فواید ورزش پینگ پنگ برای ورزشکاران در 2024

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. فواید ورزش پینگ پنگ برای ورزشکاران در 2024
فواید ورزش پینگ پنگ برای ورزشکاران
5/5 - (1 امتیاز)

ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز، علاوه بر تفریح و سرگرمی به عنوان ابزاری برای بهبود سلامت به شمار می رود. ورزش پینگ پنگ یک ورزش مناسب برای تناسب‌ اندام و رقابتی با تمرکز و سرعت عالی به حساب می آید و به راحتی می‌ تواند بهبود تناسب اندام را برای ورزشکاران فراهم کند.

ورزش تنیس روی میز یا همان ورزش پینگ پنگ در هر سن و محیطی قابل اجرا می باشد و جز ورزش هایی محسوب می شود که فواید بسیار زیادی برای بدن دارد و ورزش پینگ پنگ می تواند به تناسب اندام و سلامت بدن شما عزیزان کمک بسیار زیادی کند.

فواید ورزش پینگ پنگ

ورزش پینگ پنگ یک بازی رقابتی و بسیار هیجانی و جذاب به حساب می آید و در آن باید ذهنتان را نیز به کار بگیرید و تمرکز و دقت بسیار زیادی در طول بازی داشته باشید. در ادامه ی این مقاله قصد داریم فواید ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز را به شما عزیزان معرفی کنیم.

فواید ورزش پینگ پنگ

بهبود وضعیت ذهنی

افراد در ورزش پینگ پنگ برای فکر کردن راجع به چرخش، جا به جایی و سرعت توپ به سطح مهارتی بسیار بالایی احتیاج دارند و تمام این موارد ذهن افراد را به کار می گیرد و باعث می شود که با تمرین زیاد بتوانند یک پازل ذهنی در ذهن خود ایجاد کنند و در نتیجه با استفاده از ورزش پینگ پنگ ذهن شان را رشد دهند، بنابراین بهبود وضعیت ذهنی جز فواید ورزش پینگ پنگ می باشد.

بیشتر بخوانید: قوانین پینگ پنگ

بهبود واکنش های ذهنی و بدنی

قوانین و نوع بازی و ورزش پینگ پنگ یا همان تنیس روی میز ایجاب می کند که افراد به هنگام بازی واکنش های سریع تری داشته باشند. به همین دلیل این ورزش به افراد این فرصت را می دهد که بتوانند در مسائل مختلف زندگی روزمره هم واکنش های دقیق و سریعی را از خودشان نشان دهند.

زیرا افراد در طول بازی پینگ پنگ مجبور هستند با حرکت کوتاه توپ، ضربات دقیق و سریعی را به آن اعمال کنند و همین موضوع باعث بهبود وضعیت ماهیچه های آن ها برای ایجاد واکنش مناسب و به موقع می شود.

بنابراین یکی از فواید ورزش پینگ پنگ بهبود سرعت عمل و عکس العمل افراد می باشد و به دلیل ماهیت سریع و مسافت کوتاه این ورزش، حرکات عضلانی درشت و ظریف افراد تقویت می شوند.

افراد هر چه بیشتر تنیس روی میز بازی کنند، رفلکس های شان هم بهتر می شود و با بهبود حرکات عضلات بزرگ و کوچک شان، عکس العمل های شان نیز ارتقا پیدا می کنند.

در ورزش پینگ پنگ رشد عضلانی به افراد کمک می کند قبل از فکر کردن واکنش نشان دهند که این ویژگی نه تنها به بازی آن ها بلکه به سرعت عکس العمل شان در زندگی روزمره هم کمک بسیار زیادی می کند.

بهبود ارتباط بین دست و چشم

یکی از مهم ترین فواید ورزش پینگ پنگ بهبود ارتباط بین دست و چشم ورزشکاران می باشد.

بعد از مدت کوتاهی فعالیت مداوم در ورزش پینگ پنگ، ارتباط بین چشم و دست و تمرکز ورزشکاران افزایش چشمگیری پیدا می کند و در نتیجه ذهن افراد نیز سیگنال هایی را از طریق چشم خود به دست شان وارد کرده و همین مسئله باعث می شود که چشم و دست آن ها در مدت زمان بسیار کوتاهی با یکدیگر هماهنگ شوند.

بهبود وضعیت مفاصل

یکی از بزرگ ترین فواید ورزش پینگ پنگ یا تنیس روی میز این است که هیچ شخصی برای این ورزش پیر یا خیلی جوان نیست و بیشتر اشخاص با هر گروه سنی می توانند این بازی و ورزش دوست داشتنی را انجام دهند و هیچ محدودیت سنی نداشته باشند.

فعالیت مداوم در این ورزش باعث انعطاف پذیری مفاصل افراد می شود و مفاصل دست، پا و قسمت مرکزی بدن آن ها را به شدت تقویت می کند.

ورزش پینگ پنگ برای لاغری

یکی از مهم ترین فواید ورزش پینگ پنگ برای افرادی که قصد کالری سوزی و کاهش وزن را دارند این است که از طریق فعالیت و بازی مداوم، منظم و حرفه ای در این ورزش می توانند کالری بسیار زیادی را بسوزانند و با چربی سوزی کاهش حجم داشته باشند.

حرکت ورزشکاران به هنگام انجام ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز، یک تمرین فیزیکی کاردیو به حساب می آید که چربی سوزی و کالری سوزی آن ها را به شدت افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: انواع تور پینگ پنگ

انجام ورزش پینگ پنگ

بهبود روابط اجتماعی

انجام هر نوع بازی و ورزشی راه حلی مناسب برای پیدا کردن دوستان جدید و ایجاد روابط دوستانه و صمیمی و بهبود روابط اجتماعی می باشد. همچنین یک راه حل عالی برای گرد هم آوردن و سرگرم کردن همه ی گروه های سنی خانواده از کودکان گرفته تا جوانان و افراد مسن در دورهمی ها می باشد.

از آن جایی که ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز برای همه افراد با هر گروه سنی قابل انجام است و حتی به فضای بسیار زیادی هم احتیاج ندارد، می تواند کل خانواده ها و دوستان را برای تفریح و سرگرمی و یادگیری بهتر و بیشتر، دور هم جمع کند.

بنابراین این یک ورزش انفرادی نیست، افراد مجبور هستند برای انجام این ورزش با یک شخص دیگر همراه باشند و همین مسئله باعث می شود که به طور نا خودآگاه روابط اجتماعی، خانوادگی و دوستانه بهتری هم پیدا کنند و یک رابطه سالم اجتماعی، خانوادگی و دوستانه را همراه با ورزش و حفظ تناسب اندام تجربه کنند.

پس اگر بهبود روابط اجتماعی، خانوادگی و دوستانه جز درگیری های ذهنی شما است، باید بدانید که یکی از فواید ورزش پینگ پنگ بهبود روابط اجتماعی می باشد.

تقویت ذهن

افراد در ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز باید به دنبال عکس العمل سریع، دقیق و هماهنگ باشند. همین نکته باعث می شود که قدرت تصمیم گیری آن ها افزایش چشمگیری پیدا کند و ذهن شان در همه ی مسائل عملکرد بهتری داشته باشد.

زیرا ذهن آن ها در طول ورزش پینگ پنگ به اندازه کافی تمرین کرده، با چالش های مختلف رو به رو شده است و به خوبی تقویت شده است.

ورزش پینگ پنگ

پیشگیری از ابتلا به افسردگی

یکی دیگر از فواید ورزش پینگ پنگ، پیشگیری از ابتلا به افسردگی می باشد. پس می توان گفت ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز یکی از بهترین ورزش ها و بازی ها برای اشخاص مبتلا به اختلال افسردگی می باشد و حتی فعالیت مداوم در ورزش پینگ پنگ باعث جلوگیری از ایجاد افسردگی هم می شود.

