حلقه پیلاتس چیست و چه کاربردی دارد {جامع1402}

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. حلقه پیلاتس چیست و چه کاربردی دارد {جامع1402}
حلقه پیلاتس چیست
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم تا بگوییم حلقه پیلاتس چیست و کاربرد حلقه پیلاتس چه می باشد. حلقه پیلاتس یک حلقه فیبر قوی است که تقریباً هیچ وزنی ندارد، اما امکان تمرینات بی‌شماری را فراهم می‌کند. با حلقه پیلاتس، شدت تمام تمرینات افزایش می یابد و تمرینات پیلاتس شما به ارتفاعات هیجان انگیز و طاقت فرسای جدیدی می رسد.

تمرین پیلاتس برای بسیاری از اهداف عالی است. به طور کلی برای هر کسی که خواهان رفاه، توانایی تمرکز و تمرکز بیشتر بدن و ذهن است خوب است. بسیاری نیز از تمرینات پیلاتس برای جلوگیری از آسیب دیدگی و رفع مشکلات کمر استفاده می شود.

تمرینات پیلاتس با تمرینات قلبی فاصله زیادی دارد، بنابراین ضربان قلب خود را افزایش نمی دهید. تمرین پیلاتس بدن را شکل می دهد، به طوری که ماهیچه های انعطاف پذیری به دست می آورید و حرکت روزانه برای شما آسان تر می شود.

پیلاتس چیست؟

لازم است پیش از این که بدانید حلقه پیلاتس چیست و کاربرد حلقه پیلاتس چیست، کمی نیز با ورزش پیلاتس آشنا شوید.

پیلاتس یک برنامه ورزشی محبوب است که توسط فردی به نام جوزف پیلاتس ساخته شده است. جوزف با سربازانی که در جنگ جهانی اول مجروح شده بودند کار می کرد. او تعدادی حرکات تکراری برای کمک به حرکت عضلات آنها ایجاد کرد. در نهایت او این ایده های اولیه را به مجموعه ای خاص از تمرین ها تبدیل کرد.

پیلاتس شامل حدود پنجاه نوع تمرین اساسی است که در آن همه حرکات ساده و تکراری هستند. شما هر حرکت را با تثبیت هسته خود شروع می کنید. سپس طیف گسترده ای از حرکات کنترل شده را با بقیه بدن خود انجام می دهید. هر حرکت معمولاً سه تا پنج بار تکرار می شود قبل از اینکه به حرکت بعدی بروید.

این روش بر شش اصل استوار است: کنترل، تمرکز، دقت، تمرکز، تنفس و جریان حرکت. از طریق اجرای آگاهانه حرکات، کشش هدفمند عضلات و چندین تکرار، کل عضلات عمقی تمرین و تقویت می شوند.

بنابراین اگر ترجیح می دهید در خانه تمرین کنید و نمی خواهید برای تجهیزات گران قیمت هزینه کنید بهتر است که بدانید حلقه پیلاتس چیست و کاربرد حلقه پیلاتس چیست.

بیشتر بخوانید: لباس ورزشی پیلاتس | خرید عمده از تولیدی

پیلاتس چیست

حلقه پیلاتس چیست؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که حلقه پیلاتس چیست و از چه موادی ساخته شده اند و غیره.

حلقه پیلاتس را می توان به طرز شگفت انگیزی بدون هیچ وسیله کمکی و فقط با یک تشک ورزشی یا یک تشک یوگا تمرین کرد. استفاده از حلقه پیلاتس کمکی است که می تواند تمرینات معمولی پیلاتس را غنی کرده و تمرینات جدیدی را اضافه کند.

حلقه های پیلاتس از مواد الاستیک ساخته می شوند (اغلب از فایبرگلاس یا لاستیک استفاده می شود) و معمولاً دارای دو دسته یا پوسته نسبتاً ساده هستند. با کمک این دسته ها می توان حلقه پیلاتس را به خوبی با دست نگه داشت و یا به کمک کاسه ها بین پاها گیر کرد. اگر سپس با حلقه پیلاتس بازوها یا پاهای خود را به هم فشار دهید، این اثر تمرینی خوبی دارد و کاربرد حلقه پیلاتس را بالا می برد.

بسیار عالی است که حلقه پیلاتس را می توان با تعداد بسیار زیادی تمرین ترکیب کرد و آنها را موثرتر و همه کاره تر کرد. تمرینات با حلقه پیلاتس همیشه به ترکیبی از قدرت و هماهنگی و تثبیت نیاز دارد.

نیروهایی که هنگام تمرین با این دستگاه عمل می کنند خیلی زیاد نیستند و به همین دلیل حتی افراد مبتدی نیز هنگام تمرین با حلقه پیلاتس اشتباه نمی کنند. به همین دلایل، حلقه های پیلاتس نیز اغلب در امکانات توانبخشی و در ورزش های سلامت استفاده می شود و از کاربرد حلقه پیلاتس می توان به کاربرد در حوزه پزشکی نیز اشاره کرد.

به عنوان یک امتیاز، حلقه پیلاتس یک قطعه تجهیزات ورزشی بسیار مقرون به صرفه است که نگهداری آن بسیار آسان و حمل و نقل آن نیز بسیار آسان است.

بیشتر بخوانید: خرید حلقه پیلاتس عمده یا خرده در سال جدید

حلقه پیلاتس چیست

کاربرد حلقه پیلاتس چیست؟

بیشتر کاربرد حلقه پیلاتس از مقاومت بیشتر آن ناشی می شود. این مقاومت باعث می‌شود که عضلات شما حتی سخت‌تر از حالت عادی نسبت به زمانی که در حال انجام تمرینات پیلاتس هستند کار کنند.

کاربرد اصلی مقاومت اضافی حلقه عبارتند از:

عضلات قوی تر حلقه پیلاتس باعث می شود عضلات شما سخت تر کار کنند. تمرینات مقاومتی بهترین نوع برای عضله سازی واقعی هستند و معمولاً وقتی پیلاتس را بدون حلقه انجام می دهید، عضله جدید زیادی نمی سازید.

تعادل بهتر مانند تمام تمرینات پیلاتس، تمریناتی که شامل حلقه است، روی قدرت مرکزی تمرکز می کنند. در این حالت، عضلات مرکزی بدن شما حتی بیشتر از حد معمول تمرین می‌کنند، زیرا بیشتر تمرین‌های حلقه شما را مجبور می‌کنند که به طور مداوم عضلات مرکزی بدن خود را درگیر کنید.

عضلات مرکزی بدن شما برای تعادل و ثبات لازم هستند، چه زمانی که ثابت می ایستید و چه در هنگام راه رفتن.

مقاومت اضافه شده باعث می شود عضلات قلب در طول تمرینات ورزشی شما سخت تر کار کنند. این یک اندام قوی‌تر می‌سازد که احتمال کمتری دارد تا زودتر از موعد باعث مشکلات قلبی و سلامتی شما شود.

حلقه پیلاتس همچنین به شما این امکان را می دهد که عضلات بیشتری را به طور همزمان تمرین دهید. به عنوان مثال، برخی از تمرینات حلقه پیلاتس می تواند کل بازوی شما را تنها با یک نوع حرکت تمرین دهد.

این عضلات شامل موارد زیر می شود.

 • عضله دوسر
 • عضله سه سر
 • ساعد

بیشتر بخوانید: خرید تشک و مت پیلاتس عمده یا خرده

کاربرد حلقه پیلاتس چیست

مشخصات حلقه پیلاتس

انواع مختلفی از حلقه های پیلاتس در بازار موجود است. قبل از خرید، بهتر است نوع آن را مشخص کنید که به خوبی با برنامه ورزشی شما کار می کند. برخی از گزینه هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • دستگیره ها

برخی از انواع حلقه ها در هر طرف یک دسته دارند. اینها می توانند در برخی از تمرینات کمک کنند، اما می توانند با برخی دیگر تداخل داشته باشند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک حلقه دسته دار تهیه کنید یا خیر، باید تصمیم بگیرید که کاربرد حلقه پیلاتس برای شما چیست و چه حرکاتی را می خواهید اولویت بندی کنید.

 • اندازه

حلقه های پیلاتس می توانند در اندازه های مختلف باشند. شما در حالت ایده آل می خواهید بتوانید حلقه خود را با بسیاری از قسمت های مختلف بدن استفاده کنید، به این معنی که باید بتوانید آن را راحت نگه دارید و بین پاهای خود قرار دهید.

اندازه ای که برای شما مناسب است به تیپ بدنی خاص شما بستگی دارد و همچنین این که کاربرد حلقه پیلاتس برای شما چیست.

 • وزن

وزن برخی از حلقه ها بیشتر از بقیه است. به طور کلی یک حلقه پیلاتس سبک بهتر از یک حلقه پیلاتس سنگین است. البته وزن حلقه در کاربرد حلقه پیلاتس بسیار تاثیر گذار است که باید به آن نیز توجه داشت.

 • مقاومت

این یکی از مهمترین ویژگی های حلقه پیلاتس شماست زیرا به طور مستقیم بر کیفیت تمرینات شما تاثیر می گذارد. اطمینان حاصل کنید که حلقه پیلاتس شما مقاومت کافی را ارائه می دهد، در غیر این صورت استفاده از آن فایده ای ندارد.

از سوی دیگر، اگر حلقه مقاومت بیش از حد ایجاد کند، تمرینات شما می تواند بسیار دشوار شود. شما باید سطح مقاومتی را که برای شما بهترین است را پیدا کنید.

 • کیفیت کلی

برخی از حلقه های پیلاتس ارزان تر از بقیه هستند. صرفه جویی در پول همیشه خوب است، اما شما می خواهید مطمئن شوید که در نهایت یک حلقه با کیفیت بالا خواهید داشت. در غیر این صورت، در طول تمرین شما تفاوتی ایجاد نمی کند.

بیشتر بخوانید: خرید توپ پیلاتس عمده و خرده

مشخصات حلقه پیلاتس

دیگر کاربرد حلقه پیلاتس چیست؟

وزنه برداری و تمرینات قدرتی اگرچه زیبا و موثر هستند، اما برای همه مناسب نیستند. خبر خوب این است که ما برای تقویت بدن و عضله سازی به ماشین های گران قیمت و وزنه های سنگین نیاز نداریم. چه تمرین LISS یا تمرینات شریک راه های بی شماری برای تمرین به همان اندازه موثر در خانه وجود دارد. ملایم و در عین حال فوق العاده موثر است.

پیلاتس قطعاً مد است و افراد مشهور بیشتری مانند مدونا و سیندی کرافورد به روش تناسب اندام سوگند یاد می کنند. پیلاتس یک تمرین کل نگر برای کل بدن است که نتایج سریع را تضمین می کند و تمرینات را می توان به راحتی زیر سقف خانه خود انجام داد.

حلقه پیلاتس از کشش ماهیچه های کمر گرفته تا تقویت عضلات باسن، برای هر عاشق پیلاتس یک عنصر اساسی است که سطحی از چالش را به تمرین شما اضافه می کند. برخی از تمرینات حلقه پیلاتس زیر را به برنامه تمرینی خود اضافه کنید و فقط در چند ماه نتیجه را خواهید دید و احساس می کنید.

اکثر تمرینات رینگ پیلاتس برای انجام نسبتاً ملایم هستند و به عنوان مثال وزنه برداری به بدن فشار وارد نمی کنند. با توجه به تعداد باورنکردنی گزینه های ورزشی، تمرین هرگز خسته کننده نمی شود. تنها نکته مهم این است که مطمئن شوید که کمرتان همیشه صاف بماند و بطور منظم نفس بکشید.

استفاده از حلقه پیلاتس در واقع بسیار آسان است و برای هر کسی که تازه وارد دنیای تناسب اندام شده است مناسب می باشد. از طریق ترکیبی از تمرینات کششی، قدرتی و تنفس صحیح، تمرینات حلقه پیلاتس یک راه عالی برای دستیابی به نتایج سریع است.

استفاده از حلقه نه تنها استقامت، قدرت و تحرک شما را تمرین می دهد، بلکه وضعیت بدنی و مهارت های هماهنگی شما را نیز بهبود می بخشد. قبل از خرید حلقه پیلاتس باید به جنس آن توجه کنید.

حلقه‌های پیلاتس پلاستیکی یا لاستیکی برای تمرین‌های ملایم و سبک ایده‌آل هستند، در حالی که حلقه‌های فلزی بیشتر برای افرادی مناسب هستند که به مقاومت‌های سنگین نیاز دارند و می‌خواهند تمرین شدیدتری داشته باشند. به طور کلی باید بدانید که حلقه پیلاتس چیست و کاربرد حلقه پیلاتس چیست و سپس اقدام به خرید حلقه پیلاتس کنید.

بیشتر بخوانید: توپ پیلاتس چیست با معرفی 3 نوع اصلی توپ پیلاتس با ذکر کاربرد و فواید

دیگر کاربرد حلقه پیلاتس چیست

انواع تمرین و کاربرد حلقه پیلاتس

تمرینات حلقه پیلاتس یک راه عالی و آسان برای از بین بردن استرس و در عین حال تقویت بدن بدون خروج از خانه است. لوازم جانبی تمرین فوق العاده همه کاره هستند و بسته به روحیه خود و کاربرد حلقه پیلاتس می توانید از آنها برای تمرین دادن پاها و باسن و همچنین شکم و بالاتنه استفاده کنید.

برای یک تمرین کامل و موثر، تمرین های زیر را انتخاب کنید و سه ست از هر تمرین را با استراحت کوتاه بین ست ها انجام دهید. تعداد تکرارها به سطح آمادگی جسمانی و قدرت شما بستگی دارد. برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و درد عضلات، زیاده روی نکنید و در حد خود تمرین کنید.

 • پل گلوت با حلقه پیلاتس

یک تمرین فوق العاده برای تقویت همزمان باسن، شکم و همسترینگ شماست. روی یک تشک ورزشی دراز بکشید در حالی که زانوهایتان خم شده و انگشتان پا به سمت جلو هستند. حلقه پیلاتس را بین ران های خود در خارج از زانو محکم کنید.

با کشیدن یک نفس عمیق و انقباض شکم، حلقه را به آرامی فشار دهید و باسن خود را از روی زمین بلند کنید تا جایی که بدن شما از زانو تا سرتان یک خط مستقیم تشکیل دهد. موقعیت را برای مدت کوتاهی نگه دارید، بازدم کنید و لگن خود را دوباره پایین بیاورید.

برای افزایش سختی، سعی کنید دراز و نشست را با بالا بردن سر و شانه ها به سمت شکم انجام دهید.

 • ورزش همسترینگ و همسترینگ

روی یک تشک ورزشی دراز بکشید و زانوهای خود را خم کنید و حلقه پیلاتس را در هر دو دست بگیرید. در حالی که پای راست را کاشته اید، زانوی چپ را به سمت قفسه سینه بکشید و توپ پا را در قسمت داخلی حلقه قرار دهید. نفس عمیق بکشید و پا را صاف کنید، سپس دوباره نفس بکشید و پا را خم کنید.

حلقه را روی سینه خود نگه دارید و بازوهای خود را دراز کرده و به آرامی روی زمین دراز بکشید. نفس عمیق خود را بیرون دهید و به آرامی پشت خود را به حالت اولیه برگردانید.

 • دراز و نشست با حلقه پیلاتس

برای انجام این کار، حلقه را بالای زانوهای خود ببندید و روی زمین دراز بکشید و زانوهای خود را خم کنید. نفس عمیق بکشید، حلقه را محکم با پاهای خود فشار دهید و بالاتنه خود را صاف کنید. چند ثانیه نگه دارید و به آرامی به موقعیت شروع بازگردید.

 • پرس جانبی ساق پا

اگر رویای داشتن ران های لاغر و خوش اندام را دارید، این ورزش حلقه پیلاتس عالی برای شماست. به پهلوی چپ دراز بکشید و حلقه را بین پاهای خود درست بالای زانو قرار دهید. پاها باید کمی جلوتر از بقیه بدن باشند. حالا با نفس های آهسته و عمیق، حلقه را فشار دهید و برای شمارش آهسته نگه دارید.

به آرامی شروع کنید و به تدریج سرعت را افزایش دهید. اطمینان حاصل کنید که عضلات شکم شما در طول تمرین درگیر باقی می ماند. زمانی که پاها را با حلقه فرو رفته از روی زمین بلند می کنید، چالش برانگیزتر می شود.

تمرین ها با حلقه پیلاتس بسیار زیاد است و شما تمرین های زیادی را با این حلقه می توانید انجام دهید که در اینجا ما فقط به چند مورد از آن اشاره کردیم. شما می توانید با کمی تحقیق بیشتر با کاربرد حلقه پیلاتس بیشتر آشنا شوید. در این مقاله سعی کردیم تا بگوییم حلقه پیلاتس چیست و کاربرد حلقه پیلاتس چه می باشد.pilates ring

در پایان لازم است تشکر کنیم که تا انتها با ما بودید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه