کمربند شنا چیست و چه مزایا و معایبی دارد (سال 2023)

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. کمربند شنا چیست و چه مزایا و معایبی دارد (سال 2023)
کمربند شنا چیست و چه مزایا و معایبی دارد
4.5/5 - (2 امتیاز)

کمربند شنا چیست؟ کمربند بادی شنا چیست؟ استفاده از کمربند شناور اسفنجی برای چه افرادی مناسب است؟ در این مقاله از اسپرت مال به این سوالات پاسخ میدهیم همچنین از قیمت کمربند شنا فومی، کمربند شنا پلاستیکی، کمربند شنا کودک، کمربند شنا نودل، کمربند قمقمه ای شنا میتوانید اطلاع پیدا کنید. با اسپرت مال و ادامه این مقاله همراه باشید.

کمربند شنا چیست؟

کمربند شنا که گاهی اوقات به آن کمربند شناوری نیز گفته می شود، معمولاً در کلاس های شنا استفاده می شود که با آن به مبتدیان و غیرشناگران در عمق زیاد آب که قادر به لمس زمین نیستند، آموزش داده می شود. کمربند شنا در اندازه های مناسب برای کودکان کم و همچنین برای بزرگسالان به صورت کمربندهای ورزشی برای آب موجود است.

پس کمربند شنا چیست؟ کمربند شنا یک بند دو اینچی پهن است که دور کمر شما قرار می گیرد و دارای یک طناب الاستیک است که به یک حلقه پلاستیکی در پشت متصل است. این کمربند را می توان به راحتی با یک قطعه گیره قابل تنظیم در هر انتها به دور کمر شما متصل کرد.

کمربندهای ورزشی در آب را می توان به عنوان بخشی از کلاس های ورزش آبی و برای تمرینات انفرادی استخر شنا و همچنین یادگیری شنا استفاده کرد. کمربند شنا معمولاً از مجموعه ای از شناورهای کوچک که در امتداد یک کمربند قرار گرفته اند ساخته می شود که در جای خود بسته، گره خورده یا محکم می شود.

کمربند شنا چیست

پارو، باله و کیک بورد همگی از وسایل تمرینی متداول برای شناگران هستند. اما یکی از وسایل شنا برای ورزشکاران سه‌گانه که معمولاً در هنگام تمرین شنا در آب‌های آزاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، کمربند شنا است. تمرین با کمربند شنا می تواند سرعت و استقامت را برای شنای قوی تر در آب های آزاد افزایش دهد. خواه تمرین تنفس دوطرفه، لگد زدن یا دیدن برای راهنمای شنا باشد، کمربند شنا باید بخشی از تمرین شنای شما باشد.

مزایا و معایب کمربند شنا

این کمربند شناوری برای غیر شناگرانی که برای شنا نیاز به افزایش اعتماد به نفس و حمایت بیشتر دارند، کمک میکند، زیرا امکان حرکت کامل دست ها و پاها را فراهم می کند و در عین حال شناور شدن روی آب را فراهم می کند.

بسیاری از استخرهای خصوصی که عمدتاً در سالن‌های ورزشی و هتل‌ها یافت می‌شوند، این روزها با کفی هموار ساخته شده‌اند. استخر شنا ممکن است به عنوان مثال عمق 1.2 متری در سرتاسر استخر داشته باشد که برای بزرگسالان و برخی از کودکان بی خطر است. با این حال، کودکان نوپا و برخی برای ایمن نگه داشته شدن به کمربند شناوری نیاز دارند.

مزایا و معایب کمربند شنا
مزایا و معایب کمربند شنا

کمربند شنا برای این افراد ایده آل است، زیرا زمانی که آن را ببندید یا قفل کنید، خیالتان راحت باشد که در جای خود باقی می ماند.

خرید کمربند شناوری ارزان است که آنها را به تجهیزات شنای ایده آل برای مدارس شنا و کلاس های شنای گروهی تبدیل می کند، همچنین می توان آنها را نصب کرد و به سرعت جدا کرد تا یک معلم شنا بتواند با یک فرد کار کند در حالی که بقیه گروه در آب سالم بمانند.

عیب اصلی کمربند شنا این است که تعداد شناورهای موجود در کمربند قابل تغییر یا تنظیم نیست، برخلاف برخی از طرح های جلیقه شنا که می توان شناورها را اضافه یا حذف کرد.

اگر در نزدیکی آب های آزاد زندگی نمی کنید یا اگر محدود به استخرهای کوچک یا شلوغ هستید، کمربند شنا عالی است. در زیر مزایای بیشتری از شنا با کمربند شنا وجود دارد.

کمربند شنا فومی
کمربند شنا فومی

تمرین کمربند شنا می تواند:

 • توانایی خود را برای شنا در یک خط مستقیم به جای شنای زیگزاگی از یک طرف به طرف دیگر بهبود بخشید.
 • به تمرین تنفس دو طرفه کمک می کند، به شما کمک می کند تا روی کمترین میزان چرخش سر که برای نفس کشیدن در هر طرف نیاز دارید تمرکز کنید.
 • به شما اجازه می دهد روی دید کار کنید، چیزی که همه ورزشکاران سه گانه باید تمرین کنند. یک بطری آب یا مخروط در طرف دیگر استخر به عنوان معیار قرار دهید. یک ایده خوب این است که همزمان با نفس کشیدن سر خود را به سمت بالا و جلو ببرید. در طول این مرحله، یک چشم شما باید کاملاً خارج از آب باشد در حالی که چشم دیگر به سختی بالای خط آب قرار دارد. ایده این است که هنگام نگاه کردن در طول شنا حداقل چرخش و افت لگن داشته باشید.
 • میتواند ابزار خوبی برای تمرین به خصوص تمرینات یک دستی باشد. با یک بازو برای مدت زمان مشخصی شنا کنید، سپس به دست دیگر بروید. این کار به ایجاد حالت شنای یکنواخت کمک می کند.
 • به شما کمک می کند تا چرخش بیش از حد را از یک طرف به طرف دیگر به حداقل برسانید و به شما اجازه می دهد بر روی چرخش یکسان برای هر طرف تمرکز کنید.
 • به شما اجازه می دهد نیروی کششی یکسانی را به هر بازو اعمال کنید و به حرکت کامل برای هر بازو کمک کنید.

در زیر نمونه ای از تمرین استقامتی با استفاده از کمربند شنا آورده شده است:

 • با 15 دقیقه شنای مداوم و با سرعت ثابت شروع کنید.
 • کل زمان شنا را هر هفته افزایش دهید تا زمانی که به مدت 30 تا 35 دقیقه، شنا کنید.
 • وقتی زمان کل 30 تا 35 دقیقه به دست آمد، سرعت خود را با شروع آهسته و افزایش تدریجی سرعت در کل تمرین تنظیم کنید، در حالی که پنج دقیقه آخر تلاش بسیار بالایی است. فراموش نکنید که در طول تمرین روی فرم خود تمرکز کنید.

از کمربند شنا می توان یک بار در هفته برای شنای استقامتی یا دو بار در هفته برای یک تمرین سرعتی و یک تمرین استقامتی استفاده کرد.

آیا کمربند شنا ابزار مناسبی برای شماست؟ ممکن است از نتایج شگفت زده شوید.

کمربند شنا پلاستیکی
کمربند شنا پلاستیکی

استفاده از کمربند شناور اسفنجی برای چه افرادی مناسب است؟

تا زمانی که یک استخر به اندازه المپیک نداشته باشید، عملاً غیرممکن است که فرم خود را به درستی در استخر خانگی خود تمرین کنید. میانگین طول استخر در استرالیا بین 5 متر تا 7 متر است (اگر خیلی بخواد زیاد باشه 8 متر) و این برای تمرین فرم شما به اندازه کافی نزدیک نیست! این برای تمرینات لپ به اندازه کافی خوب است، اما اگر به دنبال فرم عالی هستید، کمربند شنا برای شما مناسب است.

 • مقرون به صرفه است – همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بنابراین اگر مایل به تمرین شنا هستید، واقعاً دلیلی وجود ندارد که کمربند را نگیرید.
 • می‌توانید آن را در هر جایی بیاورید، چه در استخر منزل خود استفاده کنید و چه اگر به سفر می‌روید، می‌توانید فرم خود را بدون نگرانی در مورد اندازه استخر تمرین کنید.
 • آرامش ذهنی، وقتی به یک چیز قابل اطمینان متصل هستید، می توانید روی بهبود دسترسی و سبک خود تمرکز کنید. می‌توانید متوجه شوید که چگونه کمر و باسن‌تان باعث شنای شما می‌شود، چگونه می‌توانید ضربه‌ای قوی‌تر ایجاد کنید، چگونه می‌توانید ضربه‌های خود را به طور کامل بدون ترس از برخورد به لبه استخر یا ضربه زدن تصادفی به یک سطح سخت و شکستن انگشت یا انگشتتان به طور کامل تقویت کنید.
 • استقامت ایجاد کنید، از آنجایی که در یک مکان لنگر انداخته‌اید، می‌توانید بدون وقفه در چرخش یا برخورد با افراد دیگر در استخر، فقط به راه خود ادامه دهید.

خرید کمربند شنا از تولیدی و فروشگاه های معتبر

در زیر قیمت کمربند شنا فومی، کمربند شنا پلاستیکی، کمربند شنا کودک، کمربند شنا نودل، کمربند قمقمه ای شنا را میتوانید جویا شوید. در پایین تولیدی ها و فروشگاه های کمربند شنا بصورت عمده و خرده را مشاهده میکنید که با کلیک روی هر کدام به اطلاعات تماس ایشان میتوانید دسترسی داشته باشید. بعد از کلیک روی هر کدام به صفحه اختصاصی آن ها هدایت میشوید که میتوانید لیست محصولات و شماره ها را برای تماس ببینید و سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

منابع:

1- swim-teach.com

2-www.active.com

امیدواریم از این مقاله درباره کمربند شنا نهایت استفاده را برده باشید.لطفا نظرات پیشنهادات و سوالات خود را از طریق کامنت ها با ما در میان بگذارید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • kazem
  10 خرداد 1402 در 18:14

  سلام كمربند شما براي چه وزنيه

  • اشرفی (اسپرت مال)
   10 خرداد 1402 در 18:29

   سلام اگه روی هر آگهی کلیک کنید شماره تماسشون هست که میتونین باهاشون تماس بگیرین و مشاوره بگیرین

 • رقیه
  27 خرداد 1402 در 13:57

  کمربند پلاستیکی برا بچم خریدم زیر آب میره

 • نگار صفری
  11 شهریور 1402 در 10:38

  کمربند شناوری چه مدلهایی موجود دارید. خارجی کاری موجود هست.

افزودن دیدگاه