انواع جلیقه شنا برای کودکان و انواع جلیقه نجات 2023

5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله از اسپرت مال در مورد کاربرد های جلیقه شنا، فواید جلیقه شنا و انواع جلیقه شنا صحبت خواهیم کرد. ادامه مقاله را از اسپرت مال دنبال کنید.

یادگیری شنا برای فرزند شما زمان هیجان انگیزی است، اما همچنین می تواند برای او (و شما!) بسیار دلهره آور باشد، به خصوص اگر از بودن در آب وحشت داشته باشید. جلیقه های شنا برای حمایت از کودکان در وضعیت شنای طبیعی و افزایش اعتماد به نفس آنها در آب طراحی شده است.

در این راهنما نگاهی دقیق‌تر به جلیقه‌ها و ژاکت‌های شناور می‌اندازیم تا به شما کمک کنیم، تصمیم بگیرید که آیا آنها کمک شناوری مناسب برای کودک شما هستند یا خیر.

فهرست

جلیقه های شنا چیست

جلیقه های شنا روی لباس های شنا یا شورت پوشیده می شوند تا به کودکان کمک کنند هنگام یادگیری شنا به موقعیت طبیعی در آب برسند. آنها یک کمک شناور هستند، بنابراین به طور طبیعی با کودک کار کنید تا سطح مهارت آنها را در آب افزایش دهید. جلیقه ها دارای شناورهای قابل جابجایی هستند که با بهبود اعتماد به نفس و توانایی شنای کودک می توان آنها را به تدریج جدا کرد. جلیقه هایی با شناورهای غیر قابل جابجایی نیز موجود است.

برخی از جلیقه‌ های شنا همچنین دارای مزیت UPF برای کمک به محافظت از پوست ظریف کودکان در برابر نور خورشید هستند و از نئوپرن ساخته شده‌اند تا کودکان را در آب خنک گرم‌تر نگه دارند. تمام ژاکت‌ها و جلیقه‌های شناور خوب محافظت در برابر آفتاب UPF50+ را ارائه می‌کنند.

 

جلیقه های شنا چیست

تفاوت بین جلیقه های شنا و گجت شنا چیست؟

هر دو اصطلاح به جای هم برای توصیف کمک شناوری به سبک جلیقه استفاده می شوند. در محدوده، «جلیقه شنا» برای توصیف جلیقه‌هایی استفاده می‌شود که شناورهای قابل جابجایی ندارند و به‌طور ویژه برای بسته‌بندی تخت طراحی شده‌اند تا در یک چمدان برای رفتن به تعطیلات قرار بگیرند. “گجت شنا” جلیقه هایی را توصیف می کند که دارای شناورهای قابل جابجایی هستند.

 

جلیقه های شنا

آیا جلیقه شنا همان جلیقه نجات است؟

خیر، توجه به این نکته مهم است که جلیقه های شنا وسیله نجاتی نیستند و جایگزین مناسبی برای جلیقه نجات نمی‌باشند. جلیقه‌های نجات برای کمک به افراد در آب در وضعیت عمودی و با سر بالای آب، چه در حال حرکت باشند و چه نباشند، طراحی شده‌اند.

جلیقه های شنا این کار را نمی‌کنند، بلکه برای کمک به کودکان در هنگام یادگیری شنا به موقعیت طبیعی شنای کمک می‌کنند، در حالی که در صورت تمایل، به آنها امکان می‌دهد زیر آب بروند. هنگامی که کودک برای اولین بار از جلیقه شنا استفاده می کند، بهتر است دستانش را بگیرید تا زمانی که یاد بگیرند که چگونه در آب تعادل برقرار کنند.

بچه ها باید همیشه وقتی در آب هستند یا در نزدیکی آب هستند، تحت نظارت باشند.

 

جلیقه های شنا

چگونه جلیقه های شنا به کودکان در یادگیری شنا کمک می کنند؟

هنگامی که کودک شما به اندازه کافی بزرگ شد که بتواند صاف بماند و سر خود را بالای آب نگه دارد، آماده است تا یک جلیقه شنا را امتحان کند. برخلاف بازوبندها که دست‌های کودک را بالای سینه قرار می‌دهند و حرکت بازو را محدود می‌کنند، جلیقه‌های شناور به خوبی روی تنه قرار می‌گیرند و به کودکان اجازه می‌دهند دامنه حرکتی کامل داشته باشند.

جلیقه‌های شناور به قرار دادن کودکان در موقعیت شنای طبیعی در آب کمک می‌کنند و در عین حال شناوری بیشتری در هنگام یادگیری شنا ایجاد می‌کنند. ابتدا باید دست های فرزندتان را بگیرید تا به او کمک کنید تعادل خود را در آب پیدا کند. سپس جلیقه به شناور نگه داشتن آنها در هنگام یادگیری دوچرخه در آب(برای ماندن روی آب) کمک می کند. همانطور که آنها اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند، شما می توانید دست های آنها را رها کنید و آنها می توانند تنها با استفاده از جلیقه شنا روی آب بمانند.

جلیقه‌ های شنا برای کودکانی که از غواصی لذت می‌برند ایده‌آل هستند، زیرا هنگام کاوش در آب برای مدت طولانی‌تر ثبات و راحتی را فراهم می‌کنند.

 

جلیقه های شنا

طریقه بستن جلیقه شنا

استفاده از جلیقه‌ های شنا ساده است، آنها را مانند یک جلیقه می‌پوشند و در جلو زیپ می‌شوند. جلیقه های شنا دارای 8 شناور قابل جابجایی هستند که در آستر جلیقه قرار گرفته اند. شناورها را می‌توان به‌تدریج جدا کرد و علامت‌گذاری نمود تا با افزایش توانایی شنای کودک‌تان، بدانید که به چه ترتیبی باید آنها را جدا کنید.

با یک جلیقه با 8 شناور، شناورها معمولاً به صورت جفت به ترتیب زیر با افزایش توانایی شنای کودک شما جدا می شوند:

 • ابتدا جیب های بیرونی جلوی جلیقه
 • جیب های بیرونی در پشت جلیقه
 • جیب های داخلی در جلوی جلیقه
 • جیب های داخلی در پشت جلیقه

جلیقه هایی با شناورهای غیر قابل جابجایی نیز موجود است. مزیت آنها این است که باریک تر هستند و به راحتی در چمدان بسته می شوند. آنها همان سطح شناوری را مانند گجت شناور 8 تکه ارائه می دهند. اینها معمولاً مقرون به صرفه تر از جلیقه های شنا قابل تنظیم هستند.

شناورها با شناوری طبیعی کودک شما کار می کنند، بنابراین زمانی که برای اولین بار از جلیقه شنا استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد برخی از شناورها را بردارید تا به سطح تعادل بهینه کودک خود برسید.

حتی زمانی که تمام شناورها برداشته می شوند، جلیقه همچنان می تواند پوشیده شود تا گرمای اضافی و محافظت در برابر آفتاب را برای کودک شما فراهم کند.

 

جلیقه های شنا

انواع جلیقه شنا برای کودکان

برای جزئیات بیشتر در مورد چرایی انتخاب این محصولات و ویژگی های کلیدی که باید به دنبال آنها باشید، ادامه را بخوانید.

نام محصول خوب برای وزن کودکتایید گارد ساحلی را دارد؟عکس جلیقه شنا
STEARNS Life Puddle Jumperمبتدیان30 تا 50 پوندبله.لیسانس نوع 3عکس جلیقه شنا
Body Glove Swim Life Jacketمبتدیان30 تا 50 پوندبله.لیسانس نوع 3عکس جلیقه شنا
Sunuva Float Suitمبتدیانبرای ۱ تا ۴ سالگیلیسانس اتحادیه اروپا داردعکس جلیقه شنا
Speedo Swim Flotation Classic Life Vestسطح متوسط
 • سایز متوسط:33 تا 44 پوند
 • سایز بزرگ:45 تا 60 پوند
بله.لیسانس نوع 3عکس جلیقه شنا
Swimschool Swim Trainer Vestمبتدیان/سطح متوسط
 • تا 50 پوند
 • 4 تا 6 سالگی
عکس جلیقه شنا
Gogokids Swim Vestمبتدیان/سطح متوسط
 • 26 تا 77 پوند
 • 3 تا 8 سالگی
عکس جلیقه شنا
Full Throttle Infant Baby-Safe Vestمبتدیانکمتر از 30 پوندبله.لیسانس نوع 2عکس جلیقه شنا
Stearns Child Classic Series Vestسطح متوسط30 تا 50 پوندبلهعکس جلیقه شنا
Stohlquist Fit Youth Life Jacketسطح متوسط /سطح پیشرفته50 تا 90 پوندبلهعکس جلیقه شنا

 

نکات ایمنی هنگام استفاده از جلیقه های شنا

 • اطمینان حاصل کنید که جلیقه شنا به درستی اندازه باشد، این کار از بالا آمدن جلیقه و پوشاندن چانه کودک شما جلوگیری کرده و شناوری بهینه را فراهم می‌کند. از اندازه سنج Splash About استفاده کنید تا دور سینه و کمر یا وزن فرزندتان را برای تناسب کامل وارد کنید. می‌توانید این جست‌جوگر اندازه را در هر یک از صفحات محصول جلیقه شناور پیدا کنید.
 • بررسی کنید که جلیقه دارای یک بند ایمنی در بالای زیپ باشد تا از شدن زیپ و لیز خوردن کودکان از جلیقه جلوگیری کند.
 • جلیقه‌ای را انتخاب کنید که از پارچه نئوپرن نرم ساخته شده باشد، زیرا نه تنها گرمای بیشتری را در آب خنک‌تر ایجاد می‌کند، بلکه از ساییدگی نیز جلوگیری می‌کند، زیرا این مواد بسیار نرم هستند.
 • به دنبال جلیقه شنا با محافظت بیشتر در برابر آفتاب باشید.
 • همیشه هنگام قرار گرفتن کودک در آب یا نزدیک آب بر آنها نظارت کنید. جلیقه شنا و سایر وسایل کمک شناور وسیله ایمن نیستند و نباید به جای نظارت مداوم بزرگسالان استفاده شوند.

 

جلیقه های شنا

سوالات متداول در مورد جلیقه های شنا

 • آیا جلیقه های شنا برای پوشاندن چانه یا دهان کودک بالا می روند؟

تا زمانی که ژاکت اندازه درستی داشته باشد، نباید بالا بیاید. بهتر است ژاکتی را انتخاب کنید که مناسب باشد.

 • آیا جلیقه های شنا برای پوشیدن روی لباس شنا مناسب هستند؟

بله، آنها را می توان روی لباس های مرطوب یا لباس های شنا پوشید. آنها همچنین برای پوشیدن فقط با کت های شنا مناسب هستند.

 • آیا جلیقه های شنا برای اندازه های مختلف قابل تنظیم هستند؟

اندازه ژاکت شناور قابل تنظیم نیست، بنابراین بسیار مهم است که از انتخاب اندازه مناسب برای فرزند خود اطمینان حاصل کنید.

 • جلیقه های شنا برای چه سنی مناسب است؟

جلیقه شناور برای نوزادان بالای یک سال، کودکان نوپا و بزرگتر مناسب است. جلیقه بزرگسالان نیز موجود است.

 

کاربرد جلیقه شنا

یکی از مزیت های اصلی این نوع کمک شنا این است که دست ها و پاها بدون محدودیت حرکت، آزاد هستند. این مزیت های آشکاری برای تجربه آب و در نهایت یادگیری شنا دارد.

بیشتر جلیقه‌ های شنا دارای شناورهایی هستند که در ساختار آستر جلیقه قرار دارند و می‌توان آنها را با اعتماد به نفس و قوی‌تر شدن کودک در آب جدا کرد. با جدا کردن شناورها از روی جلیقه، جلیقه شنا شناوری کمتری را فراهم می کند و در نتیجه شناگر را مجبور می کند بیشتر کار کند.

همانطور که کودکان رشد کرده و قوی تر میشوند، و شروع به حرکت و دست و پا زدن در آب می‌کنند. در این مرحله است که وضعیت بدن کمی مورب تر با پاها کمی عقب و چانه روی سطح آب مورد نیاز است.

برای رسیدن به این موقعیت در حالی که هنوز جلیقه را می پوشید، شناورها باید از جلوی کت و شلوار برداشته شوند تا پس از آن قسمت پشتی کت و شلوار به شناور شدن کمک کند.

 

کاربرد جلیقه شنا

انواع جلیقه نجات

جلیقه های نجات مختلف برای فعالیت های مختلف قایق سواری استفاده میشود. در زیر توضیح مختصری در مورد هر نوع جلیقه نجات، کاربرد مورد نظر آنها و شناوری آنها ارائه شده است.

کاربردها و ویژگی های توصیه شده جلیقه نجات نوع 1

نوع 1جلیقه نجات نوع اول
استفاده در نظر گرفته شدههنگام سفر دریایی، مسابقه و ماهیگیری در دریا، یا هنگام قایق سواری به تنهایی، یا در شرایط طوفانی.
حداقل شناوری22 پوند برای بزرگسالان. (11 پوند برای اندازه کودک)
اطلاعات تکمیلی

بهترین گزینه برای آب های باز، خشن یا از راه دور که در آن امداد ممکن است دیر برسد. اکثر کسانی که از خود بیهوش هستند در آب رو به بالا می شوند.

بهترین محافظت را ارائه می دهد، اما تا حدودی حجیم و ناراحت کننده است. بهترین کار را برای حفظ گرمای بدن انجام می دهد، زیرا دارای فوم و پارچه اضافی است و سر شما را بالاتر از آب نگه می دارد.

در حال حاضر، هیچ PFD بادی نوع 1 مورد تایید گارد ساحلی در دسترس عموم مردم نیست.

بیشتر بخوانید: انواع توپ فوتبال و فرق توپ فوتبال و فوتسال

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تردمیل در سال جدید {تردمیل چی بخرم؟}

کاربردها و ویژگی های توصیه شده جلیقه نجات نوع 2 شناور

نوع 2جلیقه نجات نوع 2
استفاده در نظر گرفته شده
 • برای قایق های کروز روزانه
 • ماهیگیری و قایقرانی
 • قایق سواری با کشتی های سبک
حداقل شناوری15.5 پوند برای اندازه بزرگسالان
اطلاعات تکمیلی

برای آب های محافظت شده و داخلی در نزدیکی ساحل، جایی که شانس نجات فوری زیاد باشد، خوب است. برای بقای طولانی مدت در آب خشن مناسب نیست. برخی از افراد ناخودآگاه خود را در آب رو به بالا می کنند. عملکرد ضعیف در آب خشن، اغلب شما را ملزم به پا گذاشتن آب می کند تا سر خود را بالاتر از آب نگه دارد.

راحت تر اما شناوری کمتری از نوع 1 دارد. شناور بسیار کمتری نسبت به نوع1 ارائه می دهد.

 

کاربردها و ویژگی های توصیه شده جلیقه نجات نوع 2 بادی

نوع 2 بادی
 • مزایا: بسیار راحت، شناورتر از ژاکت های نوع 2 شناور
 • معایب: قیمت بالا. ممکن است دستی یا اتوماتیک باشد.
استفاده در نظر گرفته شدهبرای سفرهای دریایی جدی در داخل و نزدیک ساحل
حداقل شناوری34 پوند برای اندازه بزرگسالان
اطلاعات تکمیلیتضمینی وجود ندارد که پوشنده ناخودآگاه رو به بالا باشد

بسیاری از ژاکت های بادی نوع V (کاربرد ویژه) (که در ادامه این بخش پوشش داده می شود) وجود دارد که ویژگی های عملکرد نوع II را ارائه می دهند.

PFD های بادی برای کودکان زیر 16 سال در نظر گرفته نشده است.

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس در سال 2023 با معرفی فواید و مضرات تمرین بارفیکس

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید راکت بدمینتون با 5 نکته مهم

کاربردها و ویژگی های توصیه شده جلیقه نجات نوع 3 شناور

جلیقه نجات نوع 3 شناورجلیقه نجات نوع 3
استفاده در نظر گرفته شدهفعالیت های تحت نظارت، مانند قایقرانی قایقرانی، مسابقات قایق، اسکی روی آب، ماهیگیری، قایق رانی، کایاک سواری و در طول عملیات کشتی شخصی.
حداقل شناوری15.5 پوند برای اندازه بزرگسالان
اطلاعات تکمیلی

برای آب های حفاظت شده و داخلی در نزدیکی ساحل خوب است، جایی که احتمال نجات فوری خوب است.

برای بقای طولانی مدت در آب خشن مناسب نیست. برای برگرداندن افراد بیهوش به سمت بالا در آب طراحی نشده است.

پوشیدن راحت تر از نوع I یا نوع II است، اما قابلیت شناور شدن بسیار کمتری نسبت به نوع I دارد.

کاربردها و ویژگی های توصیه شده جلیقه نجات نوع 3 بادی

استفاده در نظر گرفته شدهبرای قایق سواری در ساحل و نزدیک ساحل و برای فعالیت های تحت نظارت مانند قایقرانی و مسابقات قایق رانی استفاده میکنند.
حداقل شناوری22.5 پوند برای اندازه بزرگسالان
اطلاعات تکمیلی

تضمینی وجود ندارد که پوشنده ناخودآگاه رو به بالا باشد.

مزایا: راحت تر از ژاکت نوع III اینترنتی شناور.

معایب: فقط یک مکانیسم تورم دستی.

PFD های بادی برای کودکان زیر 16 سال در نظر گرفته نشده است

 

خرید جلیقه شنا

جلیقه شنا را میتوانید از تولیدی ها و فروشگاه های زیر بخرید. اطلاعات تماس هر تولیدی و فروشگاه داخل آگهی آن موجود است.

منبع

منبع2

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید توپ والیبال + قیمت بهترین توپ والیبال جهان(5 مارک برتر!)

امیدواریم از این مقاله درباره جلیقه های شنا و انواع آن ها و همچنین انواع جلیقه نجات استفاده کرده باشید.لطفا با نظرات و پیشنهادات خود در دیدگاه ها ما را راهنمایی کنید.

نظر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه