فواید آرنج بند ورزشی (جامع 1402)

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. فواید آرنج بند ورزشی (جامع 1402)
فواید آرنج بند ورزشی
5/5 - (1 امتیاز)

شاید وقتی که به بدن خودتان نگاه می‌کنید، فکر کنید که آرنج‌ها یکی از قسمت‌هایی از بدنتان هستند که خیلی زیاد در برابر ضربه مقاوم هستند و خیلی راحت آسیب نمی‌بینند. اما بر خلاف این چیزی که در ذهن شماست، یکی از قسمت‌های آسیب پذیر بدن هر آدمی، آرنج‌ها هستند و در این مقاله درباره فواید آرنج بند ورزشی صحبت خواهیم کرد.

اگر در زمان ورزش کردن و انجام دادن حرکت‌های مختلف مراقب این قسمت از بدنتان نباشید و مراقبت کردن از آن را فراموش کنید، ممکن است که در اثر همین بی دقتی و بی توجهی آسیب خیلی بدی را به آرنج دستتان وارد کنید. یکی از بهترین راه‌هایی که شما می‌توانید به کمک آن از آرنجتان در برابر آسیب‌هایی که ممکن است رخ بدهد، محافظت کنید، استفاده کردن از یک آرنج بند ورزشی است.

آرنج بند‌های ورزشی مثل یک محافظ برای آرنج‌های دست شما عمل می‌کنند و از آن‌ها می‌توانند به خوبی مراقبت کنند. استفاده کردن از این آرنج بند‌های ورزشی فایده‌های خیلی زیادی دارد، به طوری که اگر شما فواید آرنج بند را بدانید، حتما در زمان ورزش کردن و انجام دادن حرکت‌های ورزشی از آن استفاده می‌کنید.

برای اینکه شما با ارنج‌بند‌های ورزشی بیشتر آشنا شوید و یک سری اطلاعات راجع به فواید آرنج بند به دست بیاورید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب‌های مفید و کاربردی که در ادامه برای شما می‌گوییم را به خوبی مطالعه کنید.

آشنایی با آرنج بند ورزشی

شاید فکر کنید که پیدا کردن یک وسیله‌ی مناسب که از آرنج‌‌های دست‌های شما مراقبت و محافظت کند، کار سخت و دشواری باشد.

اما باید به شما بگوییم که مراقبت کردن از آرنج دست در برابر هر آسیبی دیگر کار سختی نیست، چون آرنج بند‌های ورزشی به خوبی در این زمینه به شما کمک می‌کنند و فواید آرنج بند ورزشی بسیار است. آرنج بندهای ورزشی یکی از انواع آرنج بندهای طبی هستند که سازندگان آن‌ها از مواد مختلفی استفاده کرده‌اند و به همین دلیل هم در بازار می‌توانید شما این آرنج بند‌ها را در جنس‌های مختلف ببینید و تهیه کنید.

بعضی از افراد از این آرنج بندها علاوه بر اینکه برای مراقبت و محافظت از آرنج استفاده می‌کنند، آن‌ها را برای درمان مشکلات به وجود آمده برای آرنج نیز مورد استفاده قرار می‌دهند.

دلیل اصلی که باعث شد این وسیله‌ی ورزشی طراحی شود، محافظت از آرنج در جریان ورزش و جلوگیری کردن از مصدومیت‌های آن در حین ورزش کردن است. این آرنج بند‌ها از عضلات، رباط‌ها و استخوان آرنج دست شما در حین انجام دادن حرکت‌های ورزشی حمایت خیلی خوبی می‌کنند و باعث می‌شوند شما حرکت‌ها را با خیال راحت تری انجام بدهید. افراد زیادی این ویژگی از آرنج بندهای ورزشی را در دسته‌ی فواید آرنج بند ورزشی در نظر گرفته‌اند.

طراحی بعضی از آرنج بندهای ورزشی به صورتی انجام شده که ورزشکاران و افراد مصدوم می‌توانند در حالی که دچار آسیب شده‌اند، با استفاده از آرنج بند به انجام حرکت‌های ورزشی و فعالیت ورزشی خود بپردازند.

بیشتر بخوانید: انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی

آشنایی با آرنج بند ورزشی

ویژگی‌های آرنج بند ورزشی خوب و مناسب

اگر دنبال یک آرنج بند ورزشی فوق العاده می‌گردید و نمی‌دانید که یک آرنج بند ورزشی خوب و مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، ما در ادامه به مهم‌ترین این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم تا شما بتوانید به راحتی با دیدن یو آرنج بند به کیفیت و مناسب بودن آن پی ببرید.

اولین ویژگی مهمی که یک آرنج بند ورزشی باید داشته باشد، طراحی کردن آن به صورت کاربردی است. طراحی کاربردی، کیفیت کار را بالا می‌برد و علاوه بر این از نظر ظاهری هم فوق العاده خواهد بود. از فواید آرنج بند ورزشی با طراحی مناسب بسیار فوق العاده است که در قسمت‌های بعد راجع به آن توضیح می‌دهیم.

دومین ویژگی یک آرنج بند خوب و مناسب این که سایز آن با سایز دست و آرنج شما مطابقت داشته باشد. آرنج بندی که سایز آن مناسب شما نباشد می‌تواند شما را در طول جریان ورزش اذیت کند و نتواند به خوبی از آرنج شما محافظت کند.

سومین ویژگی هم این است که طراحی آرنج بند‌های ورزشی محافظتی یا مراقبتی با آرنج بند‌های درمانی کمی متفاوت است‌ و در حقیقت همین تفاوت باعث شده تا عملکرد آن‌ها با هم فرق داشته باشد. شما می‌توانید برای استفاده از آرنج بند مناسب و بهره مند شدن از فواید آرنج بند با شخصی که در این زمینه آگاهی کافی دارد مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: کفش بوکس خوب چه ویژگی‌ هایی دارد

ویژگی‌های آرنج بند ورزشی خوب و مناسب

فواید آرنج بند ورزشی چیست؟

آرنج بند‌های ورزشی به خاطر داشتن مدل‌های مختلف و تنوعی که در طراحی و تولید دارد، نقش حفاظتی و مراقبتی و درمانی دارد. اما این آرنج بند‌ها در کنار تمامی ویژگی‌هایی که دارند، فواید زیادی هم دارند و در واقع این ویژگی‌ها در کنار فواید باعث شده تا ورزشکاران برای استفاده از این آرنج بند‌های ورزشی مشتاق باشند و نسبت به خرید آن تمایل داشته باشند. اما از جمله فواید آرنج بند ورزشی می‌توانیم به چند مورد زیر اشاره کنیم:

1- مراقبت و حمایت از مفصل آرنج

یکی از فواید برجسته آرنج بندهای ورزشی می‌توانیم به حمایت کردن از آرنج و مراقبت کردن از آن اشاره کنیم. حمایت آرنج بند ورزشی از آرنج به این شکل است که میزان فشاری که به آرنج دست وارد می‌شود را کم می‌کند و همچنین به آرنج کمک می‌کند تا میزان بار و فشاری که به آن وارد می‌شود را تحمل کند.

تمامی این حمایت‌ها و کمک کردن به آرنج برای تحمل کردن فشارها باعث شده تا ورزشکاران و حتی افراد عادی با توجه به این فایده از فواید آرنج بند نسبت به خرید آن مشتاق بوده و تمایل داشته باشند.

2- افزایش دادن استحکام عضلات آرنج

یکی دیگر از فواید آرنج بند ورزشی این است که به استحکام عضلات آرنج کمک زیادی می‌کنند و میزان استحکام عضلات را در مفصل آرنج افزایش می‌دهد. افزایش استحکام در عضلات آرنج باعث می‌شود تا در طول جریان ورزش عضلات آرنج آن آسیب نبیند و دچار مصدومیت نشود. همچنین در صورتی که فرد در زمان بازی و ورزش کردن زمین بخورد میزان آسیب دیدگی‌ها را کاهش بدهد.

3- کم کردن درد در ناحیه‌ی آرنج

یکی از فواید آرنج بند که بیشتر جنبه‌ی درمانی دارد، این است که می‌توان اگر دردی در ناحیه‌ی آرنج احساس می‌شود را با خریداری و استفاده از آرنج بند ورزشی کم کرد و کاهش داد. کم کردن میزان درد در آرنج باعث می‌شود تا بتوانیم راحت‌تر دستمان را حرکت بدهیم و کارهای روزمره با حرکت‌های ورزشی را راحت‌تر و بدون اذیت شدن انجام بدهیم.

آرنج بندهای ورزشی همچنین می‌توانند التهابی را که ممکن است در آرنج دست به وجود آمده تسکین بدهند و ورزشکارانی که وزن بالایی دارند و به عنوان ورزشکار سنگین وزن شناخته می‌شوند، می‌توانند با استفاده از آرنج بند ورزشی، برای آرنج دستشان یک حمایت مکانیکی ایجاد کنند.

4- گرم نگه داشتن مفصل آرنج

برخی از ورزشکاران در جریان بازی یا بعد از آن نیاز دارند که آرنج‌های دستشان را گرم نگه دارند. این گرم نگه داشتن آرنج نه تنها از آرنج محافظت می‌کند بلکه به کم شدن درد هم در آرنج کمک می‌کند.

5- کمک کردن به عملکرد بهتر

آرنج بندهای ورزشی علاوه بر فایده‌های گفته شده در بالا به ورزشکارانی که در بیشتر حرکت‌های ورزشی دست‌ها و آرنجشان درگیر است، کمک می‌کند تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. در واقع آرنج بند‌ها برای کمک به عملکرد ورزش ثبات بیشتری را در تاندون‌ها و ماهیچه‌های دست به وجود می‌آورند و از این طریق حرکات ورزشکار را بهبود می‌دهند.

6- ریکاوری کردن عضلات آرنج

در بین فواید آرنج بند ورزشی یکی از فواید جالب و مفید برای بدن این است که آرنج بندها به عضلات کمک می‌کنند تا ریکاوری شوند. همین موضوع هم باعث شده تا استفاده کردن آن در بین بیشتر ورزشکاران چه ورزشکارانی تازه کار باشند و چه افراد حرفه‌ای در زمینه‌ی ورزش مرسوم باشد.

بیشتر بخوانید: خرید گرمکن شلوار عمده

فواید آرنج بند ورزشی چیست

برای خریدن یک آرنج بند ورزشی خوب و مناسب به چه نکاتی دقت کنیم؟

طراحان وسیله‌‌های ورزشی به دلیل اینکه از تاثیری که لوازم و وسایل ورزشی بر روی سلامت بدن ورزشکار دارند، آگاه هستند، در طراحی‌های خود دقت می‌کنند که هر وسیله‌ی ورزشی را به شکلی طراحی کنند که افراد مختلفی بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. همچنین برخی از وسایل و لوازم ورزشی را به شکل‌های مختلفی طراحی می‌کنند و همین باعث شده تا افراد بتوانند با توجه به نیازشان مدلی که مدنظرشان است را پیدا کرده و بخرند.

اما در زمان خریدن آرنج بندهای ورزشی باید به چند نکته دقت کرد تا بتوان بهترین آرنج بند متناسب با نیاز را خریداری کرد. از نکات زیاد و مختلفی که در زمان خرید آرنج بند ورزشی باید به آن دقت کرد، می‌توانیم به چند مورد زیر اشاره کنیم.

استفاده کردن از نظرات دیگر کاربران و خواندن نظرات آن‌ها

درست است که آرنج بندهای ورزشی با توجه به عامل‌های زیادی طراحی می‌شوند تا مناسب و استاندارد باشند و به همین خاطر فواید آرنج بند‌های ورزشی خیلی زیاد است ، اما این مورد نباید باعث شود که شما قبل از خریدن این وسیله‌ی ورزشی از تحقیق کردن و خواندن نظرات کاربران منصرف بشوید.

شما با خواندن نظرات کاربران می‌توانید به نکات مثبت و منفی یک وسیله‌ ورزشی مثل آرنج بند‌ها پی ببرید. البته نباید هم هر چیزی را که در نظرات کاربران می‌خوانید، باور کنید. فقط کافی است کمی هوشیار باشید و بعد از خواندن نظرات کاربران متعدد به این نتیجه برسید که چه مشکلی در بین همه‌ی نظرات مشترک است. در این صورت است که می‌توانید به یک نتیجه عالی برسید و تصمیم خوبی بگیرید.

بررسی کردن برندهای مختلف تولیدی آرنج بند ورزشی

یکی دیگر از نکته‌های مهمی که اگر به آن توجه کنید، می‌توانید از فواید آرنج بند ورزشی بهره مند بشوید، این است که برندهای مختلفی که آرنج بندهای ورزشی را طراحی و تولید کرده‌اند پیدا کنید و با بررسی آرنج بندهای تولید شده توسط هر برند بهترین آرنج بند از هر برندی را پیدا کرده و بخرید.

قیمت آرنج بندهای ورزشی

از نکات مهم بعدی که در خریدن آرنج بندهای ورزشی معمولا مورد توجه بیشتر افراد قرار می‌گیرد، قیمت این آرنج بندها است‌. قیمت آرنج بندها به خاطر اینکه در انواع مختلفی تولید می‌شوند و برند و جنس تولیدی آن‌ها با هم متفاوت است. شما می‌توانید با هر بودجه‌ای که دارید مدل مناسبی از آرنج بندهای ورزشی را بخرید و از فواید آرنج بند بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: خرید عمده کفش ورزشی

انواع آرنج بند ورزشی

انواع آرنج بند ورزشی

آرنج بند‌های ورزشی به خاطر داشتن طراحی‌های مختلف و تفاوت آن‌ها در سبک تولیدی هر برند دارای انواع مختلفی هستند که ورزشکاران و حتی افراد عادی هم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. اما به طور کلی از اصلی‌ترین فواید آرنج بند ورزشی می‌توانیم به جلوگیری کردن از آسیب دیدن در هنگام ورزش کردن و انجام دادن حرکت‌ها اشاره کنیم.

همین موضوع هم باعث شده تا این آرنج بند بیشتر مورد پسند و علاقه‌ی ورزشکاران باشد. اما از انواع مختلف تولید شده آرنج‌ بندهای ورزشی می‌توانیم به مورد‌های زیر اشاره کنیم.

 • آرنج بند ورزشی lp
 • آرنج بند ورزشی والیبال
 • آرنج بند ورزشی فوتسال
 • آرنج بند ورزشی پایور
 • آرنج بند ورزشی تنیس
 • آرنج بند نئوپرنی با استرپ
 • آرنج بند گلری
 • و…

هر کدام از آرنج بند‌های ورزشی که در بالا یکی یکی برای شما نام بردیم، برای انجام یک ورزش مناسب است و از آرنج دست‌ها در زمانی که حرکت‌های دست شدید است ک احتمال آسیب و پارگی وجود دارد، محافظت و مراقبت می‌کند و در حقیقت این مورد جزو فواید آرنج بند ورزشی در مدل‌های مختلف است.

آرنج بند ورزشی خوب

کلام آخر

در این مقاله ورزشی فوق العاده تلاش ما این بود که شما را با آرنج بند ورزشی که یکی از وسیله‌های ایمنی و محافظتی در ورزش‌های مختلفی مثل تنیس، پارکور و… است را به شما معرفی کنیم. همچنین درباره‌ی ویژگی‌های این محصول و فواید فوق العاده‌ای که در زمان ورزش برای ورزشکار به همراه دارد صحبت کردیم و مطالبی در این خصوص برای شما بازگو شد.

در بین تمام فواید آرنج بند ورزشی نقش محافظتی و مراقبتی آن بسیار چشمگیر و قابل توجه بوده است. شما می‌توانید انواع مختلف این آرنج بند‌ها را با رفتن به بازار و به صورت حضوری از فروشگاه‌ها و مراکز معتبری که به فروش این محصول مشغول هستند، بخرید. همچنین می‌توانید با پیدا کردن یک مرکز معتبر به صورت آنلاین و غیرحضوری هم این آرنج بندها را سفارش بدهید و بعد از دریافت از ان‌ها استفاده کنید.

نکته‌ای که باید حتما به آن در زمان خریدن آرنج بند ورزشی توجه کنید، مناسب بودن آن برای حرفه و فعالیت ورزشی است که شما انجام می‌دهید. ممنونیم از اینکه تا آخر مقاله فواید آرنج بند ورزشی با نگاه گرمتان ما را همراهی کردید.

منبع:bauerfeind

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه