خرید ادمک تمرینی| خرید عمده و خرده از تولیدی و عمده فروشی سال 1403

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. خرید ادمک تمرینی| خرید عمده و خرده از تولیدی و عمده فروشی سال 1403
خرید ادمک تمرینی
5/5 - (3 امتیاز)

ادمک تمرینی، تمرینات شما را واقعی می‌سازد. پس اگر حریف تمرینی ندارید، مقاله خرید ادمک تمرینی مطالب مفید زیادی برای شما خواهد داشت. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و اطلاعات خود را درمورد ادمک تمرینی بیشتر کنید. مهمترین مزیت استفاده از ادمک تمرینی تبدیل فضای تمرین شما به یک فضای واقعی است.

استفاده از یک ادمک تمرینی می‌تواند سطح کیفیت تمرینات شما را تا حدود زیادی افزایش دهد. انواع ادمک‌های تمرینی این فرصت را برای شما فراهم می‌کنند تا انواع تکنیک‌های ایستاده و روی زمین را با آنها تمرین کنید. این ادمک‌ها به عنوان بخشی از تجهیزات بدنسازی حرفه‌ای، ورزش‌های رزمی در کنار کیسه بوکس و سایر وسایل کمک آموزشی ایده‌آل هستند.

خرید انواع ادمک تمرینی

قبل از خرید ادمک تمرینی بهتر است با چند نوع رایج آن آشنا شوید. اگرچه هدف انواع ادمک تمرینی در واقع همان واقعی کردن تمرین، جایگزینی برای حریف واقعی و تمرینات موثر است، اما این آدمک‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع تمرینات و رشته ورزشی خود می‌توانید انتخاب کنید.

شاید برای شما هم سوال باشد چرا باید ادمک‌های تمرینی انواع مختلفی داشته باشند. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد که اسپرت مال در ادامه به آنها خواهد پرداخت.

ادمک‌های تمرینی انواع مختلفی دارند

تعدادی از ورزشکاران یا باشگاه‌ها ترجیح می‌دهند از آدمک‌های تمرینی سفارشی‌سازی شده مطابق با نیارها و خواسته‌های باشگاه خودشان استفاده کنند، مثل طراحی نام تیم یا باشگاه خودشان روی آدمک‌ها. علاوه بر این دلیلِ کاملا شخصی، موارد زیر هم تعدادی از مسائلی هستند که می‌توانند تنوع ادمک‌های تمرینی را روشن کنند.

دلایل موجود برای تنوع ادمک تمرینی  توضیحات تکمیلی
ویژگی‌های اختصاصی هر رشته ورزشی هررشته ورزشی ویژگی‌های منحصر به خودش را دارد که مطابق با این ویژگی‌ها تجهیزات تمرینی مخصوصی لازم دارد. مثلا آدمکی که برای بوکس استفاده می‌شود نمی‌تواند برای جودو مناسب باشد. این موضوعی است که هنگام خرید ادمک تمرینی باید به آن توجه داشته باشید.
تکامل هنرهای رزمی با گذر زمان تنوع و تکامل رشته‌های ورزشی هم بیشتر شد. همین مسئله در تنوع تجهیزات ورزشی هم تاثیرگذار شد.
رده وزنی واضح است که ادمک تمرینی سبک وزن نمی‌تواند برای گروه سنگین وزن کاربردی داشته باشد.
اهداف تمرین یکی دیگر از مواردی که هم موجب تنوع ادمک های تمرینی موجود در بازار می‌شود و شما باید هنگام خرید ادمک تمرینی به آن دقت کنید، اهداف تمرینی شماست. می‌توانید قبل از خرید با مربی خود مشورت کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند موجب تنوع در تولید آدمک‌های تمرینی شود، هزینه است. در خرید ادمک تمرینی باید توجه داشته باشید که هرچقدر کیفیت، تولیدکننده و برند آن معتبرتر باشد به همان اندازه قیمت خرید هم بیشتر خواهد بود. آدمک تمرینی هم مانند دیگر تجهیزات ورزشی بر اساس کیفت قیمت‌گذاری می‌شوند.

این عوامل هم موجب تنوع آدمک‌های تمرینی می‌شود هم موجب شده است ورزشکاران و مربیان ورزشی بر اساس نیاز و اهداف خود به راحتی دست به انتخاب بزنند.

بیشتر بخوانید: آدمک تمرینی کشتی|انواع آدمک کشتی

انواع ادمک تمرینی

رایج‌ترین انواع آدمک در خرید ادمک تمرینی

از میان آدمک‌های تمرینی که به بازار عرضه می‌شود، ما سه نوع رایج را انتخاب کرده‌ایم که در ادامه هر کدام را معرفی خواهیم کرد.

1- آدمک تمرینی جودو

آدمک تمرینی جودو که با نام مانکن جودو یا هدف جودو نیز شناخته می‌شود، وسیله‌ای آموزشی است که در جودو برای تمرین پرتاب و گرایپلینگ استفاده می‌شود. آدمک تمرینی جودو معمولاً از مواد بادوام و سبک وزن مانند فوم یا پلاستیک با شکل و اندازه انسان‌ ساخته می‌شود. ممکن است سر، بازوها و پاهای ثابت یا قابل تنظیمی داشته باشد تا ورزشکار بتواند تکنیک‌های مختلفی را با آن تمرین کند.

برخی از آدمک‌ها ممکن است دارای قطعات قابل جابجایی یا تعویض باشند که برای گروه‌های وزنی مختلف قابل استفاده باشد. با گنجاندن یک آدمک تمرینی جودو در برنامه تمرینی خود، می‌توانید تکنیک‌های خود را بهبود ببخشید، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و عملکرد کلی خود را در جودو بالا ببرید.

آدمک تمرینی جودو

2- آدمک بوکس

آدمک تمرینی بوکس که گاهی با عنوان کیسه بوکس یا آدمک سنگین نیز شناخته می‌شود، وسیله‌ای آموزشی است که در بوکس برای تمرین تکنیک‌های مشت زدن و بهبود هماهنگی دست و چشم استفاده می‌شود. این آدمک‌ها معمولاً از مواد بادوام مانند چرم، وینیل یا بوم سنگین، با محدوده وزنی 45-90 کیلوگرم ساخته می‌شود.

آدمک شکلی انسان‌نما دارد، با نیم تنه، سر و بازوهایی که می‌توان آنها را در زوایای مختلف تنظیم کرد. برخی از آدمک‌ها ممکن است دارای ویژگی‌هایی مانند حرکت دادن سر یا بالاتنه برای شبیه سازی حرکات حریف باشند. تمرین با این آدمک‌ها هماهنگی دست و چشم را توسعه می‌دهد و استقامت قلبی عروقی و تناسب اندام عمومی را هم را بهبود می‌بخشد.

برای شروع تمرین بهتر است با مشت‌های سبک شروع کنید و با گرم کردن به تدریج شدت را افزایش دهید. روی هر دو دست کار کنید؛ برای بهبود مهارت کلی، مشت زدن را با دستان غالب و غیر غالب خود تمرین کنید تا مهارت و توانایی خود را به سطوح بالاتری برسانید. برای جلوگیری از ساییدگی و پارگی آدمک، آن را به طور مرتب تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: آدمک تمرین رزمی چیست؟ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آدمک تمرینی برای بوکس

3- آدمک تکواندو

برای خرید ادمک تمرینی تکواندو، دقت داشته باشید که این ابزار تمرینی که در تکواندو برای تمرین تکنیک‌های لگد، مشت و مهار کردن حریف استفاده می‌شود. آدمک تکواندو معمولاً از مواد بادوام مانند فوم، چوب یا فایبرگلاس با شکل و اندازه انسان ساخته می‌شود، این آدمک ممکن است دارای سر، بازوها و پاهای ثابت یا قابل تنظیم باشد.

آدمک تمرینی تکواندو راهی برای تمرین و پیاده‌سازی تکنیک‌های کامل لگد، مشت و انسداد در یک محیط کنترل شده را فراهم می‌کند. کسب هماهنگی بالا هم یکی دیگر از مزیت‌های تمرین با آدمک تمرینی تکواندو به شمار می‌رود. این آدمک‌ها را می‌توان با وزن‌ها، اندازه‌ها و مواد مختلف مطابق با نیازهای فردی سفارشی‌سازی کرد.

با خرید ادمک تمرینی تکواندو در برنامه تمرینی خود، می‌توانید تکنیک‌های حرفه‌ای خود را بهبود ببخشید، استقامت خود را افزایش دهید و عملکرد کلی خود را در رینگ یا روی تشک بالا ببرید.

بیشتر بخوانید: کفش تکواندو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سوالات متداول

  • در خرید ادمک تمرینی چه مواردی را باید رعایت کرد؟

ما در این مقاله اشاره کردیم که در خرید ادمک تمرینی باید به تنوع آنها، قیمت و جنس آنها دقت داشته باشید. علاوه بر این آدمک‌های تمرینی با توجه به کاربرد و اهدافی که ورزشکار دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد، پس بهتر است قبل از خرید حتما از نوع آدمکی که نیاز دارید، مطمئن شوید.

  • آیا آدمک تمرینی می‌تواند در تمرینات موثر باشد؟

با توجه به اینکه آدمک تمرینی می‌تواند جایگزین حریف واقعی شما در تمرینات باشد، استفاده از آن در مواقعی که نیاز به بهبود یک تکنیک دارید، تنها هستید و یا در خانه تمرین می‌کنید می‌تواند سطح تمرینات شما را به سطوح بالاتر و واقعی‌تر برساند.

  • جنس آدمک تمرینی از چیست؟

این آدمک‌ها از چرم، فوم و پلاستیک ساخته می‌شوند.

سخن آخر

با توجه به آنچه در این مقاله گفتیم، آدمک تمرینی ابزاری ضروری برای رزمی‌کاران و بوکسورها برای بهبود تکنیک‌ها، استقامت و هماهنگی در انجام این ورزش‌ها محسوب می‎‌شوند. آدمک‌های تمرینی فواید متعددی از جمله افزایش قدرت عضلانی، هماهنگی و همچنین بهبود پیاده‌سازی تکنیک‌ها دارند. یکی دیگر از مزیای استفاده از آنها تقویت زمان‌بندی و کنترل فاصله با حریف است.

علاوه بر مزایایی که برای تقویت جسمانی و بهبود اجرا کردن تکنیک‌ها دارند، آدمک‌های تمرینی، سرسختی ذهنی و اعتماد به نفس را نیز بالا می‌برند. مزایای بی‌شماری که آدمک‌های تمرینی دارند باعث شده است خرید ادمک تمرینی توسط باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی افزایش پیدا کند.

برای خرید ادمک تمرینی شما می‌توانید از “اسپرت مال”، اولین و بزرگترین آژانس آنلاین معرفی فروشندگان و عمده‌فروشان تجهیزات ورزشی در سراسر ایران کمک بگیرید. برای این کار فقط کافی است به لیست ارائه شده در بخش بالای این مقاله مراجعه کرده و آنچه لازم دارید را بررسی کنید.

یادآوری می‌کنیم که همکاران ما در بخش فروش به نظرات و سوالات شما رسیدگی خواهند کرد. از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما ممنونیم و امیدواریم این مقاله توانسته باشد در خرید ادمک تمرینی راهنمای موثری برای شما بوده باشد.

منبع

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه