لباس مناسب ورزش صبحگاهی چه ویژگی هایی دارد؟

لباس مناسب ورزش صبحگاهی با داشتن ویژگی های خاص خود، مکمل روز بانشاط شما خواهد بود. تا حالا شده که با پاهای برهنه در ساعت 5 صبح، روی چمن‌های خیس و نمناک قدم بزنید؟ حتی لمس سنگفرش‌های خیابان با کف پا، می‌تواند شما را به وجد بیاورد. شما شروع به حرکت کرده‌اید و شهر، آرام آرام در حال بیدار شدن است! برای ورزش صبحگاهی بهتر است لباس هایی را بپوشید که ضمن حفظ گرمای بدن‌تان، کاملا در آنها راحت باشید.

ممکن است در طول مسیر پیاده روی سر صبح خود، پیرمرد و پیرزنی را ببینید که عاشقانه، مشغول نوشیدن چای هستند. شما با کفش ورزشی مناسب خود از آنها گذر کرده و به مسیر خود ادامه می‌‍دهید. کفشی که در پای‌تان است، به شما این اطمینان را می‌دهد که گام‌های پشت سر هم به سوی هدف خود بردارید. به نسبت فصلی که در آن ورزش صبحگاهی را انجام می‌دهید، باید لباس ورزشی شما ویژگی ها و معیارهای متفاوتی داشته باشد.

ویژگی های لباس ورزشی مناسب صبح، موضوعی است که در این مقاله از اسپرت مال به بررسی آن خواهیم پرداخت. برای شروع یک روز عالی، انتخاب پوشاکی که به شما انگیزه بدهد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

بیشتر بدانید: لباس مناسب ورزش

ویژگی های لباس مناسب ورزش صبحگاهی

ویژگی های لباس مناسب ورزش صبحگاهی

قبل از این که روز خود را شروع کنید، بهتر است که لباس مناسبی به تن کرده و بدن خود را با انجام فعالیت‌های فیزیکی آماده کنید. ورزش‌های صبحگاهی با افزایش متابولیسم، خواب را از سر پرانده و به بدن و ذهن شما انرژی می‌دهند. در این صورت، وظایف و اهداف روزانه‌تان را به بهترین نحو انجام خواهید داد. در این میان، اهمیت لباس تمرینی برای انجام ورزش در صبح پررنگ است.

در انتخاب لباس ورزشی برای صبح علاوه بر توجه به ظاهر و احساس خوب، باید به ویژگی کاربردی بودن آن نیز دقت کنید. این امر زمانی که در خارج از منزل ورزش می‌کنید، از اهمیت بیشتری برخوردار است. لباس ورزشی مناسب برای صبح، باید دقیقاً مانند یک ست شلوار و گرمکن اسپرت باشد. این پوشاک، به شما اجازه حرکت آزادانه می‌دهند.

لباس‌های activewear را در اکثر مکان‌ها می‌توانید بپوشید و فعالیت‌های بدنی انجام بدهید. این محصولات شما را از آب و هوا محافظت کرده و عرق را دفع می‌کنند. علاوه بر این، به پوست شما اجازه تنفس می‌دهند. لباس های ورزشی را تنها به چشم چند متر پارچه نگاه نکنید. آنها دوست و همراهی هستند که به شما انگیزه کافی برای شروع روز کاری می‌دهند تا از پس چالش‌ها بربیایید.

آرامش و راحتی لباس ورزشی هنگام صبح

برای ورزش صبحگاهی باید لباسی را انتخاب کنید که آرامش و راحتی لازم برای فعالیت بدنی را فراهم کند. برای این منظور، لباس‌هایی با پارچه‌های نرم، انعطاف‌پذیر و تنفس‌پذیر بهترین گزینه پیشنهادی است. همچنین، وجود یک سری ویژگی ها در این پوشاک، کمک می‌کند که حرکات ورزشی در صبح را آزادانه‌تر انجام دهید. از این موارد می‌توان به طراحی مناسب و جزئیاتی مانند درزهای صاف، بدون برچسب یا لطیف بودن پارچه اشاره کرد.

جذب عرق و خشک شدن سریع

اگر عادت دارید که هرروز صبح، مسافتی را بدوید تا بدن‌تان حسابی به جنب و جوش بیفتد، لباس مناسب شما باید عرق را جذب کند. این لباس علاوه بر این که عرق را از بدن شما می‌گیرد، از طرف دیگر باید قابلیت خشک شدن سریع نیز داشته باشد. این دو ویژگی کمک می‌کنند که بدن شما در طول انجام فعالیت‌های ورزشی، خشک و خنک باقی بماند.

انعطاف پذیری و آزادی حرکت

در ورزش صبحگاهی، می‌توان حرکات متنوع و گوناگونی را انجام داد. اگر لباسی تنگ و چسبان بپوشید، در خیلی از فعالیت‌ها نمی‌توانید شرکت کنید. لباس ورزشی شما باید انعطاف‌پذیری کافی داشته باشد تا آزادی حرکت را برای شما فراهم کند. لباس‌هایی با الاستیسیته بالا و برش‌های حساب‌شده، مناسب این امر هستند. این ویژگی ها به شما اجازه می‌دهند تا به راحتی حرکت کنید و به‌طور کامل از ورزش خود لذت ببرید.

اهمیت جیب در لباس ورزشی صبحگاه

لباس مناسب ورزش صبحگاهی، بهتر است دارای جیب‌هایی برای نگهداری وسایل شخصی باشد. از این موارد می‌توان به اقلام کوچک مثل کلید، تلفن همراه و یا کارت بانکی اشاره کرد.

از لباس‌هایی با جیب‌های قوی و مناسب، برای حفظ امنیت و کاربری آسان استفاده کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا اقلام ضروری را در کنار خود داشته باشید. این گونه نگران نیستید که شاید تلفنی مهم را در اول صبح از دست خواهید داد و باید به ماشین خود رجوع کنید!

نقش لباس جذاب در انجام ورزش سر صبح

معمولا افراد دوست دارند که سایر مردم، آنها را در بهترین حالت و وضعیت ببینند. حال، چه موقعیتی بهتر از شروع صبح؟ وقتی لباس ورزشی جذابی را سر  صبح بپوشید، ناخودآگاه حس اعتماد به‌نفس شما دوچندان شده و با انگیزه بیشتری فعالیت بدنی را انجام می‌دهید.

از مواردی که می‌توانند روی خوش پوش بودن شما تاثیرگذار باشند، می‌توان به رنگ لباس ورزشی و وجود آرم‌ها و نشانه‌ها اشاره کرد. البته، آرامش و کارایی که باید حین انجام تمرین سحرگاه داشته باشید را از خاطر نبرید.

در انتخاب لباس مناسب ورزش صبحگاهی، به فصول توجه کنید

انتخاب لباس مناسب ورزش صبحگاهی با توجه به فصل

به‌طور کلی ما با سه نوع آب و هوا مواجه هستیم که عبارت‌اند از:

  • آب و هوای گرم و داغ تابستان
  • سرمای شدید زمستان
  • وزش باد شدید و بارش باران (آب و هوای مرطوب)

در هوای معتدل بهاری که تکلیف مشخص است و نیازی نیست که برای یک پیاده روی صبحگاهی مشغول فکر کردن شوید. در تابستان اوضاع فرق می‌کند. زیر تابش نور آفتاب، ویژگی جذب عرق و خشک شدن سریع آن در انتخاب لباس مناسب بسیار مهم است. اگر جشم حساسی دارید، حتی می‌توانید از عینک دودی نیز بهره ببرید.

زمستان‌ها بنا به درجه سردی هوا که زیر صفر و یا بالای صفر باشد، چند گزینه پیش روی شماست. مهم‌ترین اصل این است که باید لباس‌های ورزشی را به‌صورت لایه لایه بپوشید تا مناسب حال شما باشند. زیری‌ترین لایه‌ای که صبح سرد زمستان باید به تن کنید، باید عرق شما را جذب کرده و به بیرون انتقال دهد. در صورت نیاز، می‌توانید از کلاه و دستکشی پشمی نیز استفاده کنید.

حال فرض کنید که با صدای کوبیده شدن دیوانه‌وار قطره‌های باران بر روی شیشه اتاق خواب بیدار شده‌اید. آسمان هنوز گرگ و میش است و می‌دانید که بی‌برنامه به بیرون رفتن، نتیجه‌ای جز خیس خالی شدن نخواهد داشت. در شرایط بارش شدید و وزش باد، باید لباس‌های ورزشی ضد آب را برگزینید. این لباس‌ها، جلوی نفوذ باد به داخل را گرفته و در نتیجه، دمای بدن شما حفظ می‌شود. یکی از انواع پوشاک مناسب ورزش صبحگاهی در این شرایط آب و هوایی، بادگیر است.

بیشتر بخوانید: راه اندازی مغازه لوازم ورزشی

انتخاب لباس ورزشی مناسب صبح طبق ویژگی های فردی

انتخاب لباس ورزشی مناسب صبح طبق ویژگی های فردی

هر شخصی با توجه به علایق و ویژگی هایی که دارد، لباس خاصی را برای ورزش صبحگاهی خود مناسب می‌بیند. همراه اسپرت مال باشید تا بتوانید بهترین لباسی را که می‌توانید برای فعالیت‌‎های بدنی سر صبح خود همراه داشته باشید را انتخاب کنید.

اگر می خواهید هوشیار و قوی باشید

یوگا به عنوان یک فعالیت صبحگاهی در فضای باز، بسیار محبوب است. با انجام این ورزش، ذهن هوشیاری خود را بدست آورده و بدن نیز قوی می‌شود.

ورزش یوگا در صبح زود به ما کمک می کند تا ذهن را از همه چیزهای منفی پاک کنیم و برای روزی پر از فعالیت آماده شویم. برای رسیدن به حس آرامش، لباس یوگا باید راحت بوده و آزادی حرکت را به ارمغان بیاورد.

پیراهن ورزشی مناسب یوگای صبحگاهی، یقه عمیقی ندارد و حتی در حالت وارونه شدن بدن، به خوبی روی آن می‌ماند. شلوارهای یوگا در انواع مختلفی در فروشگاه‌های لوازم ورزشی عرضه می‌شوند. اگر مناسب‌ترین مورد را می‌خواهید، قبل از خرید، کیفیت شلوار مدنظر را با دست خود امتحان کرده و کمی آن را بکشید. سپس شلوار یوگا را پوشیده و چند گام با آن بردارید.

اگر موهای‌تان آن‌قدری کوتاه است که نمی‌توانید دم اسبی ببندید، می‌توانید از سربندهای مخصوص یوگا برای ورزش صبح استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید دست‌های‌تان حین انجام حرکات ورزشی لیز نخورد، باید دستکش به دست کنید.

افرادی که نمی‌خواهند از حرکت صبحگاهی باز بمانند

بهترین راه برای خوش اندام شدن، دویدن است. با این حال، اگر کفش نامناسبی به پا داشته باشید، ممکن است حتی راه رفتن معمولی نیز برای شما عذاب‌آور شود.

این که هنگام دویدن چقدر احساس راحتی داشته باشید، کاملا به کفش کتانی که می پوشید وابسته است. اگر کفش انتخابی شما تا بالای مچ را بپوشاند، حرکت شما را محدود می‌کند.

کفی کفش مناسب ورزش صبح، باید انعطاف پذیر و سبک باشد. علاوه بر آن، در قسمت زیر انگشتان پا نازک‌تر و زیر پاشنه ضخیم‌تر باشد.

مورد بعدی لباسی است که برای دویدن می‌خواهید بپوشید. این لباس باید سبک و مقاوم باشد. پارچه‌های دارای منافذ و تنفس‌پذیر، در مبارزه با عرق کمک زیادی به شما می‌کنند. شما هنگام دویدن با لباس‌های تنفس‌پذیر، نه خیلی سرد و نه خیلی گرم خواهید شد. تخلخل موجود در بافت پارچه نیز، عرق را از شما دور کرده و لباس به بدن‌تان نخواهد چسبید.

در حالت ایده‌آل، شما باید یک ژاکت بهاره یا سویشرت سبک را با توجه به فصل، به‌عنوان بخشی منظم از لباس ورزشی صبح خود بپوشید. اگر در کنار جاده‌های ساحلی و محلی می‌خواهید بدوید، لباس شما باید رنگ روشنی داشته باشد. همچنین بهتر است قابلیت شبرنگ و براق بودن نیز داشته باشد تا برای جلوگیری از برخورد، بتوانند راحت شما را ببینند.

دوچرخه سواری در صبح؛ ولی بدون فشار! (لباس مناسب آن)

شاید نخواهید فشار زیادی روی مفاصل خود ایجاد کنید و در عین حال، دوست دارید تمام ماهیچه‌های بدن خود را بیدار کنید. ایده‌آل‌ترین گزینه برای شماف دوچرخه سواری در هنگام صبح و پیش از تابش مستقیم نور آفتاب است.

اگر در مسافت‌های کوتاهی که در آن عرق نمی‌کنید مشغول دوچرخه سواری شوید، نیازی به باروبندیل اضافی نیست. درصورتی که در مناطق بکر و دورافتاده بخواهید دوچرخه سواری کنید، شاید حتی به باربند مخصوص دوچرخه برای ماشین احتیاج پیدا کنید. همراه داشتن تجهیزات حرفه‌ای کمک می‌کند که در مسافت‌های طولانی، حداکثر لذت و هیجان را تجربه کنید.

لباس مخصوص دوچرخه سواری نباید پوست شما را بیازارد و یا روی آن بلغزد. موقعیت جیب‌ها بیشتر از اندازه آنها مهم است. محفظه حمل لباسی را باید انتخاب کنید که ترجیحا ضد باد و آب باشد. در کل کمتر کسی حین یک دوچرخه سواری روزانه صبحگاهی، به فکر طی مسافتی طولانی است. اگر احساس می‌کنید که دست‌های‌تان با گرفتن فرمان اذیت می‌شوند، از دستکش استفاده کنید.

جمع بندی لباس مناسب ورزش صبحگاهی

لباس ورزشی مناسب فعالیت‌های بدنی در صبح باید کاربردی، سبک و راحت باشد. همچنین لباسی با ظاهری زیبا و جذاب، به شما انگیزه کافی برای بلند شدن از تخت خواب را می‌دهد. همانطور که لباس کار ما را آماده می‌کند تا آماده فعالیتی جدی باشیم، لباس ورزشی مناسب نیز شروع صبح را نوید می‌دهند. هر ورزشکاری باید از اهمیت لباس تمرین صبح خود آگاه باشد. کفش‌های کتانی خوب به ما کمک می‌کنند تا با فرمی مناسب، اولین گام‌های صبح را برداریم. پوشیدن تیشرت مناسب آزادی حرکت می‌دهد و با داشتن سویشرت از سرما مصون می‌مانیم.

اگر در رابطه با ویژگی های لباس مناسب ورزش صبحگاهی سوالی دارید، از طریق بخش نظرات با اسپرت مال در میان بگذارید.

منبع: houseofcoco

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه