آدمک تمرین رزمی چیست؟ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ (جامع 1402)

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. آدمک تمرین رزمی چیست؟ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ (جامع 1402)
آدمک تمرین رزمی چیست

در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم آدمک تمرین رزمی چیست. همانطور که می دانید استفاده از کیسه بوکس برای تقویت عضلات ورزشکاران در بیشتر ورزش های رزمی مرسوم است. اما در بسیاری از خانه ها و سالن های ورزشی امکان آویزان کردن و استفاده از کیسه بوکس های سنگین وجود ندارد. از این رو در چنین مواقعی استفاده از آدمک تمرینی می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد.

در واقع استفاده از کیسه های بوکس در ورزش های رزمی یک امر ضروری می باشد چرا که افراد نیاز دارند در طول تمرینات خود یک حریف فرضی داشته باشند تا بتوانند ضربات و تکنیک های لازم را روی این وسیله تمرین کنند.

آدمک تمرین رزمی نسبت به کیسه های بوکس مناسب تر هستند چرا که در زمان انجام تمرین با این آدمک افراد احساس بهتری دارند و این آدمک شبیه تر به یک حریف می باشد.

همچنین باید اضافه کنیم که این آدمک ها از مقاومت بیشتری نسبت به کیسه های بوکس برخوردار هستند و در طول مدت زمان بر اثر ضربات تغییر شکل نخواهند داد. این آدمک ها برای همه افراد در هر سن و ابعادی مناسب است و افراد با هر قدی که دارند می توانند با این آدمک تمرین های خود را انجام دهند.

این آدمک برای انواع ورزش های رزمی مانند کاراته، تکواندو، موی تای، کیک بوکسینگ و … مناسب است و مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه اگر مشغول به فعالیت در یک ورزش رزمی هستید و به یک حریف رزمی احتیاج دارید تا در خانه نیز بتوانید تمرین کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از آدمک تمرین رزمی می باشد.

اما اگر برای خرید این وسیله هیچ تجربه‌ای ندارید و کمی سردرگم هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید یک آدمک مناسب خود را خریداری کنید.

آدمک تمرین رزمی چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آدمک تمرین رزمی

یکی از تجهیزات مهم در تمرینات ورزش های رزمی کیسه های بوکس می باشند که اهمیت آن از دید هیچ ورزشکار رزمی‌ای پنهان نیست. این کیسه های بوکس از نظر طرز قرار گیری، مدل، جنس و … دارای مدل های گوناگونی می باشند.

یکی از بهترین این مدل ها، آدمک تمرین رزمی است که در سال های اخیر استفاده از آن‌ها برای ورزشکاران رشته های مختلف فارغ از سن و جنسیت قرار گرفته است. چرا که این آدمک ها از نظر نصب بسیار آسان تر بوده و استفاده از آن‌ها در همه مکان ها مانند آپارتمان ها، سالن های ورزشی و … بسیار مناسب می باشد.

آدمک تمرین رزمی در جهت تقویت عضلات دست و پا قابل استفاده برای تمامی افراد در تمام سنین و هم آقا و هم خانم می باشد.

از ویژگی های مهم این آدمک ها نسبت به کیسه های بوکس آویز دار قابلیت نصب آسان، حمل و نقل راحت است به همین دلیل بسیار زیاد مورد استقبال ورزشکاران بخصوص نوجوانان و خانم ها شده است و از محبوبیت زیادی در بین کاربران خانگی برخوردار است. از ویژگی های مهم این آدمک تمرین رزمی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • قابل حمل و جابجایی آسان
 • دارای طراحی زیبا
 • مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربات سنگین متوالی
 • عدم جذب تعریق و چربی
 • مناسب برای انواع فضاها از جمله آپارتمان و باشگاه ها
 • مناسب برای انواع حرکات قدرتی سرعتی، قدرتی استقامتی و بالا بردن سرعت و دقت
 • تقویت عضلات دست و پا ورزشکار

بیشتر بخوانید: خرید لوازم ورزشی در تابستان بهتر است یا زمستان

انواع آدمک تمرین رزمی

انواع آدمک تمرین رزمی

آدمک های تمرینی یک گزینه مناسب برای تمرین تکنیک و افزایش مهارت های ورزشکاران رزمی می باشد. چرا که این وسیله بیشتر شبیه بدن انسان است و همچنین دارای قابلیت نصب و حمل و نقل آسان بوده و ورزشکار می تواند در هر محیطی از این آدمک‌ها استفاده کند.

در راستای آشنایی و معرفی این آدمک تمرینی که یک گزینه مناسب برای افراد به عنوان حریف فرضی هستند در این قسمت قصد داریم به انواع مدل های مختلف آن بپردازیم. انواع این آدمک تمرینی به شرح زیر می باشد:

آدمک ایستاده تمرینی تمام تنه

یکی از انواع این آدمک های تمرینی، آدمک ایستاده تمام تنه است. این نوع آدمک یک گزینه بسیار مناسب برای انواع رشته های رزمی مانند تکواندو، کاراته و کیک بوکسینگ است. این کالا به ورزشکاران این اجازه را می دهد تا در هر شرایط و محیطی بتوانند به تمرین با حریف بپردازند.

همین علت در بیشتر سالن های ورزشی از این آدمک به عنوان حریف فرضی و کیسه بوکس استفاده می کنند. این کالا قابلیت حمل و نقل آسان داشته و باعث افزایش تقویت عضلات دست و پاهای ورزشکار خواهد شود. همچنین لازم به ذکر است که این آدمک دارای قد مناسب و نصب آسان بوده که همه افراد می توانند در هر قدی از آن استفاده کنند.

آدمک ایستاده تمرینی نیم تنه

یکی دیگر از انواع آدمک تمرین رزمی، آدمک ایستاده تمرینی نیم تنه است. این مدل آدمک بیشتر برای ورزشکاران بوکس مناسب می باشد. چرا که افراد در ورزش بوکس بیشتر با دست خود تمرین می کنند و به تقویت عضلات دست اهمیت بیشتری می دهند.

بنابراین استفاده از این آدمک برای آن‌ها مناسب است. از ویژگی های این آدمک می توان به قابلیت نصب و جابجایی آسان، تقویت عضلات بالا تنه ورزشکار، افزایش استقامت قلبی عروقی، افزایش هماهنگی میان چشم و دست و افزایش مهارت های فرد در اجرای تکنیک ها اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: خرید لوازم ورزشی اورجینال به صرفه تر است یا فیک

مزیت های استفاده از آدمک تمرین رزمی

مزیت های استفاده از آدمک تمرین رزمی

آدمک تمرینی رزمی قابلیت استفاده در تمامی رشته های رزمی را دارد. زمانی که ورزشکار نمی تواند از کیسه های بوکس سنگین که از سقف آویزان می شوند استفاده کند بهترین انتخاب برای او استفاده از این آدمک ها به عنوان حریف تمرینی می باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم مزیت های این آدمک تمرینی را توضیح دهیم. این مزایا به شرح زیر می باشد:

قابلیت جابجایی آسان آدمک تمرینی

یکی از بهترین ویژگی های این آدمک که در بالا نیز به آن اشاره کردیم این است که به راحتی می توان این وسیله را جابجا کرد. این قابلیت سبب می شود تا به آسانی در هر مکان و فضایی که ورزشکار می خواهد بتواند تمرینات خود را انجام دهد و در هر زمانی که دیگر احتیاج به این وسیله ندارد آن را در گوشه‌ای قرار دهد.

چرا که این وسیله اصلا جاگیر نیست و به همین علت بیشتر افراد ترجیح می دهند بجای کیسه های بوکس سنگین و جاگیر از این وسیله کاربردی استفاده کنند.

تقویت عضلات ورزشکار

از دیگر مزیت و کاربردهای این وسیله می توان به تقویت عضلات پایین تنه و بالا تنه ورزشکار اشاره کرد. انجام ضربات با بازوها سبب می شود تا عضلات شکم نیز درگیر شود و به مرور زمان این عضلات نیز تقویت شوند. همچنین به دلیل ایستادن و جابجایی پاها در زمان تمرین با آدمک تمرین رزمی این آدمک موجب تقویت عضلات پایین تنه ورزشکار نیز می شود.

استقامت قلبی عروقی ورزشکار

روش های زیادی برای چربی سوزی و تمرین های هوازی با این آدمک وجود دارد. بنابراین برای اینکه از مزیت چربی سوزی این آدمک استفاده کنید نیاز به ضربات بسیار محکم و تخصصی نیست. با انجام تمرین با این وسیله استقامت قلبی عروقی ورزشکار افزایش پیدا می کند و همچنین سبب کاهش وزن نیز می شود.

افزایش میزان هماهنگی

یکی دیگر از مزیت هایی که استفاده از این آدمک های تمرینی برای ورزشکاران دارد. این است که سبب افزایش هماهنگی میان دست ها و چشم های ورزشکار خواهد شد. همچنین ورزشکار می تواند با اضافه کردن حرکات پا این هماهنگی را با عضلات پایین تنه خود نیز به دست آورد.

هدف استفاده از آدمک تمرینی

هدف استفاده از آدمک تمرینی

همانطور که در قسمت های بالاتر نیز اشاره کردیم تمامی ورزشکاران نیاز دارند که یک حریف تمرینی داشته باشند تا بتوانند به افزایش مهارت های خود در اجرای تکنیک ها بپردازند. حریف تمرینی برای ورزشکاران این شرایط را به وجود می آورد که تکنیک هایی که آموخته‌اند را تمرین کنند و کاملا به این حرکات مسلط شوند.

بنابراین می توان گفت که حتی تمرین در خانه برای ورزشکاران بسیار پر اهمیت است. اما از آنجایی که همیشه امکان وجود حریف تمرینی وجود ندارد استفاده از یک حریف فرضی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

آدمک های تمرینی به دلیل اینکه شباهت زیادی با بدن انسان دارند و قرار دادن آن‌ها در هر فضا و شرایطی آسان است یک گزینه بسیار خوب برای تمرینات همه ورزشکاران در هر جنس و سنی می باشد.

به همین دلیل اگر نیاز به یک حریف تمرینی مناسب دارید پیشنهاد ما به شما تهیه یک آدمک تمرین رزمی است که بتوانید به راحتی و بدون نیاز به کسی با این وسیله حرکات خود را تمرین کنید.

بیشتر بخوانید: چه مواردی را هنگام خرید لوازم ورزشی باید رعایت کنیم؟

خرید آدمک تمرین رزمی

خرید آدمک تمرین رزمی

همانطور که اشاره کردیم از آنجایی که ورزشکاران برای افزایش مهارت های تمرینی خود همیشه به یک حریف تمرینی نیاز دارند اما امکان اینکه همیشه فردی برای تمرین با آن‌ها به خصوص در خانه وجود داشته باشد کم است استفاده از یک حریف تمرینی فرضی می تواند برای ورزشکار بسیار مناسب باشد.

در گذشته استفاده از کیسه های بوکس در بین ورزشکاران بسیار رواج داشت اما در سال های اخیر به دلیل مزیت هایی که این آدمک های تمرینی داشتند محبوبیت آن‌ها در بین ورزشکاران افزایش یافت.

ای وسیله به خاطر سهولت جابجایی، استحکام بیشتر و تغییر شکل ندادن در مرور زمان و نصب آسانی که دارند استفاده از آن‌ها نسبت به کیسه های بوکس به ویژه در خانه ها طرفداران بیشتری دارد.

بنابراین اگر قصد تهیه آدمک تمرین رزمی را دارید باید آن را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده تجهیزات ورزش های رزمی خریداری کنید تا از دوام و کیفیت آن مطمئن باشید‌.

این وسیله همانطور که بیان کردیم دارای جنس و انواع مختلفی است که شما می توانید بسته به نوع ورزش رزمی که در آن فعالیت می کنید و بودجه‌ای که در نظر می‌گیرد این آدمک ها را به صورت حضوری و یا آنلاین خریداری کنید.

قیمت آدمک تمرین رزمی

قیمت آدمک تمرین رزمی

همانطور که ذکر کردیم استفاده از این وسیله به علت مزیت های خوب و فراوانی که دارد در بین تمامی ورزشکاران از محبوبیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، آدمک تمرین رزمی به عنوان یک حریف تمرینی محدود به ورزش رزمی خاصی نمی شود و در تمامی ورزش های رزمی بدون محدودیت جنسی و سنی مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرد‌.

اگر که قصد خرید آدمک تمرین رزمی را دارید و قیمت این وسیله برای شما سوال است باید به صورت مختصر پاسخ دهیم که قیمت این وسیله ورزشی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان قیمتی را برای آن از قبل تعیین کرد.

این آدمک تمرینی بسته به جنس، میزان کیفیت، برند، نوسانات بازار، انواع سایز و سایر موارد دیگر می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد.

اما نکته حائز اهمیت در زمان خرید این وسیله این است که بهتر است جنس های مرغوب آن را خریداری کنید تا در مدت زمان استفاده طولانی مدت در اثر ضربات دچار آسیب و خرابی نشود و مجبور نباشید هزینه مجددی برای این وسیله پرداخت کنید.

همچنین توجه داشته باشید که این کالا را از فروشگاه های شناخته شده خریداری کنید که مطمئن باشید یک جنس اصل و مرغوب را تهیه کرده‌اید. همچنین شما می توانید این وسیله کاربردی را از فروشگاه ما با قیمت مناسب و کیفیت عالی خریداری کنید و در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: کفپوش سالن ورزشی چند منظوره

جمع بندی نهایی

در این مقاله به آدمک تمرین رزمی چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ پرداختیم. آدمک های تمرینی یک وسیله مناسب برای جایگزینی کیسه های بوکس می باشند.

چرا که این وسیله کاربردی مزیت های فراوانی دارد مانند حمل و نقل آسان، فضای کم، سهولت نصب و … و ورزشکاران می توانند به آسانی و بدون هیچ گونه محدودیتی به افزایش مهارت های تمرینی خود بپردازند.

همانطور که اشاره کردیم آدمک تمرین رزمی در ۲ نوع مختلف ایستاده تمام تنه و ایستاده نیم تنه وجود دارد که هر کدام از این نوع‌ها برای ورزش های رزمی به خصوصی مناسب می باشد. به عنوان مثال آدمک تمرینی ایستاده نیم تنه بیشتر برای ورزش رزمی بوکس مناسب است چرا که در این ورزش بیشتر از حرکات دست استفاده می شود.

بنابراین در زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید که کدام یک از انواع آدمک تمرین رزمی برای شما مناسب تر است. امیدواریم که از مطلب های گفته شده در این مقاله راضی بوده باشید و همچنین در زمان خرید آدمک تمرینی مناسب خود این مطلب برای شما مفید باشد. سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.fightersvault

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه