راهنمای خرید چمن مصنوعی

راهنمای خرید چمن مصنوعی را در این مقاله دنبال کنید. خرید چمن مصنوعی برای محیط های مختلف رو به افزایش است به همین جهت نظر بسیاری از تولید کنندگان را به خود جلب کرده است. در بازار تولیدکنندگان محصول این محصول را علاوه بر کیفیت ها مختلف، در قیمت ها مختلف برای مشتریان خود ارائه کرده اند. طیف قیمت این محصول در ایران بسیار گسترده است از متری بین 40-50 هزار تومان تا 5/1 میلیون تومان می باشد. در این مقاله یک راهنمای جامع جهت خرید آسان شما به صورت خلاصه آورده شده است.

مواد تشکیل دهنده چمن مصنوعی

کیفیت مواد تشکیل دهنده چمن مصنوعی از ویژگی هایی است که حتما موقع خرید باید در نظر بگیرید. کف چمن مصنوعی یکی از اجزای تشکیل دهنده ی آن می باشد. مرغوب ترین جنس کف چمن مصنوعی الیاف پلی استر می باشد. کالاورزش به شما چمن مصنوعی اکسترود شده را پیشنهاد می دهد. دلیل این پیشنهاد شبهات زیاد تارهای این نوع با چمن طبیعی  است که ظاهری بسیار زیبا دارد. لایه ضربه گیر و نخی که تکه های چمن را به هم متصل می کند باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد. ترکیبات پلاستیکی یا فوم های پلی استر بهترین جنس می باشد.

چمن مصنوعی
چمن مصنوعی

ارتفاع چمن مصنوعی

ارتفاع چمن مصنوعی بهتر است بین 30-37 میلی متر باشد. اگر از این مقدار باشد، باعث می شود تارهای چمن خوابیده و خمیده خواهد شد.

میزان تراکم چمن مصنوعی

تراکم چمن مصنوعی یکی از عوامل زیبایی چمن می باشد.وزن چمن مصنوعی پرپشت و مرغوب تقریبا 3 کیلوگرم بر متر مربع می باشد.

زیرسازی چمن مصنوعی

زیرسازی چمن مصنوعی سطحی است که زیر چمن مصنوعی قرار می گیرد. در ایران به دو صورت انجام می شود. شن های متراکم و شن های تیز. برای تداوم مصرف و افزایش طول عمر چمن شت های تیز مناسب تر است. برخی از تولیدکنندگان چمن مصنوغی برای کاهش قیمت پیشنهاد می دهند که برای تثبیت چمن ها در بافت کف از شن استفاده کنند. اما به دلیل سایش و تغییرات آب و هوا در طول سال شن های تحلیل رفته و باید شارژ شود.

محکم کردن چمن مصنوعی جهت جلوگیری از جا به جایی قطعات بسیار مهم است. حاشیه جکم ها مخصوصا در فضای باز بسیار آسیب پذیر است و بهتر است از تثبیت کننده های چوبی  و پلاستیکی استفاده شود.

نصب چمن مصنوعی بسیار کار دقیق و ظریفی می باشد و بهتر است آن را به دست یک متخصص بسپارید زیرا نیاز به برش های منظیم و چیدمان درست دارد و زیبایی و کیفیت کار شما را تضمین می کند. البته این نکته را در نظر بگیرید که همیشه هنگام خرید چمن مصنوعی فروشنده نصب کننده حرفه ای را به شما معرفی خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه