انواع روپایی تکواندو | راهنمای خرید روپایی تکواندو در سال 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع روپایی تکواندو | راهنمای خرید روپایی تکواندو در سال 1402
راهنمای خرید روپایی تکواندو

تجهیزات حفاظتی از جمله انواع روپایی تکواندو در ورزش‌ تکواندو از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا ضربه‌های احتمالی‌ که به دست و پا وارد می‌شود می تواند سبب صدمات جدی به ورزشکار شود. ورزش تکواندو نیز مانند دیگر ورزش‌های رزمی احتمال این آسیب‌ ها را دارد. ساق پا و ساق دست نیز از قسمت‌هایی می باشد که در ورزش‌های رزمی در معرض خطر است. یکی از تجهیزات ایمنی و حفاظتی ورزش تکواندو روپایی تکواندو می باشد.

این محافظ ورزشی برای محافظت از قسمت روی پا، انگشتان پا و کف پا است. قابل به ذکر است که استفاده از این محصول محدودیت جنسی و سنی ندارد و برای تمامی ورزشکاران رشته‌های رزمی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در سایز بندی‌های مختلف و در ۲ رنگ سفید و سیاه تولید شده و به مشتریان ارائه می شود. از آنجایی که ورزش تکواندو یک ورزش پر تحرک و پر جنب و جوش می باشد بر همین اساس ضروری است که از تجهیزات ایمنی در زمان تمرین و مسابقات استفاده شود.

چرا که به دلیل حرکات زیاد دست و پاها احتمال آسیب و صدمه به ورزشکار وجود دارد. بنابراین کاربرد این وسیله ورزشی در فعالیت ورزشی تکواندو و به ویژه در مسابقات ضروری می باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم به انواع روپایی تکواندو و راهنمای خرید آن بپردازیم. در نتیجه اگر قصد خرید این وسیله ورزشی را دارید و در این باره سوالاتی دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به جواب سوال‌های خود برسید.

انواع روپایی تکواندو

روپایی تکواندو در مدل‌‌های مختلف و نمونه‌های متعددی توسط تولیدکنندگان و طراحان در بازار عرضه شده است. اما وجه مشترک تمام این انواع روپایی تکواندو این است که باید بر اساس فاکتورهای استانداردی که از قبل تعیین شده اند‌ طراحی و تولید شوند. در این قسمت از مقاله قصد داریم چند مدل از انواع روپایی تکواندو را برای شما نام ببریم. این مدل‌های مختلف به شرح زیر می باشند:

 • روپایی تکواندو سنسور دار
 • روپایی تکواندو دو چسبه
 • سنسور روپایی الکترونیکی تکواندو
 • روپایی تکواندو RZ-T03
 • روپایی تکواندو الکتریکی ۱۱ سنسور
 • و …

تمامی این مدل‌های نام برده شده و سایر نوع‌های دیگر که می توانید در سایت ما مشاهده کنید برای حفظ ایمنی ورزشکاران مورد استفاده قرار می‌گیرند و فقط در جنس، کیفیت و ظاهر با یکدیگر تفاوت دارند. تمام مدل‌های مختلف روپایی تکواندو در سایزهای مختلف و دارای استاندارد طراحی و تولید می شوند تا مناسب برای تمام رده‌های سنی باشد. این پوشش ایمنی به گونه‌ای طراحی می شود که ورزشکار هیچ گونه احساس سنگینی در روی پای خود نداشته باشد.

همچنین محدودیت جنسی ندارد و تمام ورزشکاران رزمی می توانند از این وسیله ایمنی استفاده کنند. ورزشکاران در زمان خرید این وسیله باید توجه داشته باشند که حتما متناسب با سایز و ابعاد خود آن را خریداری کنند تا بتواند به صورت صحیح از پای ورزشکار در زمان مسابقات که احتمال بروز ضربات احتمالی وجود دارد محافظت کند و از بروز آسیب‌های جدی جلوگیری نماید.

انواع روپایی تکواندو

بیشتر بخوانید: خرید لوازم ورزشی

روپایی الکترونیکی تکواندو چیست؟

همانطور که در قسمت های بالاتر نیز اشاره کردیم یکی از لوازم رزمی ورزش تکواندو که برای حفظ امنیت ورزشکاران طراحی و تولید شده است روپایی تکواندو است. روپایی الکترونیکی تکواندو یکی دیگر از انواع روپایی تکواندو می باشد‌. این محصول پوششی برای پاها می باشد که در ساخت آن از مواد مرغوب استفاده شده است‌. در نتیجه از کیفیت بالایی نیز برخوردار می باشد. در ساخت این کالا از فوم مخصوص سبک و مقاوم و آهن رباهای قوی‌ استفاده می شود.

نکته حائز اهمیت این است که این نوع پوشش به راحتی قابل شستشو است و دارای وزن مناسب و سبکی می باشد و هیچ گونه حس سنگینی برای ورزشکار به وجود نمی آورد‌. یکی از ویژگی‌های مهم در این روپایی تکواندو وجود سنسورها می باشد که سبب امنیت بیشتر پاها می شود و قدرت ضربه گیری آن را بسیار بالا می برد. این کالای بی نظیر نیز مورد تایید فدراسیون تکواندو بوده و بیشتر در مسابقات استفاده می شود.

مزیت سنسور روپایی الکترونیکی تکواندو

اگر برای شما هم سوال است که سنسور موجود در روپایی الکترونیکی که یکی از انواع روپایی تکواندو می باشد چه مزایایی دارد باید به صورت مختصر پاسخ دهیم که به طور کلی سنسورها یک نوع حسگر هستند که در برابر هرگونه تحرک و حرکت فیزیکی مانند ضرباتی که به حریف وارد می شود از خود واکنش نشان می دهند.

همچنین این وسیله ضد ضربه می باشد تا در زمان وارد شدن ضربات احتمالی از خود واکنش نشان دهد و از آسیب و صدماتی که ممکن است برای ورزشکار به وجود بیاید جلوگیری خواهد کرد.

راهنمای خرید انواع روپایی تکواندو

همانطور که می دانید روپایی‌هایی که امروزه در بازار توسط طراحان و تولیدکنندگان عرضه شده اند شبیه به جوراب انگشتی می باشند و از روی پا، انگشتان و کف پا در برابر آسیب‌های احتمالی و ضربات در طول تمرین و یا مسابقه محافظت می کنند و سبب امنیت بیشتر ورزشکار می شوند. این روپایی دارای انواع مختلفی است که شامل ۲ نوع معمولی و سنسور دار در بازار وجود دارد.

لازم به ذکر است که بگوییم نوع سنسور دار روپایی تکواندو بیشتر در مسابقات تکواندو مورد استفاده قرار می گیرند و دارای آهن رباهای کوچکی هستند که در زمان مسابقات وقتی با هوگوی الکترونیکی حریف برخورد می کنند امتیاز را ثبت خواهند کرد. در زمان خرید انواع روپایی تکواندو نکات حائز اهمیتی وجود دارد که باید مورد توجه فرد قرار بگیرد تا بتواند یک خرید مناسب خود با بودجه‌ای که در نظر گرفته است را داشته باشد.

راهنمای خرید انواع روپایی تکواندو

در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با چند نکته مهم برای خرید انواع روپایی تکواندو آشنا کنیم‌. این راهنمای خرید روپایی تکواندو به شرح زیر می باشد:

توجه به جنس روپایی تکواندو

طراحان و تولیدکنندگان تجهیزات ایمنی ورزش‌‌های رزمی همه تجهیزات را از جمله روپایی تکواندو را در جنس‌های مختلفی طراحی، تولید و به بازار عرضه می کنند. در نتیجه در زمان خرید انواع روپایی تکواندو باید به جنس آن توجه کنید. زیرا این وسیله ورزشی برای محافظت از پای ورزشکار مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین جنس آن در ایجاد ایمنی برای ورزشکار در زمان مسابقات و تمرین اهمیت ویژه ای دارد.

همچنین هرچه کیفیت آن بالاتر باشد میزان ماندگاری و دوام این وسیله نیز بیشتر خواهد بود. از آنجایی که جنس‌های مختلفی از روپایی تکواندو در بازار وجود دارد بهتر است برای اینکه یک خرید مطمئن داشته باشید و از کیفیت جنس این کالا اطمینان داشته باشید بهتر است که آن را از فروشگاه‌های معتبر به صورت حضوری و یا اینترنتی خریداری کنید.

توجه به میزان وزن انواع روپایی تکواندو

یکی دیگر از نکته‌های مهم که باید در زمان خرید انواع روپایی تکواندو آن را مد نظر خود قرار دهید توجه به وزن روپایی تکواندو می باشد. در زمانی که قصد دارید این کالا را خریداری کنید باید دقت داشته باشید که دارای وزن زیادی نباشد و برای شما احساس سنگینی در قسمت پا به وجود نیاورد. چرا که از آنجایی که ورزش تکواندو یک ورزش پر تحرک می باشد که برای انجام بیشتر حرکات این ورزش باید از پا استفاده کرد.

بنابراین باید بعد از پوشیدن روپایی تکواندو احساس راحتی داشته باشید و هیچ گونه حس سنگینی ای نداشته باشید. چرا که اگر این وسیله سنگین باشد می تواند سبب محدود شدن حرکات در زمان مسابقات و کسر امتیاز از ورزشکار بشود. بنابراین در زمان خرید این کالا به سبک بودن وزن آن توجه داشته باشید.

توجه به میزان استحکام انواع روپایی تکواندو

توجه به میزان استحکام انواع روپایی تکواندو

از دیگر نکاتی که در راهنمای خرید انواع روپایی تکواندو از اهمیت زیادی برخوردار می باشد توجه به میزان استحکام روپایی تکواندو است. همانطور که می دانید ورزشکاران در ورزش تکواندو برای کسب امتیاز ضربات زیادی را با پای خود به بدن و سر حریف در طول مسابقه وارد می کنند‌. در نتیجه برای جلوگیری از ایجاد صدمات و آسیب‌های احتمالی به پای ورزشکار باید از یک روپایی تکواندو که از استحکام مناسب و استانداری برخوردار است استفاده کنند.

این روپایی باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد چرا که کیفیت بالای این محصول سبب کاهش آسیب‌ها و صدمات احتمالی و مصدوم شدن ورزشکار می شود.

توجه به سایز روپایی تکواندو

توجه به سایز انواع روپایی تکواندو یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید این وسیله ایمنی می باشد. همانطور که می دانید و نیز در قسمت‌های بالاتر این مقاله هم بیان کرده‌ایم طراحان و تولیدکنندگان روپایی تکواندو را در شکل و سایز بندی‌های متعددی به بازار عرضه می کنند تا تمامی افراد در رنج سنی مختلف بتوانند از این پوشش ایمنی استفاده کنند. ورزشکاران باید این نکته را مد نظر خود قرار دهند که در زمان خرید روپایی تکواندو حتما آن را متناسب با سایز و ابعاد پای خود خریداری کنند.

چرا که اگر این وسیله برای پاهای ورزشکار تنگ باشد پاهای اون را اذیت کرده و درستی نمی تواند از ورزشکار محافظت کند همچنین اگر این کالا برای پاهای او بزرگتر نیز باشد به خوبی روی پاهای او فیکس نمی شود و ممکن است در هنگام وارد کردن ضربات نیز بچرخد و سبب حواس پرتی و بروز آسیب‌های احتمالی به ورزشکار در زمان مسابقات بشود. به همین دلیل ضروری است که در زمان خرید این کالا سایز آن را مطابق با پاهای خود خریداری کنید.

خرید روپایی تکواندو

همانطور که در این مقاله نیز اشاره کردیم از آنجایی که ورزش تکواندو یک ورزش پرتحرک است و بیشتر حرکات آن باید با استفاده از پا انجام شود خرید یک روپایی تکواندو با کیفیت مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که باید از این قسمت از بدن در طول مسابقات در برابر آسیب‌های احتمالی و ضربات جلوگیری کرد این حفاظت زمانی انجام می شود که بتوانید روپایی تکواندو استاندارد و با کیفیتی را خریداری نمایید.

روپایی تکواندویی مناسب است که بتواند کل پا را به صورت کامل پوشش دهد و همچنین از استحکام و قدرت ضربه گیری مناسبی نیز برخوردار باشد. در زمان خرید این محصول ورزشی باید دقت کنید که حتما آن را متناسب با ابعاد و سایز پای خود خریداری کرده باشید تا بتواند به خوبی پاهای شما را پوشش دهد و مانع از بروز صدمات جدی شود. خرید انواع روپایی تکواندو را بهتر است با توجه به نکاتی که در بالاتر برای شما بیان کرده ایم خریداری کنید تا بتوانید یک خرید مناسب را انجام دهید.

همچنین دقت داشته باشید که حتما برای خرید تمام لوازم ورزشی حفاظتی آن را از فروشگاه‌های معتبر به صورت حضوری و یا آنلاین خریداری نمایید.

قیمت روپایی تکواندو

قیمت روپایی تکواندو

روپایی تکواندو جهت پوشاندن پا ایمن نگه داشتن پا در ورزش‌های رزمی به خصوص تکواندو طراحی شده است. انواع روپایی تکواندو دارای مدل‌ها و برندهای مختلفی می باشد که باید بر حسب اندازه پای ورزشکار و همچنین مدل مد نظر انتخاب و خریدار شود. اگر شما هم قصد خرید این کالا را دارید باید بگوییم که قیمت آن ثابت نیست و بسته به عوامل مختلفی مانند سایز، برند، مدل، کیفیت، نوسانات بازار و … متغیر می باشد.

اگر که به دنبال خریک یک روپایی تکواندو با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت مناسب هستید باید برای خرید آن از مراکز معتبر اقدام نمایید. همچنین شما می توانید برای خرید انواع روپایی تکواندو با کیفیت و قیمت مناسب از طریق مجموعه ما اقدام کنید و در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با مشاوران ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید: خرید لوازم ورزشی اورجینال

جمع بندی نهایی

در این مقاله به انواع روپایی تکواندو، قیمت، راهنمای خرید و سایر موارد مربوط دیگر پرداختیم. همانطور که در قسمت های بالاتر نیز بیان کردیم از آنجایی که ورزش تکواندو یک ورزش پر تحرک است که بیشتر حرکات آن نیز به وسیله پاها انجام می شود از این رو محافظت از آن به خصوص در طول مسابقات تکواندو از اهمیت زیادی برخوردار است.

یک روپایی تکواندو استاندارد و با کیفیت مناسب روپایی است که تمام پا و انگشتان را پوشش دهد، متناسب با سایز و ابعاد پای ورزشکار باشد، دارای مقاومت و اسحکام مناسبی نیز باشد و همچنین وزن آن به گونه‌ای نباشد که برای ورزشکار احساس سنگینی به وجود بی آورد و سبب محدود کردن حرکات او شود. یک روپایی تکواندو با این نشانه‌ها می تواند به صورت کامل از شما در برابر صدمات و آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند.

امیدواریم که مطالب گفته شده در مورد خرید انواع روپایی تکواندو برای شما کمک کننده بوده باشد. سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه