتر بدانید: انواع و ویژگی های توپ تنیس چیست + توپ تنیس عمده

نگهداری میز پینگ پنگ

نگه داری میز پینگ پنگ

بسته به فضای ذخیره سازی و نیازهای شما، انتخاب میز تاشو ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد زیرا فضای ذخیره سازی کمتری نیاز دارد. این یک طراحی برای صرفه جویی در فضا است که بسیاری از افراد با فضاهای کوچک از آن استفاده می کنند.

یک میز تاشو دو نیمه مجزا دارد. هر یک از نیمه های میز را می توان تا کرد. این یک مزیت پنهان دارد این است که می توانید یک نیمه را به سمت بالا جمع کنید و خودتان تنیس روی میز را تمرین کنید. گاهی اوقات به این ویژگی پخش یا حالت پخش گفته می شود.از طرف دیگر، اگر قصد دارید میز خود را در یک مکان نگه دارید، میز یک تکه ممکن است گزینه ساده تری باشد. آن را تنظیم و بازی تنیس روی میز خود را شروع کنید!

میز پینگ پنگ برای ورزشکاران حرفه‌ای

بازیکنان حرفه ای تنیس روی میز از باکیفیت ترین میزها استفاده می کنند. این میزها بر روی سطح بازی با کیفیت تاثیر می‌گذارند. این بدان معناست که بیشتر حرفه ای ها تنیس روی میز را با استفاده از میزهای ساخته شده از تخته فیبر با چگالی بالا بازی می کنند. این جنس سطحی صاف ارائه و امکان جهش مداوم را فراهم می کند.

جدا از تجربه بازی، میزهای حرفه ای طراحی با کیفیتی را نیز ارائه می دهند. میزهای پینگ پنگ باکیفیت باید هم عملکرد و هم فرم مناسب را داشته باشند. میز پینگ پنگ برای ورزشکاران حرفه‌ای یک میز چوبی ضخیم با طراحی قاب منحصر به فرد است که توسط تولید کنندگان حرفه ای ساخته می شود. این میزهای پینگ پنگ اغلب قیمت بیشتری دارند اما مطمئناً دوستان و دشمنان شما را تحت تأثیر قرار می دهند.

میز پینگ پنگ چی بخرم؟

اگر در پینگ پنگ تازه کار هستید و عضو باشگاه های تنیس روی میز نیستید، ایده خوبی است که شروع به جستجوی میز در فروشگاه کنید. معمولا فروشگاه های تنیس روی میز زیادی در نزدیکی شما وجود دارد. فقط کافی است با فروشندگان زیر تماس برقرار کنید.

در اینجا چند سوال برای خرید میز پینگ پنگ از فروشنده وجود دارد:

 • میز و قاب از چه چیزی ساخته شده است؟
 • چقدر راحت مونتاژ می شود؟
 • چگونه میز را نگهداری کنم؟ آیا هزینه های تکراری وجود دارد؟
 • هزینه ارسال میز به محل من چقدر است؟
 • گارانتی دارد؟ چه چیزی را پوشش می دهد؟

این سوالات را هنگام برقراری تماس با فروشنده می‌توانید بپرسید.از اینجا می توانید بهترین میز خود را پیدا کنید که نیازها و خواسته های شما را برآورده می کند.با کلیک روی نام فروشگاه به اطلاعات تماس آن دسترسی پیدا می‌کنید.

جمع بندی راهنمای خرید میز پینگ پنگ

با اسپرت مال در این 6 مرحله همراه باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

مرحله اولباید دانش کافی ای از میز پینگ پنگ و انواع آن داشته باشیم. شما اندازه ای که در نظر دارید و فضای اختصاصی برای بازی را مشخص کنید
مرحله دوم

این نکته را در نظر بگیرید که از آن میز در فضای باز استفاده می کنید یا بسته.

 • میزهای مورد استفاده در فضای داخلی: میزهای مورد استفاده در فضای داخلی باید در دمای ثابتی و مشخصی نگهداری شوند. این میزها نسبت به تغییرات دما حساس بوده و منجر به تاب برداشتن سطوح و جداشدن قسمت های مختلف میز می شود.
 • میزهای مورد استفاده در فضای خارجی: میزهای تعبیه شده برای فضای بیرون طراحی متفاوتی دارند و جنس بدنه آنها با مدل های داخلی فرق می کند و بهترین انواع آنها از جنس استیل، گالوانیزه است و سطح آن ضد آب بوده و قابل حمل می باشند.
مرحله سوم

مرحله بعد انتخاب اندازه آن است که اندازه های میز پینگ پنگ به 5 نوع تقسیم می شود که هر کدام را به اختصار دوباره توضیح می دهیم.

 • میزهایی بدون پایه: این میزها فقط سطح میز را دارا می باشند و اگر در منزل فضای کافی را ندارید این میز ها را می توانید روی سطح دیگری(مثلا میز ناهارخوری) قرار دهید. این میز به راحتی جا به جا شده و از قیمت مناسبی برخوردار می باشد ولی نسبت به سایر میزها امکانات کمتری را برآورده می کند.
 • میزهای کوچک: این نوع میزها برای فرزندان کوچک شما مناسب می باشد. این میزها به دلیل سایز کوچک خود حمل آسانی دارند. یکی از معایب مهم این نوع میزها ارتفاع کم آن از سطح زمین است.
 • میزها با اندازه معمولی و قابلیت تنظیم ارتفاع: این نوع میزها دارای پایه های تلسکوپی می باشند که ارتفاع 61، 69 و 77 سانتی متری را فراهم می کند. اما بهتر است ارتفاع استاندارد میز را حفظ کنید.
 • میزهای فانتزی: این میزها دارای طول 30 سانتی متر، عرض 20 سانتی متر وارتفاع 5 سانتی متر می باشند.
 • میزهای استخر شنا: این دسته از میزها بر روی آب شناور می باشد و دارای 137 سانتی متر طول و عرض 68 سانتی متری می باشند. سطح میز بسیار سخت بوده ولی برای کاهش آسیب سطح کناری آن نرم می باشد.
 • میزهای استاندارد: اگر تصمیم به بازی حرفه ای گرفته اید و می خواهید به صورت مداوم بازی کنید این میزها مناسب می باشد. این میزها 274 سانتی متر طول و 5/152 عرض و ارتفاع 76 سانتی متری دارند.
مرحله چهارممرحله چهارم قابلیت حمل و نقل میزهای پینگ پنگ می باشد. کدام میز متحرک برای شما مناسب می باشد.  میزهای چهارچرخ فضای زیادی را به هنگام جمع شدن اشغال می کنند در حالی که میزهای هشت چرخ به دو قسمت تقسیم می شوند و به هنگام جمع شدن حجم کمی را اشغال می کنند.
مرحله پنجمقدم پنجم انتخاب ضخامت میز می باشد. برای میزهای پینگ پنگ ضخامت های مختلفی وجود دارد. سطح میزها عموما از جنس چوب، پلاستیک، فلز، بتن و فایبر گلاس می باشد که ضخامت آنها از 12 میلی متر شروع شده و تا 30 میلی متر می رسد. استاندارد ضخامت میز در بازی های بین المللی بین 25 تا 30 میلی متر می باشد.
مرحله ششمقدم آخر باید شرکت تولید کننده را در نظر بگیرید که از اعتبار کافی ای برخوردار باشد. برند های ورزشی موجود در اسپرت مال که در بالا جمع آوری شده اند دارای اعتبار و سابقه طولانی در ضمینه تولید میز پینگ پنگ می باشند.

 

انتخاب میز پینگ پنگ برای خانه یا محل کارتان ایده بسیار خوبی است. این به شما امکان بازی های سرگرم کننده را برای دوستان، همکاران یا بچه های شما ارائه می دهد. مانند اکثر خریدها، ویژگی هایی را که برای شما مهم هستند، انتخاب کنید. در صورت نیاز به این راهنمای خرید میز پینگ پنگ مراجعه کنید و البته اگر سوالی دارید با تیم ما تماس بگیرید. منبع

امیدواریم از این مقاله راهنمای خرید میز پینگ پنگ استفاده کرده باشید و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت ها با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: انواع کش ورزشی

بیشتر بخوانید: خرید روپایی تکواندو

بیشتر بخوانید: انواع شکم بند لاغری

بیشتر بخوانید: دستکش فول کنتاکت

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه