راهنمای خرید کیسه خواب مردانه و زنانه در تابستان و زمستان 2023

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. راهنمای خرید کیسه خواب مردانه و زنانه در تابستان و زمستان 2023
راهنمای خرید کیسه خواب مردانه و زنانه در تابستان و زمستان 2023
5/5 - (1 امتیاز)

برای انواع سفرهای کوهنوردی یا طبیعت گردی که قصد داشته باشید برای مدتی در این مکان ها بمانید و لذت ببرید، باید این راهنمای خرید کیسه خواب را با دقت بخوانید زیرا قطعا یکی از ضروری ترین کارها این است که تجهیزات مناسبی را همراه خود داشته باشید. از جمله این تجهیزات باید به کیسه خواب مناسب اشاره کرد. همان طور که می دانید در صورتی که در طول سفر خواب و استراحت کافی نداشته باشید قطعا از سفر خود نیز لذت نخواهید برد و به همین دلیل خرید کیسه خواب از تجهیزات الزامی است.

مولفه ها هنگام خرید کیسه خواب ویژگی های آن مولفه ها
دمای کیسه خواب
 • تابستانی یا زمستانی که روی کیسه خواب موارد زیر را مینویسد.
 • دمای Risk range: دمای بیرون را کاملا حس میکنید
 • دمای Transition range: کمی دمای بیرون را حس میکنید
 • دمای Comfort range: دمای بیرون را اصلا حس نمیکنید
خرید کیسه خواب با توجه به شکل
 • مستطیل شکل
 • نیم مستطیل
 • مومیایی
 • کیسه های دونفره
خرید کیسه خواب با توجه به اندازه
 • زنانه یا مردانه که در سه سایز تولید میشود.
 • کوچک
 • متوسط
 • بزرگ
وزن کیسه خواب
 • نباید زیاد سنگین باشد تا خسته تان کند
الیاف درون کیسه خواب
 • الیاف مصنوعی
 • الیاف پر
دقت به زیپ کیسه خواب
 • یک زیپ
 • دو زیپ
 • زیپ سمت چپ برای چپ دستان
 • زیپ سمت راست برای راست دستان

راهنمای خرید کیسه خواب خوب و با کیفیت

اما آنچه که لازم است بدانید این است که برای انتخاب و خرید کیسه خواب مناسب باید به عوامل و نکات مهمی دقت کنید. برای مثال توجه کردن به آب و هوای مقصد مورد نظر و همچنین فصل سفر لازم است. همچنین معمولا کیسه خواب مناسب برای سفرهای جنگلی نسبت به کیسه خواب کوهنوردی، سبک تر است و یا اینکه کیسه خواب مناسب برای زمستان عمدتا دارای الیاف متفاوتی نسبت به کیسه خواب مناسب برای استفاده در تابستان است.

بنابراین برای خرید کیسه خواب لازم است توجه کنید که همانند دیگر تجهیزات باید اطلاعات به روز و کاملی در این رابطه نیز داشته باشید. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مقاله راهنمای خرید کیسه خواب، تمامی نکات مهم در زمینه خرید بهترین این تجهیزات را برای شما شرح دهیم، پس پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه اسپرت مال باشید.

نکات خرید کیسه خواب

1- دمای کیسه خواب

بسیاری از افراد تصور می کنند که کیسه خواب گرما تولید می کند، اما این تصور اشتباه است و لازم است بدانید که کیسه خواب فقط گرمای بدن را حفظ می کند. از جهتی دیگر یک کیسه خواب که بتواند برای همه ی فصل های سال مناسب و کاربردی باشد، وجود ندارد.

در واقع شما باید بر اساس تحمل دمایی بدن خود و البته همان طور که گفته شد فصل سفر و مکان مقصد به خرید کیسه خواب مناسب بپردازید. معمولا دمای کیسه خواب بر روی آن و در سه بازه دمایی درج می شود که هر یک از آن ها را در ادامه شرح می دهیم.

دمای کیسه خواب

 • دمای Risk range : دمایی است که بدن شما به طور کامل ایمن نیست. به عبارتی بهتر بدن شما می تواند به طور کامل دمای بیرونی را حس کند.
 • دمای Transition range : دمایی است که بدن شما به مقدار کم می تواند دمای محیط را حس کند.
 • دمای Comfort range : دمای کاملا ایمن است که بدن شما به هیچ عنوان نمی تواند متوجه دمای محیط بیرونی شود.

به طور کلی لازم است بدانید که:

 • کیسه خواب تابستانی به نوعی است که فرد در آن ها می تواند دمای محیط 10 تا 35 درجه را تحمل کند.
 • کیسه خواب زمستانی نیز شرایطی فراهم می شود که فرد بتواند دمای محیط 10 درجه و یا کمتر را تحمل کند و خواب راحتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش کوهنوری

2- خرید کیسه خواب با توجه به اندازه

از دیگر نکات خرید کیسه خواب می توان به اندازه آن ها اشاره کرد. در واقع اندازه کیسه خواب بر روی آن درج می شود و به طور کلی در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شود. همچنین می توان گفت که این کیسه های خواب بر این اساس که تک نفره یا دو نفره و مردانه یا زنانه باشند، اندازه های مختلفی دارند.

بنابراین خرید کیسه خواب با توجه به اندازه و جنسیت انجام می شود و بهتر است به سایز و فرم بدن خود دقت کنید. به عبارتی دقیق تر ممکن است که مردی جثه بزرگی داشته باشد و در این صورت خرید کیسه خواب زنانه قطعا برای وی مناسب نخواهد بود.

3- خرید کیسه خواب با دقت به شکل

به طور کلی افرادی که کمپ می کنند به دنبال کیسه هایی هستند که بتوانند فضای کافی برای کشش و غلت زدن را داشته باشند. به همین دلیل نیز بسیاری از کیسه های خواب عمدتا طرح های مستطیلی و ساده دارند.

خرید کیسه خواب با توجه به اندازه

بنابراین می توان گفت از جمله دیگر نکات مهم خرید کیسه خواب با توجه به شکل است که در ادامه شکل های مختلف کیسه خواب موجود در بازار را برای شما معرفی می‌ کنیم.

الف) مستطیل شکل

این نوع کیسه های خواب فضای زیادی را برای توانایی کشش دادن پاها و دست ها ایجاد می‌ کند. همچنین برخی از این انواع می توانند به طور کامل باز شده و همانند پتو مورد استفاده قرار بگیرند.

ب) نیم مستطیل

این مدل به نام مومیایی اصلاح شده و یا بشکه معروف است و انواع مختلفی از شکل ها را پوشش می دهد که البته تمامی انواع سازگاری بین گرما و جاداری را برای شما فراهم کرده است.

ج) مومیایی

این نوع از کیسه های خواب برای افزایش و کاهش دادن گرما و وزن بسیار مناسب هستند و معمولا در بین کوهنوردان و طبیعت بسیار محبوب هستند.

د) کیسه های دونفره

زوج هایی که قصد خرید کیسه خواب برای کنار یکدیگر خوابیدن را دارند، کیسه های دونفره را به آن ها توصیه می کنیم. البته یکی دیگر از گزینه ها انتخاب کردن کیسه های مستطیل شکل است که برای بسته شدن به یکدیگر تولید شده اند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال (جامع در 2023)

4- در نظر گرفتن وزن

برای خرید کیسه خواب مناسب کوهنوردی و یا طبیعت گردی، در نظر گرفتن وزن از مهم ترین اولویت های انتخاب درست به حساب می آید. در واقع وزن کیسه خواب نباید باعث خستگی شما شود. همچنین دارای قابلیت بسته بندی باشد تا بتوانید به راحتی آن را در کوله پشتی قرار دهید.

5- الیاف درون کیسه خواب

الیاف درون کیسه خواب
الیاف درون کیسه خواب

برای تولید کیسه خواب ها عمدتا از دو نوع عایق استفاده می شود که عبارتند از:

الف) الیاف مصنوعی

برای خرید کیسه خواب مناسب لازم است حتما به نوع عایق آن ها دقت کافی داشته باشید. از جمله این عایق ها می توان به الیاف مصنوعی اشاره کرد. کیسه خواب هایی که از این نوع الیاف ساخته می شوند بسیار مقرون به صرفه هستند و در زمان بروز رطوبت عایق بودن خود را از دست نخواهند داد و البته سریع هم خشک می شوند.

همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که مواد استفاده شده در آن ها به طور کامل غیر آلرژیک است. با این وجود لازم به ذکر است که این نوع الیاف نمی تواند همانند الیاف طبیعی گرما را نگه دارد و البته نسبت به کیسه خواب های ساخته شده از الیاف طبیعی سنگین تر هستند.

ب) الیاف پر

نوع دیگری از الیاف استفاده شده در برخی کیسه های خواب، الیاف پر نامیده می شود. این الیاف بسیار سبک هستند و در هوای سرد یا خشک عملکرد بسیار مناسبی دارند. همچنین پارچه این نوع کیسه های خواب را به گونه ای انتخاب می کنند که عملکرد مطلوبی داشته باشد.

این نوع کیسه خواب ها به راحتی فشرده می شوند و به عبارتی بهتر فضای زیادی را اشغال نمی‌ کنند و البته با گذشت زمان کیفیت خوب خود را از دست نمی دهند. برای خرید کیسه خواب پر لازم است توجه کنید که این نوع کیسه ها برای حفظ کردن گرما عملکرد بهتری دارند و البته همچنین سبک تر از کیسه خواب مصنوعی هستند.

اما همانند هر محصول و عایق دیگر این نوع عایق استفاده شده برای ساخت کیسه های خواب نیز دارای معایبی است. از جمله این معایب می توان به این امر اشاره کرد که به هنگام ایجاد رطوبت، پر می تواند رطوبت را جذب کند اما زمانی که کاملا خیس شود، پف و دانه خود را از دست می دهد و در نتیجه خاصیت عایق حرارت نیز از بین خواهد رفت. البته علاوه بر این امر خشک شدن این نوع کیسه ها زمان بیشتری نسبت به کیسه الیاف مصنوعی نیاز دارد.

6- دقت به زیپ کیسه خواب

یکی از مهم ترین قسمت ها که به هنگام خرید کیسه خواب باید به آن ها دقت کنید، زیپ کیسه خواب است. در واقع دقت به زیپ کیسه خواب از این جهت اهمیت دارد که در صورت خراب بودن، کیسه خواب کارایی خود که همان حفظ گرمای بدن است را از دست خواهد داد.

زیپ کیسه خواب

همچنین بهتر است به هنگام خرید کیسه خواب به مکان زیپ دقت کنید به عبارتی بهتر برای افرادی که چپ دست هستند بهتر است زیپ در قسمت چپ کیسه خواب قرار گرفته باشد. البته لازم به ذکر است که برخی کیسه های خواب دو زیپه هستند و در فصول تابستان می توانید برای برقراری جریان هوا یکی از این زیپ ها را باز کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی ورزش دارت و انواع ورزش دارت(جامع2023)

دیگر نکات خرید کیسه خواب

علاوه بر مواردی که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم، لازم است برخی نکات کلی که در ادامه ذکر می کنیم را نیز مورد نظر بگیرید:

 • شما می توانید برحسب سلیقه خود رنگ کیسه خواب را انتخاب کنید اما ما به شما توصیه می کنیم که بهتر است رنگ این کیسه خواب ها تیره باشد، چرا که رنگ های روشن سریعا کثیف می شوند و در نتیجه ظاهر مناسبی نیز نخواهند داشت.
 • اغلب کیسه های خواب به صورت ضد آب تولید می شوند اما نوع معمولی آن ها نیز وجود دارد که دارای قیمت کمتری است.
 • برخی از کیسه های خواب را می توانید به صورت کاپشن نیز استفاده کنید.
 • بعضی از کیسه های خواب ممکن است به پشه بند و یا چراغ قوه داخلی مجهز شده باشند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم کامل ترین راهنمای خرید کیسه خواب را در اختیار شما قرار دهیم. در واقع لازم است بدانید که این نوع از تجهیزات نیز دارای جزئیات بسیار ریزی است که به هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین باید توجه کنید که از یک فروشگاه معتبر برای خرید کیسه خواب اقدام کنید چرا که برخی فروشگاه ها بی کیفیت ترین جنس و نوع کیسه های خواب را با قیمت های بسیار نامناسب در اختیار مشتری قرار می دهند.

منبع: REI

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • بازیار
  8 بهمن 1402 در 09:58

  با عرض سلام و ادب ، کیسه خواب دو نفره که در تابستان بتونم استفاده کنم. چه نوع و قیمتی دارید ؟ راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم

افزودن دیدگاه