زیرا فعالیت در این ورزش نواحی خاصی از مغز را فعال می کند که موجب ایجاد آگاهی و هوشیاری در طول بازی پینگ پنگ می شود.

بیشتر بخوانید: انواع توپ پینگ پنگ

تأثیر ورزش پینگ پنگ در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی

ورزش پینگ پنگ قدرت و توان عضله قلب و خاصیت ارتجاعی عروق خونی را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌ دهد. فواید ورزش پینگ پنگ برای قلب افراد سالمند و میانسال این است که با کاهش سطح کلسترول بد خون، خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی و عروقی را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌ دهد.

به هنگام ورزش پینگ پنگ، بازیکن ها تحرک و جنب و جوش بسیار زیادی دارند. حرکات سریع برای ضربه زدن به توپ پینگ پنگ با راکت، ضربان قلب افراد را بیشتر می‌ کند و با افزایش اکسیژن‌ رسانی از تجمع چربی در بافت عضلات آن پیشگیری می‌ کند و فشار خون را تا حد قابل قبولی پایین می‌ آورد.

در نتیجه می توان گفت احتمال سکته قلبی در بازیکن های ورزش پینگ پنگ بسیار کمتر از افرادی است که در ورزش پینگ پنگ فعال نیستند.

تأثیر ورزش پینگ پنگ

در مجموع مهم‌ ترین فواید ورزش پینگ پنگ برای قلب شامل موارد زیر می باشد:

 • تقویت عضلات قلب افراد
 • بهبود علائم نارسایی قلب
 • کاهش کلسترول بد خون
 • افزایش میزان اکسیژن‌ رسانی و خون رسانی به بافت‌ ها
 • بهبود علائم اتونوم و آنژین قلبی
 • رفع مشکل تنگی نفس افراد
 • بهبود خواب

تأثیر پینگ پنگ بر مغز

تحریک بخش های مختلف مغز هم از فواید ورزش پینگ پنگ به حساب می آید. انجام ورزش پینگ پنگ به طور مداوم لوب پیشانی مغز افراد را برای انجام برنامه ریزی های استراتژیک فعال می کند و اشخاص مدام به دنبال این هستند که بتوانند به پرتاب توپ به سمت حریف پاسخ دهند.

همین مسئله قسمت های مختلف مغز آن ها را فعال می کند و اثراتی شبیه به ایروبیک را روی مغز افراد باقی می گذارد.

بیشتر بخوانید: لباس مناسب پینگ پنگ و ویژگی های آن

افزایش تعادل بدن

از آن جایی که افراد در طول بازی پینگ پنگ مدام مجبور هستند جهت خود را تغییر دهند، همین مسئله باعث می شود افراد بعد از مدتی بتوانند به نقطه تعادل خوبی برسند. در نتیجه دفعات بعدی راحت تر تعادل بدنی خود را پیدا می کنند و تداوم در ورزش پینگ پنگ باعث می شود به یک تعادل کلی و مناسب در بدن خود برسند.

پس می توان گفت افزایش تعادل بدن هم جز فواید ورزش پینگ پنگ می باشد.

تأثیر پینگ پنگ بر مغز

افزایش تمرکز در طول بازی

افراد در ورزش تنیس روی میز باید مدام حواس شان را جمع کنند که توپ پینگ پنگ از تیررس شان خارج نشود. همین مسئله باعث می شود که اشخاص به اندازه کافی تمرکز را در طول بازی تمرین کنند و این تمرکز در ذهن افراد تثبیت شده و باعث می شود افراد در تمام کار های خود تمرکز و دقت کافی را داشته باشند.

ایجاد هماهنگی و همکاری بین دو نفر

ورزش پینگ پنگ یک ورزش و بازی دو نفره می باشد که هر دو شخص باید روابط هماهنگی را با یک دیگر ایجاد کنند. در نتیجه یاد می گیرند چگونه در طول بازی با یک دیگر همکاری و هماهنگی خوبی را داشته باشند و به طور کلی می توان گفت یادگیری همکاری و هماهنگی با دیگران یکی از فواید ورزش پینگ پنگ می باشد.

افزایش آرامش

هنگامی که ورزشکاران ضربات بسیار نرمی به توپ پینگ پنگ وارد می کنند، مسلماً آرامش ذهنی شان افزایش پیدا می کند. ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز یک بازی و یک ورزش نسبتاً آرام است و تمرکز و تعادل در این ورزش عاملی مهم برای ایجاد احساس آرامش و افزایش خونسردی در افراد خواهد بود.

آموزش چگونگی برد و باخت

ورزش تنیس روی میز یا همان ورزش پینگ پنگ به اشخاص آموزش می دهد که برد و باخت را یاد بگیرند.

در نتیجه افراد با بازی پینگ پنگ و یادگیری این مسئله مهم می توانند در طول زندگی از برد و باخت نترسند و همیشه خودشان را برای هر اتفاق و شرایطی آماده کنند و به این نتیجه و باور برسند که با تلاش و کوشش، احتمال برد بالا تری پیدا خواهند کرد.

بنابراین یکی دیگر از فواید ورزش پینگ پنگ در زندگی روزمره افراد، یادگیری چگونگی برد و باخت و نترسیدن از باخت می باشد.

بیشتر بخوانید: تور پینگ پنگ ارزان

تمرین آنالیز و تجزیه و تحلیل و ایجاد استراتژی

ورزش پینگ پنگ باعث می شود که افراد بتوانند قدرت آنالیز و تجزیه تحلیل را در خودشان افزایش دهند، هنر ساخت استراتژی را یاد بگیرند و حرکات شخص مقابل را ببینند و برای حرکات وی در کوتاه ترین زمان ممکن برنامه بریزند. در نتیجه با تمرین‌ مداوم ورزش پینگ پنگ قدرت تجزیه و تحلیل افراد در همه جنبه های زندگی افزایش پیدا می کند.

تمرین‌ مداوم ورزش پینگ پنگ

سخن پایانی

اگر به دنبال انتخاب یک ورزش مناسب هستید، پینگ پنگ را دنبال کنید. زیرا فواید ورزش پینگ پنگ بسیار زیاد است و این ورزش یک فعالیت بسیار مناسب برای به چالش کشیدن خودتان، هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی به حساب می آید.

فواید ورزش پینگ پنگ شامل افزایش روحیه و انگیزه افراد، تقویت قدرت انتخاب و تصمیم‌ گیری، افزایش میزان انعطاف‌ پذیری بدن، کمک به لاغری و کالری سوزی و چربی سوزی، کاهش چشمگیر اضطراب و استرس افراد، افزایش قدرت و توان بدنی و کمک به تناسب اندام، تقویت ماهیچه‌ ها، تقویت حس صمیمیت بین افراد و بهبود روابط اجتماعی است.

همچنین کمک به تقویت خونسردی و احساس آرامش افراد، افزایش هوش و بهبود عملکرد بخش های مختلف مغز، تقویت حافظه و پیشگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر، پیشگیری از ابتلا به افسردگی، افزایش و بهبود سرعت عمل افراد، ایجاد هماهنگی بین چشم و دست افراد، تقویت قدرت بینایی و… می شود.

در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم که به طور کامل به فواید ورزش پینگ پنگ یا همان ورزش تنیس روی میز بپردازیم. امیدواریم که مطالب گفته شده در این مقاله ورزشی برای شما همراهان عزیز و گرامی مفید واقع شده باشد و در پایان این مقاله از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که تا پایان مطالب ذکر شده در این مقاله ورزشی همراه ما بودید.

ttnsw

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه