راهنمای خرید کوله پشتی ورزشی با 5 نکته مهم و کاربردی

راهنمای خرید کوله پشتی ورزشی امروزه نیاز افراد بسیار زیادی است که ورزش را جدی دنبال میکنند و برای آن برنامه ریزی خاصی دارند، برخی دیگر از افراد ورزش را برای پر کردن اوقات فراغت انجام می دهند. مهم نیست که شما جزو کدام یک از این دو گروه باشید، در هر حال ورزش می تواند برای سلامتی روح و روان بسیار مفید باشد.

راهنمای خرید کوله پشتی ورزشی

نکته مهم راهنمای خرید کوله پشتی ورزشی که برای انجام ورزش باید به آن دقت کنید، انتخاب درست و استاندارد کوله ورزشی است. در واقع با به کار بردن تجهیزات ورزشی استاندارد، می توان بر کیفیت ورزش تاثیر گذاشت و همچنین از آسیب وارد کردن به هر یک از اعضای بدن جلوگیری کرد.

از جمله مهم ترین تجهیزات ورزشی، کوله پشتی ورزشی است. استفاده کردن از کوله ورزشی در بسیاری از ورزش ها واجب به حساب می آید و بدون این نوع از تجهیزات ورزشی شما قادر نخواهید بود به راحتی وسایل خود را حمل و استفاده کنید. به همین دلیل در ادامه این مقاله قصد داریم نکات مهم راهنمای خرید کوله پشتی ورزشی را برای شما معرفی کنیم، پس پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

انواع کوله ورزشی

بیشتر بخوانید: خرید عمده پد اسکات | فروش عمده پد هالتر (ابر هالتر عمده)

انواع کوله ورزشی

در ابتدا و پیش از اقدام به خرید کوله پشتی ورزشی باید بتوانید انواع آن را به خوبی شناخته و همچنین گونه های مختلف را از هم تشخیص دهید. در واقع لازم است بدانید که هر یک از کوله های ورزشی موجود دارای کاربرد خاصی هستند که در ادامه به انواع کوله ورزشی موجود اشاره می کنیم.

کوله پشتی صخره نوردی

کوله پشتی صخره نوردی
کوله پشتی صخره نوردی

یکی از انواع کوله پشتی ورزشی موجود مربوط به صخره نوردی است. به عبارتی بهتر از جمله ویژگی های کوله پشتی صخره نوردی، سبک و ارگونومیک بودن است. در واقع به دلیل اینکه این در نوع ورزش حفظ تعادل اهمیت بسیار زیادی دارد، تولیدکنندگان در هنگام طراحی و تولید کوله پشتی صخره نوردی به این نکته دقت بسیار زیادی دارند.

بیشتر بخوانید: تعویض دستگاه بدنسازی نو با کارکرده توسط برزین 

کوله پشتی کوهنوردی

کوله پشتی صخره نوردی
کوله پشتی صخره نوردی

برای خرید کوله پشتی ورزشی لازم است بدانید که برخی کوله های موجود در بازار مختص کوهنوردی هستند. در واقع کوله های کوهنوردی دارای فضای بیشتری نسبت به کوله پشتی های عادی هستند و کاربرد بسیار راحتی نیز دارند. همچنین این نوع از کوله ها عمدتا دارای جیب های متعدد با سایزهای مختلف هستند.

بیشتر بخوانید: خرید عمده پد اسکات | فروش عمده پد هالتر (ابر هالتر عمده)

کوله پشتی دوچرخه سواری

کوله پشتی دوچرخه سواری
کوله پشتی دوچرخه سواری

خرید کوله پشتی ورزشی برای افرادی که قصد دارند مسافت های بسیار زیادی را با دوچرخه طی کنند، اهمیت زیادی دارد چرا که با کمک آن ها تمامی لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود را در آن قرار داده و با خود حمل می کنند.

کوله پشتی گلف

کوله پشتی گلف
کوله پشتی گلف

ورزش گلف از جمله ورزش هایی است که برای پرداختن به آن به تجهیزات متعددی نیاز خواهید داشت. چوپ گلف و یا دیگر لوازم آن برای حمل و نقل راحت نیاز به کیف بزرگی دارند و در نتیجه در طراحی کیف های مربوط به این ورزش به این نکته دقت توجه زیادی دارند.

کوله پشتی ورزش های معمولی

کوله پشتی ورزش های معمولی
کوله پشتی ورزش های معمولی

بسیاری دیگر از ورزش ها همانند پیاده روی به کوله پشتی نیاز دارند. کوله پشتی مناسب ورزش های معمولی و عمومی عمدتا جادار و ارگونومیک بوده اند و پارچه استفاده شده در آن ها نیز به گونه ای انتخاب می شود که موجب عرق کردن بدن نشود.

بیشتر بخوانید: خرید عمده کش ورزشی (با استعلام قیمت )

نکات مهم خرید کوله پشتی ورزشی

خرید کوله پشتی ورزشی علی رغم سادگی اما نیازمند دقت به جزئیات بسیار زیادی دارد. در ادامه این مقاله به بررسی نکات مهم خرید کوله پشتی ورزشی می پردازیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب و خرید کوله پشتی ورزشی را داشته باشید.

1- محفظه های کاربردی

به طور عمده کوله پشتی ورزشی در مقایسه با دیگر کوله ها و ساک ها دارای محفظه های کاربردی متعددی است. در واقع این امر به این دلیل است که معمولا تجهیزات مورد استفاده در ورزش ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. در صورتی که قصد خرید کوله پشتی ورزشی مناسبی دارید به شما توصیه می کنیم که هنگام خرید کوله به محفظه های موجود در آن دقت کنید و کوله ای را خریداری کنید که دارای محفظه های متعدد و کاربردی باشد.

البته لازم است این نکته را نیز ذکر کنیم که با دقت به نوع ورزشی که انجام می دهید میزان نیاز شما به محفظه های کوله پشتی نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که ورزش شما فوتبال باشد نیاز است تا کوله پشتی مورد نظر بتواند توپ فوتبال را نیز در خود جای دهد.

2- زیپ های کوله ورزشی

از مهم ترین قسمت های موجود در تمامی کوله پشتی ورزشی می توان به زیپ ها اشاره کرد. در واقع دقت به کیفیت زیپ های کوله ورزشی می تواند موجب شود شما به انتخاب و خرید کوله پشتی ورزشی مناسب اقدام کنید. زیپ کوله ورزشی از این جهت دارای اهمیت بالایی است که علاوه بر اینکه از تمامی لوازم درون کیف محافظت می کند، به سالم نگه داشتن کیف نیز کمک بسیار زیادی می کند. به طور عمده کیف های دارای عمر و کاربرد طولانی، دارای زیپ های با استاندارد و کیفیت بالایی هستند.

3- جنس کوله پشتی

طبیعتا می دانید یکی از مهم ترین نکات خرید کوله پشتی ورزشی، دقت به جنس آن است. در واقع تنها در صورتی کوله پشتی ورزشی می تواند برای مدت زمان زیادی دوام بیاورد و به شما خدمت کند که جنس خوبی داشته باشد و به عبارتی بهتر پارچه های استفاده شده در آن کیفیت بالایی داشته باشند. البته لازم است این نکته را نیز متذکر شویم که جنس کوله تنها وابسته به نوع پارچه استفاده شده در آن نیست و عوامل متعدد دیگری نیز تاثیر گذار خواهند بود.

کیفیت دوخت، طراحی ارگونومیک، ترکیب پارچه های مختلف و برخی دیگر از موارد و عوامل می توانند بر میزان کیفیت و جنس کوله پشتی ورزشی تاثیر داشته باشند. در ادامه به چند مورد از جنس کوله پشتی ها اشاره می کنیم تا بتوانید با دقت بیشتر انتخاب و خرید خود را انجام دهید:

کرباس کتان

کرباس کتان
کرباس کتان

همان طور که به آن اشاره کردیم، به هنگام خرید کوله پشتی ورزشی دقت به جنس پارچه استفاده شده در آن اهمیت زیادی دارد. از جمله پارچه هایی که برای تولید کوله پشتی ورزشی از آن استفاده می شوند می توان کرباس کتان را نام برد. کرباس کتان نوعی پارچه پنبه ای سنگین و خشن است که معمولا از مواد طبیعی و مصنوعی تولید می شود. از ویژگی های این نوع جنس می توان به کاهش وزن و افزایش قدرت ضد آب کوله پشتی اشاره کرد.

البته عمدتا این نوع جنس دارای قیمت مقرون به صرفه ای نیز هست. کوله پشتی هایی که با این مدل پارچه تولید می شوند برای کوهنوردی می توانند بسیار مناسب باشند.

بیشتر بخوانید: خرید تشک بادی استخر بصورت عمده و خرده

پارچه های نایلونی

پارچه های نایلونی
پارچه های نایلونی

این مدل پارچه ها براق هستند. از جمله مزایای آن می توان به پوشش ضد آب، مقاومت بالای آن نسبت به سایش و سوراخ شدگی اشاره کرد.

پارچه کوردورا

کوردورا
کوردورا

این مدل پارچه در اصل نایلونی جاذب است و توسط دوپونت طراحی شده بود. مزیت اصلی این مدل پارچه داشتن مقاومت به سایش و وزن سبک است. بنابراین در صورتی که ورزش های معمولی انجام می دهید، می توانید به هنگام خرید کوله پشتی ورزشی، جنس کوردورا را انتخاب کنید چرا که دارای مقاومت لازم در مقابل آسیب دیدگی است.

پارچه پلی استر

پلی استر
پلی استر

این نوع از پارچه های استفاده در کوله پشتی های ورزشی دارای مقاومت بیشتری نسبت به پارچه های نایلونی در مقابل اشعه UV است. به عبارتی بهتر می توان گفت که این نوع کوله پشتی ها می توانند عمر طولانی داشته باشند و به هنگام انتخاب و خرید کوله پشتی ورزشی در صورتی که قصد داشته باشید سال ها از کوله پشتی استفاده داشته باشید، بهتر است مدلی که دارای پارچه پلی استر است را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: خرید تی شرت ورزشی عمده به 9 روش عالی| تیشرت ورزشی عمده

4- اندازه استاندارد

یکی از اصلی ترین سوالاتی که در ذهن بسیاری از خریداران کوله پشتی ورزشی وجود دارد، این است که اندازه استاندارد کوله پشتی چگونه انتخاب شود؟ لازم است بدانید که اندازه استاندارد کوله پشتی ورزشی بر اساس نوع آن ها مشخص می شود؛ برای مثال اندازه کوله پشتی مختص تنیس با کوله پشتی مختص کوهنوردی کاملا با یکدیگر تفاوت دارند.

از بهترین راه ها برای مشخص کردن اندازه استاندارد کوله ورزشی، می توان به استفاده از آن اشاره کرد. به عبارتی بهتر در صورتی که با استفاده کردن از کوله پشتی احساس سنگینی کنید و یا نتوانید آن را به راحتی بر پشت خود قرار دهید و خارج کنید، لتزم است حتما نسبت به اندازه استاندارد آن دقت کنید. بنابراین از جمله دیگر نکات مهم خرید کوله پشتی ورزشی مناسب دقت به اندازه آن است.

5- قیمت

از جمله دیگر نکات مهم خرید کوله پشتی ورزشی، قیمت آن است. به طور کلی عوامل مختلفی بر تعیین قیمت کوله پشتی تاثیر می گذارد که از جمله آن ها می توان به کیفیت مواد استفاده شده در آن، جنس پارچه، نحوه دوخت اشاره کرد. البته اینکه کوله پشتی مونتاژ شده و یا در کارخانه تولید شده است نیز بر روی قیمت آن تاثیر گذار است. در هر حال توصیه می شود که برای داشتن یک کوله پشتی مناسب با دوام و ماندگاری لازم اولویت خود را کیفیت قرار دهید.

سخن پایانی

در این مقاله راهنمای خرید کوله پشتی ورزشی، سعی کردیم به نکات مهمی اشاره کنیم که برای خرید یک کوله پشتی مناسب قطعا به آن ها نیاز خواهید داشت. در واقع از آن جایی که کوله پشتی ورزشی مناسب می تواند بر کیفیت و راندمان فعالیت بدنی ورزشکار تاثیر بگذارد، مهم است که بتوان با کیفیت و استانداردهای لازم انتخاب و خریداری شود و به همین دلیل توصیه می کنیم تمامی نکات ذکر شده در این مقاله را رعایت کنید.

منبع

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه