میله شنا چیست و چه کاربردی دارد؟ (جامع 1402)

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. میله شنا چیست و چه کاربردی دارد؟ (جامع 1402)
میله شنا چیست و چه کاربردی دارد
5/5 - (1 امتیاز)

میله شنا چیست موضوعی است که در این مطلب درباره آن صحبت می کنیم. یکی از حرکات کاربردی و پایه ای که بین ورزشکاران از محبوبیت بالایی برخوردار است حرکت شنا می باشد. این حرکت تمرینی در بیشتر رشته های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. حرکت شنا به تقویت عضلات پشت بازو، سینه، زیر بغل و شکم کمک بسزایی می کند. زمانی که قصد انجام این تمرین سخت ورزشی را دارید دسته میله شنا به شما کمک خواهد کرد.

این دسته شنا سبب می شود تا افراد مبتدی بتوانند به آسانی بدن خود را به سمت پایین بیاورند و از سهولت انجام حرکت لذت ببرند. این محصول کاربردی در انواع مختلفی طراحی و تولید شده که می توان به آسانی از آن برای تمرین هم در خانه و هم در سالن های ورزشی استفاده کرد. همچنین استفاده از این وسیله بدون محدودیت جنسی است و ورزشکاران خانم و آقا می توانند از این کالا استفاده نمایند.

قابل ذکر است که ورزشکاران و علاقه مندان به تناسب اندام که به دنبال به چالش کشیدن بدن خود و تقویت عضلات خود هستند می توانند خرید میله شنا را یک سرمایه گذاری عالی بدانند. در ادامه این مقاله قصد داریم تا در مورد میله شنا چیست و چه کاربردی دارد، انواع و راهنمای خرید آن صحبت کنیم. اگر قصد انجام حرکات شنا را دارید و برایتان سخت است که این حرکت را به راحتی انجام دهید و یا انجام حرکات شنا دیگر برایتان چالش برانگیز نیست می توانید برای خرید این وسیله اقدام کنید.

پس برای خرید این محصول کاربردی تا انتهای مقاله میله شنا چیست و چه کاربردی دارد همراه ما باشید.

میله شنا چیست و چه کاربردی دارد؟

میله شنا چیست

اگر برای شما هم سوال است که میله شنا چیست باید پاسخ دهیم که میله های شنا دستگیره های مرتفعی هستند که حرکت شنا را با افزایش میزان دامنه سخت تر می کنند. همانطور که می دانید در زمان انجام تمرین شنا دامنه حرکتی محدود به فضایی است که دست هایتان را به آن تکیه می دهید. اما زمانی که از این وسیله کاربردی استفاده می کنید می توانید بدن خود را چند سانتی متر بیشتر پایین بیاورید.

این دامنه حرکتی اضافه سبب بیشتر کشیده شدن عضلات سرشانه، پشت بازو، زیر بغل و افزایش حجم آن‌ها خواهد شد. بیشتره میله های شنا به شکل دستگیره های U هستند. این وسیله کاربردی روی زمین قرار می گیرد و ورزشکار با در دست گرفتن دسته های آن آماده ی انجام حرکت شنا می شود اما با این تفاوت که از حالت عادی چندین متر فضای بیشتر برای پایین آمدن در اختیار دارد.

شاید در نگاه اول به نظر شما هم برسد که این میله کاربرد خاصی ندارد و ورزشکار می تواند روی زمین دراز کشیده و حرکت شنا را انجام دهد. اما اگر این حرکت را انجام داده باشید می دانید که ارتفاعی که قادر خواهید بود با جمع کردن بازوهای خود در هنگام این حرکت طی کنید با رسیدن بدن به زمین کاهش پیدا می کند. این وسیله زمانی کاربرد دارد که عضلات ورزشکار به قدری قوی باشد که دیگر این فشار را حس نکند.

بنابراین با استفاده از این محصول می تواند فاصله خود را با زمین افزایش دهد تا در زمان انجام حرکت شنا مقدار بیشتری به سمت پایین بیاید و فشار بیشتری حس کند. همچنین برخی از افراد نیز برای اینکه از مچ دست خود محافظت کنند این وسیله کاربردی را استفاده می کنند. زیرا با استفاده از آن فشار کمتری به مچ دست وارد می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت میله شنا سوئدی

انواع میله شنا

انواع میله شنا

بعد از این که به سوال میله شنا چیست و چه کاربردی دارد پاسخ دادیم قصد داریم در این قسمت شما را با انواع مختلف این محصول آشنا کنیم. این میله ها در چندین جنس مختلف طراحی، تولید و در اختیار ورزشکاران قرار می گیرند. بنابراین اگر برای شما سوال است که انواع میله شنا چیست باید بگوییم که انواع این وسیله به شرح زیر است:

میله شنا پلاستیکی

میله شنا پلاستیکی یکی از انواع میله شنا است که دسته های آن به شکل U می باشد. این میله به خاطر جنسی که دارد از قیمت پایینی نیز برخوردار است. و به دلیل داشتن دسته های پلاستیکی امکان خم شدن آن بعد از مدتی استفاده وجود خواهد داشت و این حس را به ورزشکار می دهد که هر لحظه می شکند. بنابراین تمرکز او را در زمان تمرین کم خواهد کرد. این میله بیشتر مناسب افرادی است که وزن آن‌ها کمتر از ۷۷ کیلو باشد.

میله شنا فلزی S و U

میله شنا فلزی نیز یکی دیگر از انواع میله شنا می باشد که جنس آن از لوله های فلزی است و به شکل S و U طراحی می شوند. این مدل میله ها به دلیل جنسی که دارند محکم بوده و به خوبی به سطح زمین می چسبند و در زمان استفاده خم نخواهند شد.

میله شنا با بلبرینگ چرخشی

یکی دیگر از انواع میله های شنا، میله شنا با بلبرینگ چرخشی است. لازم به ذکر است که این مدل میله دارای یک جفت دیسک تخت و گرد می باشد که دستگیره ای روی آن متصل است. به دلیل وجود بلبرینگ در این وسیله در هنگام انجام حرکات شنا دستگیره های آن قابلیت چرخش دارند. این مدل میله شنا جزو گرانترین میله شنا است که گزینه بسیار مناسبی برای استفاده ورزشکاران حرفه‌ ای می باشد که تصمیم به تمرین با شدت بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید: پخش و فروش میله بارفیکس عمده | خرید عمده میله بارفیکس

مزیت های استفاده از میله شنا چیست؟

مزیت های استفاده از میله شنا چیست

در این مطلب متوجه شدید میله شنا چیست و چه کاربردی دارد بعد از آن باید بدانید که این میله دارای مزیت و ویژگی های زیادی می باشد. برخی از مهمترین مزیت های این وسیله به شرح زیر است:

 1. کاهش فشار به مچ دست ورزشکار
 2. به حداقل رساندن میزان آسیب های احتمالی
 3. بهبود تعادل بدن ورزشکار در زمان حرکت شنا
 4. افزایش میزان قدرت ساعد دست
 5. مانع از سر خوردن و خستگی زود هنگام
 6. انجام حرکات شنای متنوع تر

راهنمای خرید میله شنا

راهنمای خرید میله شنا

در قسمت های بالاتر این مقاله اشاره کردیم که میله شنا چیست و چه کاربردی دارد. باید بدانید که در زمان خرید این وسیله کاربردی نکاتی است که باید به آن توجه کنید. یکی از نکات مهم در زمان خرید این وسیله توجه به کیفیت و جنس آن می باشد. باید میله ای را خریداری کنید که از جنس خوبی برخوردار باشد تا در زمان انجام تمرینات دسته و یا پایه های آن دچار ترک و شکستگی نشود. یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید حداکثر وزنی است که این میله می تواند تحمل کند.

این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که اگر بیشتر از میزان فشاری که می تواند تحمل کند به آن فشار وارد شود ممکن است دچار شکستگی و بروز آسیب و صدمات احتمالی شود. وجود یک محافظ رو دستگیره این وسیله نیز می تواند باعث کاهش خستگی، آسیب به دست مانند تاول، پینه و .‌‌.. روی دست شما بشود. به همین منظور سعی کنید میله شنایی را خریداری کنید که دارای دستگیره های مناسب باشد.

توجه به این نکات مهم باعث می شود تا بتوانید یک میله شنا مناسب تر و با کیفیت تری را خریداری کنید تا به کمک آن عضلات بدن خود را تقویت کنید و حجم آن‌ها را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: لباس کیک بوکسینگ چیست و چه انواعی دارد؟

چه افرادی نمی توانند از میله شنا استفاده کنند؟

بعد از این که به سوال میله شنا چیست و چه کاربردی دارد پرداختیم در این قسمت از مقاله قصد داریم به افرادی که نمی توانند از این میله های کاربردی استفاده کنند بپردازیم. افرادی که از مشکلات شانه رنج می برند نمی توانند از این وسیله استفاده نمایند. چرا که افزایش دامنه حرکتی که در اثر استفاده از این وسیله به وجود می آید باعث می شود تا شانه های ورزشکار فشار و حرکت بیشتری را متحمل شوند.

همین امر احتمال آسیب دیدگی را افزایش خواهد داد. بنابراین باید توجه داشته باشید که اگر از قبل دارای آسیب دیدگی های احتمالی در قسمت شانه های خود هستید بهتر است از این وسیله استفاده نکنید و حرکت شنا را به همان حالت عادی انجام دهید.

خرید میله شنا

همانطور که متوجه شدید میله شنا چیست و چه کاربردی دارد باید در زمان خرید میله شنا یک سری موارد را رعایت کنید. همانطور که در قسمت های بالاتر این مطلب اشاره کردیم یک میله شنا مناسب میله ای است که جنس آن با کیفیت باشد و در ساخت آن از متریال های با کیفیت و مرغوب استفاده شود. همچنین این وسیله باید از میزان مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردار باشد تا در زمان استفاده با وارد شدن فشار بر اثر تمرینات نشکند و سبب بروز آسیب و صدمات احتمالی به ورزشکار نشود.

همچنین از دیگر موارد مهم این است که دارای دسته ی مناسبی باشد تا در زمان تمرین دست ورزشکار دچار زخم، تاول و پینه نشود‌‌ و از خستگی زود هنگام نیز جلوگیری نماید. در آخر نیز باید اشاره کنیم که در زمان انتخاب و خرید این وسیله دقت داشته باشید که می تواند تا چه میزان وزنی را تحمل کند و وسیله ای را خریداری کنید که متناسب با میزان وزن شما باشد.

بهتر است در زمان خرید این محصول حتما آن را از فروشگاه های شناخته شده و معتبر تجهیزات ورزشی خریداری نمایید تا از کیفیت و جنس آن مطمئن باشید.

خرید میله شنا

قیمت میله شنا

از آنجایی که این وسیله کاربردی تاثیر زیادی در تقویت و افزایش حجم عضلات پشت بازو، زیر بغل، سینه و ..‌‌‌. دارد استفاده از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اما اگر شما هم بعد از این که متوجه شدید میله شنا چیست و چه کاربردی دارد قصد خرید و تهیه آن را دارید و برایتان سوال است که قیمت این وسیله کاربردی چقدر است؟ باید به صورت مختصر پاسخ دهیم که قیمت انواع میل شنا به عوامل متعددی بستگی دارد.

این عوامل تاثیر گذار بر قیمت میله شنا عواملی می باشند که شامل برند شرکت تولید کننده، جنس میله، کیفیت ساخت، وزن و ابعاد، میزان استحکام و مقاومت میله و… می شوند. بنابراین نمی توان قبل از انتخاب مدل مد نظر قیمتی را برای انواع این وسیله مشخص نمود. اما نکته حائز اهمیت این است که باید در زمان خرید فقط به قیمت این وسیله توجه نکنید زیرا مطمئنا جنس های با کیفیت از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

در زمان خرید بهتر است نکاتی را که در این مقاله میله شنا چیست بیان کردیم مد نظر خود قرار دهید تا بتوانید یک کالای مناسب خود را خریداری کنید. همچنین شما عزیزان می توانید انواع مدل های مختلف میله شنا را با قیمت های مقرون به صرفه و کیفیت بالا در مجموعه ما خریداری کنید و در صورت هرگونه نیاز به راهنمایی از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در بخش فروش در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: طراحی لباس نینجا چگونه باید باشد؟

جمع بندی نهایی

در این مقاله به این که میله شنا چیست و چه کاربردی دارد اشاره کردیم. همانطور که گفتیم این وسیله کاربردی به دلیل مزیت و ویژگی های متعددی که دارد بسیار زیاد مورد توجه ورزشکاران قرار گرفته است. این وسیله سبب تقویت عضلات نقاط مختلف بدن شده و همچنین باعث می شود تا در زمان انجام تمرین شنا فشار کمتری به مچ دست ورزشکار وارد شود.

همچنین از دیگر مزیت های میله شنا می توان به کاهش احتمال آسیب دیدگی، افزایش قدرت ساعد های دست ورزشکار، افزایش دامنه حرکاتی، انجام تمرینات متنوع تر و… اشاره نمود. از این رو خرید و استفاده از این وسیله به خصوص برای ورزشکاران حرفه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته قابل ذکر این است که جنس های مختلفی از این وسیله کاربردی در بازار وجود دارد و تشخیص این که کدام یک از این جنس ها بهتر است ممکن است برای افراد کمی گیج کننده باشد.

در نتیجه پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که راهنمایی خرید این وسیله را که در این مقاله به آن پرداختیم مد نظر خود قرار دهید. تا بتوانید یک میله شنا با کیفیت و مناسب با وزن و همچنین بودجه مورد نظر خود خریداری کنید. امیدواریم که مطالب گفته شده در مورد میله شنا چیست و کاربردهای آن و راهنمای خرید در زمان انتخاب و خرید این وسیله برای شما مفید واقع شود. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.nbcnews

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه