انواع لباس کونگ فو در سال 1402

انواع لباس کونگ فو برخلاف لباس های چینی که روی هم قرار می گیرند در قسمت جلوی سینه مانند کت یا پیراهن بسته می شود. وقتی درباره کونگ فو صحبت می کنیم اغلب افراد به یاد کشور چین می افتند. هنر های رزمی چینی یا کونگ فو چینی مجموعه ای از سبک های مبارزه ای می باشند که در طی قرن ها در این کشور توسعه پیدا کرده‌اند.

کونگ فو مجموعه ای از حرکات سبک های ورزشی مانند بوکس، رزمی و مهارت های اسلحه و دفاع شخصی است که امروزه حتی در بدنسازی و تناسب اندام نیز کاربرد دارد. انواع لباس کونگ فو در اجرای هنر های رزمی چینی نقش بسیار مهمی دارد و باید بسیار بادوام و محکم باشد تا برای انجام حرکات لازم راحت باشد و فرد را محدود نکند.

این لباس ها از ۲ تکه تشکیل شده‌اند که شامل یک شلوار و یک پیراهن می باشند. لباس های کونگ فو تنوع بسیار زیادی دارند و همانطور که می دانید با گذشت زمان تغییراتی روی این لباس ها به وجود آمده است. این لباس ها را می توان در سبک های مختلفی پیدا کرد، از لباس های سنتی چینی گرفته تا لباس های مدرن تر را شامل می شود.

پیش از اقدام به خرید لازم است که با این محصول و انواع آن به خوبی آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی چند مورد از انواع لباس کونگ فو، شما را با نکاتی در هنگام خرید این لباس آشنا کنیم تا انتها همراه ما باشید.

تاریخچه کونگ فو

تاریخچه کونگ فو

تاریخچه کونگ فو با ورود تامو از هند به معبد شائولین شروع شد. لازم به ذکر است که معبد شائولین در ایالت هوتان قرار دارد و بیشتر هنر های رزمی دنیا از این معبد سرچشمه گرفته‌اند.

در این معبد راهبی به اسم تامو شروع به اختراع ۱۸ حرکت فیزیکی کرد که بعد ها همین حرکات جزئی از تعلیمات آن ها قرار گرفت و هنر های رزمی کونگ فو یا همان بوکس چینی از همین نقطه آغاز شد. بعد ها شاگردان این راهب موفق شدند که این حرکات کونگ فو را به خوبی یاد بگیرند و شروع به گسترش این هنر ورزشی کنند‌.

در بازه زمانی کوتاهی معبد شائولین مکان شروع کونگ فو شد و این هنر رزمی زیبا به تدریج در معابد دیگر نیز نفوذ کرد و بعد ها سبک های دیگری از این ورزش به وجود آمد که امروزه به عنوان یک هنر رزمی بسیار پر کاربرد در سراسر جهان استفاده می شود. چند مورد از انواع لباس کونگ فو در سبک های مختلف این ورزش شامل موارد زیر می شود:

لباس کونگ فو شائولین

یونیفرم کونگ فو شائولین یکی از انواع لباس کونگ فو می باشد. اگر که برای شما سوال پیش آمده که یونیفرم کونگ فو  در سبک شائولین چیست و چه فرقی با دیگر یونیفرم های این ورزش دارد باید پاسخ دهیم که این مدل لباس در گذشته مختص افراد مرفه جامعه بود که جنس و نحوه لباس پوشیدن آن‌ها با دیگر مردم عادی تفاوت داشت.

این لباس از جنس ابریشم طراحی شده بود، ابریشم برای افراد مرفه چین مورد استفاده قرار می گرفت و تا قرن ۱۸ نیز این روند ادامه داشت. به لباس های سنتی افراد طبقه بالای چین هانفو می گفتند که امروزه می توان این مدل لباس را در محیط های سنتی توسط افراد در هر طبقه ای مشاهده کرد. یونیفرم کونگ فو شائولین در سبک این مدل لباس طراحی و تولید می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت دستکش کونگ فو توآ

لباس کونگ فو توآ

یکی دیگر از انواع لباس کونگ فو، کونگ فو توآ نام دارد. کونگ فو توآ یک هنر رزمی ایرانی است که این سبک ورزش تاکید زیادی بر سلامت روح و جسم دارد. در زبان باستان، کلمه کونگ فو توآ به معنی وحدت بین انسان ها می باشد و مبارزات آن به صورت سنتی انجام می شود.

لباس کونگ فو توآ

این ورزش رزمی مانند سایر ورزش های رزمی دیگر نیازمند آمادگی و قدرت بدنی است. اما با هیچ یک از ورزش های رزمی دیگر قابل مقایسه نیست. بنیانگذار این سبک از کونگ فو بعد از یادگیری تکواندو، دوره های تکاوری و کاراته این ورزش را آغاز کرد. کونگ فو توآ به حرکات فیزیکی و فعالیت های بدنی، جنبه های علمی و پزشکی در خصوص روان و بدن اشاره دارد.

این هنر رزمی بر اساس برخی از سبک های شائولین کونگ فو ابداع شده است‌‌. چندین کشور مانند ایران، چین، آمریکا، ترکیه، فرانسه و … در این سبک ورزشی کونگ فو فعالیت می کنند.

لباس کونگ فو تای چی

این سبک از کونگ فو یکی از محبوب ترین روش های هنر رزمی در کشور چین و کل جهان می باشد. لباس کونگ فو تای چی یکی از انواع لباس کونگ فو است که معمولا جنس آن از ابریشم، پنبه و در بعضی مواقع از پارچه ابریشم مانند تولید و ساخته می شود‌. این لباس به قدری راحت است که سبب محدود کردن حرکات افراد در هنگام فعالیت ورزشی نشود.

به طور معمول پوشیدن یونیفرم های یک سبک ورزشی باعث حس تعلق بیشتر به آن ورزش می شود‌. این رشته ورزشی مانند بقیه سبک های کونگ فو نه تنها موجب سلامت جسم می شود بلکه به سلامت روان افراد نیز کمک می کند.

بیشتر بخوانید: قیمت کلاه مبارزه کونگ فو

لباس کونگ فو دخترانه و پسرانه

لباس ها در ورزش های رزمی  نقش مهمی دارند و همانطور که می دانید حرکاتی که در ورزش های رزمی انجام می شود با حرکات طبیعی و معمولی انسان مثل راه رفتن یا نشستن و فعالیت های روزمره تفاوت زیادی دارد‌. در نتیجه انواع لباس کونگ فو باید از شرایط خاصی برخوردار باشد‌.

این لباس ها برای انجام حرکات بدن باید بسیار بادوام و محکم باشند و همچنین باید دمای بدن را حفظ کنند و تمام قسمت های بدن را بپوشانند تا مانع از هدر رفتن انرژی فیزیکی فرد شود.

لباس کونگ فو دخترانه و پسرانه

این لباس ها از الیاف طبیعی و پنبه ساخته می شوند و به طور کلی برای جذب عرق بدن از ظرافت خاصی در طراحی آن‌ها استفاده می شود‌. کمر شلوار کونگ فو به گونه ای طراحی شده است که از ستون فقرات افراد محافظت کند و در هنگام انجام حرکات مهره های کمر بخاطر نیرو و فشار زیادی که وارد می شود، آسیب نبیند.

همچنین این لباس در قسمت مچ پا نیز از عضلات مچ پا در برابر آسیب ها محافظت خواهد کرد و از خارج شدن گرمای بدن جلوگیری می کند زیرا ممکن است در صورت سرد شدن بدن، به افراد آسیب وارد شود. انواع لباس کونگ فو علاوه بر کاربردی که دارند، دارای هدف نمادین مهمی نیز هستند‌.

اعتقاد افراد بر این است که پوشیدن این لباس های سنتی به آن‌ها کمک می کند تا با جنبه معنوی خود آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند و همچنین باعث تمرکز روی تمریناتشان و نیز راهی برای نشان دادن احترام به هم رزمی های خود می باشد.

بیشتر بخوانید: انواع سبک کیک بوکسینگ

نکات مهم در هنگام خرید لباس کونگ فو

بسته به استفاده‌‌ی لباس و نوع آن، انتخاب یک برند مناسب اهمیت ویژه ای دارد. این لباس ها نیازمند دوام و کیفیت بالایی هستند تا به افراد اجاره دهد با اطمینان و راحتی بیشتری تمرینات خود را انجام دهند‌. انواع لباس کونگ فو از جمله لباس هایی می باشد که دارای نشانه و نماد های مختص به خود است.

این لباس با نوشته کونگ فو و همچنین یک سری نماد مختص به این ورزش بر روی لباس گلدوزی می شود‌ تا توجه ورزشکاران و مربیان را به خود جلب کند و جذاب تر به نظر برسد. یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید انواع لباس کونگ فو توجه به دوخت آن است‌ که باعث افزایش استحکام و دوام این لباس می شود.

همچنین این لباس ها باید با استاندارد های مربوط به این رشته سازگاری داشته باشند و از انعطاف پذیری کافی برخوردار باشند تا در تمرینات، حرکات افراد را محدود نکنند. وقتی لباس مناسبی را خریداری کنید باعث کاهش آسیب های احتمالی در حین این ورزش می شود‌.

به طور خلاصه اگر که به دنبال انواع لباس کونگ فو با کیفیت، بادوام، با طرح مناسب و مطابق با استاندارد های رزمی می باشید که با قیمت مناسب آن ها را خریداری کنید می توانید این لباس ها را از فروشگاه های تولیدی معتبر با قیمت مناسب در ایران تهیه کنید.

نکات مهم در هنگام خرید لباس کونگ فو

تولیدی انواع لباس کونگ فو

لباس های کونگ فو در جنس و کیفیت های مختلفی تولید می شود. که از لحاظ دوام با همدیگر متفاوت هستند. این لباس ها توسط  تولید کننده های ایرانی با قیمت های مختلف به بازار عرضه می شود. در واقع خرید انواع لباس کونگ فو از آنجایی که طرفداران خاص خود را دارد و روز به روز این سبک ورزش رزمی در حال افزایش می باشد، می تواند سود زیادی برای شما داشته باشد‌.

اما نکته قابل ذکر این است که بتوانید یک تولیدی با قیمت و کیفیت مناسب را پیدا کنید تا بتوانید این انواع لباس را با قیمتی که برای شما سود خوبی به همراه داشته باشد به فروش برسانید‌. شما عزیزان می توانید انواع لباس کونگ فو را به صورت عمده و با کیفیت عالی از فروشگاه های آنلاین تولیدی لباس های کونگ فو خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس کونگ فو | خرید عمده لباس کونگ فو

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا نکات مهمی را برای خرید لباس کونگ فو به شما معرفی کنیم. نکته حائز اهمیت این است که پیدا کردن یک تولید کننده انواع لباس کونگ فو با کیفیت و قیمت مناسب می تواند به پیشرفت کسب کار شما کمک شایانی کند. بنابراین بهتر است به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم موارد گفته شده در زمان خرید به شما کمک کنند.bestchineseclothing

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه