راهنمای خرید چمن مصنوعی و کفپوش چمن مصنوعی در 2024

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. راهنمای خرید چمن مصنوعی و کفپوش چمن مصنوعی در 2024
راهنمای خرید چمن مصنوعی و کفپوش چمن مصنوعی
5/5 - (1 امتیاز)

چمن های مصنوعی نوعی کفپوش همیشه سبز هستند که با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مدرن، الیاف پلی اتیلن و پرو پیلن در هم بافته می شوند و به شکل چمن مصنوعی موکتی آماده می شوند. ظاهر کفپوش های چمن مصنوعی به چمن های کاشته شده شباهت بسیار زیادی دارند. اما در اصل کفپوش های چمن مصنوعی از جنس پلاستیک هستند.

استفاده از این محصول باعث می شود دردسر های مراقبت از گیاه طبیعی را نداشته باشید. زیرا بدون آبیاری، کوددهی، هرس، سم پاشی و… زمین و کفپوش چمن مصنوعی همیشه سبز و با طراوت خواهد بود. همچنین با نصب و استفاده از کفپوش چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی، بخش بسیار زیادی از منابع آبی کشور حفظ می شود.

کفپوش چمن مصنوعی را در بسیاری از زمین های ورزشی مثل زمین فوتبال، محوطه بازی کودکان و مهد کودک ها، باغ ویلاها و حتی پارک ها و فضای سبز شهری می توان نصب کرد. از آن جایی که هزینه های نگهداری و مراقبت از چمن مصنوعی بسیار کمتر از چمن طبیعی است و به مراقبت خاصی هم نیاز ندارد، استقبال از این کفپوش روز به روز بیشتر می شود.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که بسیاری از خریداران نمی دانند کدام یک از کفپوش های چمن مصنوعی موجود در بازار کیفیت بهتری دارند. به همین دلیل در ادامه ی این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی بپردازیم و نکات مهم و ضروری که به هنگام خرید این محصول باید رعایت کنید را بیان کنیم. با ما همراه باشید. در این مقاله یک راهنمای جامع جهت خرید آسان شما آورده شده است.

راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی

راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی

هزینه کردن برای خرید کفپوش چمن مصنوعی، زیرسازی و نصب آن مبلغ کمی نیست. به همین دلیل باید بدانید که پول تان را قرار است صرف چه چیزی کنید. انواع مختلف کفپوش های چمن مصنوعی به بازار عرضه شده اند که از نظر شکل ظاهری و قیمت با هم تفاوت دارند. بنابراین به هنگام خرید اگر اطلاعات کافی نداشته باشید نمی توانید کفپوش چمن مصنوعی مرغوب و نامرغوب را از یکدیگر تشخیص دهید.

با داشتن راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی یک عیار مشخص در دست دارید که کار خرید را برای شما راحت تر می کند.

بیشتر خریداران فقط به زیبایی و رنگ و روی کفپوش چمن مصنوعی توجه می کنند. اما اگر اطلاعات کافی در خصوص تشخیص کفپوش چمن مصنوعی با کیفیت از کفپوش چمن مصنوعی بی کیفیت نداشته باشید و کفپوشی را خریداری کنید که جنس مواد اولیه آن درجه یک و مرغوب نباشد، مسلماً خیلی زودتر از آن چیزی که تصورش را کنید مجبور خواهید بود کفپوش چمن مصنوعی را تعویض کنید.

نحوه انتخاب کفپوش چمن مصنوعی می تواند بسیار چالش برانگیز و دشوار باشد. زیرا کفپوش های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارند. پس به هنگام خرید به راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی توجه کنید تا بعد از خرید کفپوش چمن مصنوعی پشیمان نشوید.

بیشتر بخوانید: راهنمایی برای انتخاب مرکز پخش لوازم ورزشی اورجینال: چگونه امکان تقلب را از بین ببریم؟

تعیین محل نصب کفپوش چمن مصنوعی

تعیین محل نصب کفپوش چمن مصنوعی

در وهله اول باید محل نصب کفپوش چمن مصنوعی مشخص شده باشد تا بعد بررسی کنید که چه کفپوش چمن مصنوعی با چه مشخصاتی برای شما مناسب تر می باشد. به عنوان مثال کفپوش چمن مصنوعی برای محوطه سازی و کفپوش چمن مصنوعی زمین فوتبال از جنبه های گوناگونی با هم تفاوت دارند. اما می توان گفت هر دو در لیست بهترین نوع کفپوش های چمن مصنوعی قرار دارند و فقط کفپوش چمن مصنوعی زمین فوتبال برای محوطه سازی مناسب نیست و بالعکس. به همین دلیل مهم ترین و نخستین اصل در راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی توجه به مکان نصب کفپوش چمن مصنوعی می باشد. البته بهتر است به آب و هوای محل نصب کفپوش نیز توجه داشته باشید و چمن های مصنوعی را بر اساس آب و هوای منطقه مورد نظر خود تهیه و خریداری کنید.

بعد از بررسی مشخصات کفپوش مناسب برای محل تعیین شده شما باید یک فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنید که کیفیت و قیمت محصولات خود را تضمین کند و محصولات وی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد.

جنس کفپوش چمن مصنوعی

جنس کفپوش چمن مصنوعی

در تولید کفپوش چمن مصنوعی فقط از سه نوع نخ استفاده می شود که این سه نوع نخ شامل پلی اتیلن، پلی پروپیلن و نایلون می شوند. در این بخش از راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی به ذکر مشخصات این سه نوع نخ خواهیم پرداخت.

کفپوش چمن مصنوعی از جنس پلی اتیلن

در بین این سه نوع نخ، پلی اتیلن به دلیل تطبیق پذیری و تعادل بین زیبایی، نرمی و دوام بیشترین استفاده را در بین مردم دارد. کفپوش چمن مصنوعی تولید شده از جنس الیاف پلی اتیلن ارزان می باشد و می توان گفت به نسبت صرفه اقتصادی بیشتری دارد. برای حفظ کیفیت کفپوش چمن پلی اتیلنی و مراقبت از آن لازم است تا مراقبت از آن به شکل صحیحی انجام شود. به هنگام مراقبت از این کفپوش ها چنگک کشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کفپوش چمن مصنوعی از جنس پلی پروپیلن

پلی پروپیلن اغلب به صورت ترکیبی و برای افزودن ظاهر طبیعی و سایه در کفپوش های چمن مصنوعی استفاده می شود. کفپوش چمن مصنوعی از جنس پلی پروپیلن بیشتر جنبه دکوری دارد و برای ساخت کفپوش چمن مصنوعی تزئینی اغلب از الیاف پلی پروپیلن استفاده می شود و برای فضا های شلوغ به هیچ وجه مناسب نیست. قیمت کفپوش های چمن مصنوعی تولید شده با الیاف پلی پروپیلن نسبت به دیگر مدل ها ارزان تر است.

البته در راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی باید به این نکته مهم هم اشاره کنیم که از نظر کیفیت نیز می توان گفت این نوع کفپوش ها به نسبت سایر چمن های مصنوعی کیفیت پایین تری دارند.

کفپوش چمن مصنوعی از جنس نایلون

در بین این سه نخ، نایلون گران‌ ترین و بادوام‌ ترین و ماندگار ترین نخ است. این کفپوش ها نرم نیستند و از فیبر پلاستیک تولید می شوند و برای پوشش کف فضاهای پر رفت و آمد مناسب تر می باشند. کفپوش چمن مصنوعی نایلونی بسیار مقاوم است و استحکام زیادتری هم دارد. بنابراین در مکان هایی که میزان پاخور کفپوش چمن مصنوعی بسیار زیاد است این محصول گزینه مناسب تری می باشد.

در مورد کفپوش چمن مصنوعی از جنس  نایلون باید گفت حتی در اثر عبور ماشین هم نخ های آن حالت کوبیدگی و له شدگی به خود نمی گیرند.

راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی با تراکم بالا

چگالی تعداد گره ها در هر میلی متر مربع یکی از نشانه های مرغوب و با کیفیت بودن کفپوش چمن مصنوعی می باشد. این گره ها به هنگام تولید ایجاد می شوند و تعداد نخ در واحد سطح را مشخص و تعیین می کنند. در حقیقت این گره ها همان تعداد دوخت هستند که هر چه متراکم تر باشند، کیفیت کفپوش چمن مصنوعی هم بالاتر است.

توجه به میزان تراکم کفپوش چمن مصنوعی به هنگام خرید به این دلیل اهمیت زیادی دارد که تراکم بالای کفپوش باعث می شود دوام آن بیشتر شود و کفپوش چمن مصنوعی حالت طبیعی تری داشته باشد.

راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی با تراکم بالا

راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی با وزن بالا

وزن کفپوش چمن مصنوعی نیز یکی دیگر از مولفه های اصلی در تعیین مرغوبیت و کیفیت محصول می باشد. وزن کفپوش چمن مصنوعی به صورت متر مربع سنجیده می شود و با توجه به نوع چمن متفاوت است. به هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که کفپوش چمن مصنوعی با تراکم بالا به مراتب سنگین تر از کفپوش های کم تراکم می باشد. این مسئله به دلیل استفاده از مواد اولیه بیشتر به هنگام تولید چمن مصنوعی می باشد و روی قیمت این کفپوش ها هم تأثیر می گذارد.

لایه پشتیبان اولیه و ثانویه چمن مصنوعی با هم وزن نهایی کفپوش را تشکیل می دهند. بنابراین با توجه به راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی به یاد داشته باشید که کفپوش های چمن مصنوعی که وزن بالاتری دارند کیفیت بهتری هم خواهند داشت. این ویژگی از نظر مکان نصب چمن مصنوعی و به ویژه تحمل کوبیدگی و فشار تیغه ها در ترافیک سنگین اهمیت بسیار زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: بررسی مراکز پخش لوازم ورزشی آنلاین: مزایا و معایب هر گزینه

ارتفاع کفپوش چمن مصنوعی

در این بخش از راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی به ارتفاع کفپوش چمن مصنوعی می پردازیم. زیرا یکی از مهم ترین مواردی که در زمان خرید کفپوش چمن مصنوعی ورزشی باید به آن دقت و توجه کافی را داشته باشید، ارتفاع چمن مصنوعی می باشد. هر چمنی با توجه به نوع کاربری، ارتفاع متفاوتی هم دارد. به عنوان مثال ارتفاع مناسب برای کفپوش چمن تزئینی بالکن و تراس 30 تا 40 میلی متر است.

اما ارتفاع مناسب برای کفپوش چمن مصنوعی یک زمین ورزشی 50 تا 60 میلی متر می باشد. هر چقدر ارتفاع چمن مصنوعی بیشتر باشد ورزشکاران ترس و نگرانی کمتری از افتادن بر روی زمین خواهند داشت. در حقیقت ارتفاع چمن مثل یک بالشت محافظ عمل می کند و از صدمه دیدن ورزشکاران پیشگیری می کند.

نقش بکینگ یا لایه زیرین در انتخاب کفپوش چمن مصنوعی

کفپوش چمن مصنوعی دارای دو قسمت زیره و رویه می باشد. رویه چمن مصنوعی همین سطح چمن با الیاف و تیغه های بلند و کوتاه می باشد و قسمت زیره کفپوش خودش شامل دو قسمت مجزا می شود. در حقیقت می توان گفت ابتدا تولید تیغه های چمن مصنوعی بر روی یک لایه زیره اجرا می شوند و بعد یک بکینگ و لایه ضخیم تر برای افزودن مقاومت و استحکام محصول به آن افزوده می شود.

لایه زیرین یا بکینگ کفپوش چمن مصنوعی ورزشی باید حداقل ۱ لایه تا حداکثر ۳ لایه باشد. لایه زیرین چمن از جنس پروپیلن است و هر چقدر تعداد لایه زیرین یا بکینگ چمن مصنوعی بیشتر باشد کفپوش با کیفیت تر خواهد بود و الیاف چمن قوام بالاتری خواهد داشت. علاوه بر این تعداد لایه زیرین روی قیمت چمن نیز اثر می گذارد و فاکتور بسیار مهمی برای تعیین قیمت کفپوش چمن مصنوعی به حساب می آید.

در راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی به این نکته مهم توجه داشته باشید که بدترین نوع چمن مصنوعی ورزشی چمن تک لایه است. زیرا کفپوش چمن مصنوعی تک لایه در برابر سرما و گرما بسیار آسیب پذیر می باشد و سریعاً دچار پارگی می شود.

ضد آب بودن کفپوش چمن مصنوعی

در آخرین راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی به ویژگی ضد آب بودن کفپوش چمن مصنوعی ورزشی خواهیم پرداخت. به هنگام خرید کفپوش چمن مصنوعی ورزشی به این نکته توجه داشته باشید که این نوع کفپوش چمن مصنوعی باید ضد آب باشد. زیرا تجمع آب در لایه زیرین کفپوش چمن کل روند بازی فوتبال را متوقف می کند.

درصد ضد آب بودن کفپوش چمن مصنوعی ورزشی هم به نوع بکینگ آن بستگی دارد. امروزه در بازار بعضی از کفپوش های چمن مصنوعی ضد آبی وجود دارند که توانایی خروج آب از آن ها ۵ برابر بیشتر از چمن های مصنوعی معمولی می باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع تجهیزات مورد نیاز کراس فیت

کفپوش چمن مصنوعی

جمع بندی نهایی

در راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی به این مسئله اشاره کردیم که رسیدگی به چمن طبیعی بسیار دشوار و هزینه بر می باشد. اما با استفاده از کفپوش های چمن مصنوعی دیگر نیازی به صرف بودجه، آب و وقت بسیار نیست. بنابراین کفپوش چمن مصنوعی جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی ورزشگاه ها می باشد. از کفپوش های چمن مصنوعی ورزشی با کیفیت می توان در زمین های فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، کریکت، راگبی، گلف، زمین هندبال، پینت بال و… استفاده کرد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که کفپوش های چمن مصنوعی ورزشی از نظر ظاهری و ساختاری با چمن های مصنوعی تزئینی تفاوت هایی دارند. بنابراین بسته به مکان نصب کفپوش چمن مصنوعی باید مشخصات و ویژگی هایی مثل نوع، جنس، وزن، میزان ارتفاع و تراکم کفپوش را مورد بررسی قرار داد و در نهایت بهترین و مناسب ترین کفپوش را برای مکان مورد نظر انتخاب و خریداری کرد.

علاوه بر زیبایی ظاهری کفپوش چمن مصنوعی به هنگام خرید باید به نکات مهم دیگری هم دقت و توجه کافی را داشت که در مقاله راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی به آن ها اشاره کردیم. همیشه سعی کنید قبل از اقدام به خرید کفپوش چمن مصنوعی چند دقیقه ای را صرف بررسی ویژگی ها و مشخصات کفپوش مورد نظر و مقایسه آن با دیگر چمن های مصنوعی کنید.

هیچ وقت فقط به ظاهر کفپوش بسنده نکنید و از فروشگاه های معتبر کفپوش های چمن مصنوعی خود را تهیه و خریداری کنید.

در پایان مقاله راهنمای خرید کفپوش چمن مصنوعی از شما همراهان گرامی بسیار متشکریم که تا به انتهای مطالب این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب ذکر شده در این مقاله برای شما همراهان عزیز و گرامی مفید و سودمند واقع شده باشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه