وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس در 2024

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس در 2024
وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس
5/5 - (1 امتیاز)

پیلاتس نوعی ورزش کششی می باشد که برای افزایش قدرت بدنی و انعطاف‌ پذیری بدن بسیار مفید است و این رشته ورزشی ذهن و جسم افراد را درگیر می‌ کند. البته ورزش پیلاتس را می‌ توان با تجهیزات و لوازم ورزشی کم یا حتی بدون تجهیزات ورزشی نیز انجام داد.

اما برای این که بتوانید تمرینات پویا و محرکی را در خانه یا باشگاه داشته باشید به تجهیزات ورزش پیلاتس احتیاج دارید. خوشبختانه وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس فضای بسیار زیادی را در خانه یا باشگاه شما اشغال نمی‌ کنند و قیمت بسیار مناسب تری نسبت به دیگر تجهیزات و لوازم ورزشی دارند.

به همین دلیل پیلاتس گزینه خوبی برای اضافه کردن به باشگاه ورزشی شما یا تمرین در منزل خودتان می باشد و همین مسائل این رشته ورزشی جذاب را به انتخابی عالی تبدیل می‌ کند.

وسایل مورد استفاده ورزش پیلاتس

وسایل مورد استفاده ورزش پیلاتس

در ادامه ی مطالب این مقاله قصد داریم در مورد لوازم ورزشی مورد نیاز رشته ورزشی پیلاتس برای راه‌ اندازی باشگاه ورزشی یا تمرین پیلاتس در منزل بیشتر صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس با ما همراه باشید.

زیر انداز مخصوص پیلاتس

داشتن یک زیر انداز اختصاصی و شخصی برای ورزش پیلاتس یک ایده بسیار خوب است، حتی اگر برای تمرین حرکات پیلاتس به باشگاه ورزشی خاصی می روید. درست است که باشگاه ها اغلب زیر انداز و مت ها و تشک های خود را شست و شو می دهند و خشک می کنند.

اما برخی از ورزشکاران خرید یک زیرانداز اختصاصی و شخصی را به استفاده از زیرانداز هایی که صد ها بار توسط ورزشکاران مختلف استفاده شده اند، ترجیح می دهند. داشتن یک زیرانداز مخصوص پیلاتس برای تمرین پیلاتس در منزل یز ضروری است.

زیرا زمین های چوبی، سرامیکی و بعضی از کارپت ها اغلب بسیار محکم هستند و انجام تمرین بر روی آن ها برای شما آزار دهنده خواهد بود.

زیرانداز مخصوص پیلاتس یکی از وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس برای تمرینات و حرکات پیلاتس در خانه و باشگاه ورزشی می باشد. زیر انداز مخصوص پیلاتس به شکلی طراحی شده‌ اند که از زیرانداز یوگای معمولی ضخیم‌ تر و متراکم تر هستند تا از دست‌ ها، مفاصل و ستون فقرات ورزشکاران در طول تمام تمرینات ورزش پیلاتس محافظت کنند.

همچنین سطوح غیرلغزنده دو طرفه این زیرانداز به پیشگیری از صدمات در طول جلسات پیلاتس کمک بسیار زیادی می‌ کند. این نوع تشک ورزشی که مخصوص ورزش پیلاتس می باشد در مقابل رطوبت بسیار مقاوم است و دارای یک بند برای بسته‌ بندی راحت تر و آسان تر می باشد.

البته اگر از قبل یک زیرانداز ورزشی دارید دیگر نیازی به خرید زیرانداز جداگانه برای حرکات و تمرینات ورزش پیلاتس نیست. به این نکته مهم نیز توجه کنید که زیرانداز مخصوص پیلاتس شما عزیزان باید بادوام و ماندگار باشد و راحتی لازم را در طول تمرینات و حرکات پیلاتس برای شما فراهم کند.

بیشتر بخوانید: لباس مناسب ورزش پیلاتس چیست و چه ویژگی هایی دارد

کش پیلاتس

کش‌ های پیلاتس برای تمرینات قدرتی و انعطاف‌ پذیری بسیار خوب و عالی هستند و به شما عزیزان این امکان را می‌ دهند که بدون نیاز به تجهیزات و لوازم ورزشی حجیم دستگاهی به آسانی بتوانید تمرینات مقاومتی را به کار های روتین روزانه خود اضافه کنید.

شما می‌ توانید از کش پیلاتس که جز مهم ترین وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس هستند برای افزایش مقاومت بیشتر در بعضی از حرکات و تمرینات ورزش پیلاتس استفاده کنید و حرکات خاص خود را کمی چالش برانگیز تر کنید.

قیمت کش های پیلاتس ارزان می باشد و در طیف گسترده ای از اندازه‌ ها، جنس ها و نوع مقاومت به بازار عرضه می‌ شوند.

شما ورزشکاران عزیز می توانید انواع مختلفی از تمرینات ورزش پیلاتس را با این کش‌ های مقاومتی پیلاتس به انجام برسانید و از آن‌ ها برای کار بر روی نواحی گوناگون بدن مثل قسمت‌ های میانی بدن، ران‌ ها، باسن، و بالا تنه‌ تان استفاده کنید. کش ها و باند های مقاومتی راه حلی عالی برای ارتقای سطح تمرین شما خواهند بود.

تلاش خود را بکنید که برای تمرینات و حرکات بازوی خود یا در طول تمرینات کششی بعد از کلاس پیلاتس به جای وزنه یک کش پیلاتس را مورد استفاده قرار دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از کش‌ های پیلاتس ممکن است با استفاده مداوم پاره شوند. پس به هنگام خرید وسایل ورزشی مورد نیاز پیلاتس باید مناسب‌ ترین و با کیفیت ترین جنس را برای خود انتخاب کنید.

حلقه پیلاتس

حلقه پیلاتس که جز وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس می باشد با نام حلقه جادویی نیز شناخته می شود و یک وسیله ورزشی فوق‌ العاده کاربردی برای چالشی‌ تر کردن تمرینات و حرکات پیلاتس به حساب می‌ آید.

اگر قصد دارید که به‌ صورت جدی ورزش پیلاتس را شروع و دنبال کنید، بدون شک در بین تجهیزات و لوازم ورزشی مورد نیاز این ورزش به حلقه پیلاتس نیاز پیدا خواهید کرد. درست است که ضرورت داشتن حلقه پیلاتس به اندازه زیرانداز و کش پیلاتس نیست اما باعث تأثیر گذاری بیشتر ورزش پیلاتس بر جسم و روان شما خواهد شد.

وزنه مچ دست و پا

وزنه‌‌ های پیلاتس کیسه‌ های شن کوچک پوشیدنی هستند که با بندی بر روی مچ پا و دست‌ های ورزشکاران وصل می‌ شوند.

این وزنه‌ ها که یکی از وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس هستند، می توانند ساده‌ ترین تمرین‌ ها را برای شما چالش‌ برانگیز تر و شدید تر کنند و این وزنه ها بهترین روش و راه‌ حل برای تقویت قدرت و توان بدنی شما در طول حرکات و تمرینات پیلاتس هستند.

به این ترتیب می توان گفت وزنه های مچ دست و پا استقامت گروه‌ های عضلانی شما را افزایش می‌ دهند و تحمل و استحکام استخوان‌ های شما را بهبود می‌ بخشند.

این وزنه‌ های پوشیدنی در وزن‌ های مختلف در بازار وجود دارند و به شما این امکان را می‌ دهند تا وزنه‌ های سبک یا سنگین را متناسب با نیاز خود انتخاب و خریداری کنید و بعد از تسلط بر وزن قبلی می‌ توانید به وزن بعدی بروید.

بیشتر بخوانید: دستکش پیلاتس و یوگا

دستکش و جوراب پیلاتس

درست است که بیشتر کلاس‌ های ورزش پیلاتس به وسایل پیلاتس بسیار کمی احتیاج دارند اما جوراب‌ و دستکش پیلاتس جز ضروریات وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس هستند و باید حتماً آن ها را تهیه و خریداری کنید.

جوراب پیلاتس انجام حرکات خاص پیلاتس را بدون لیز خوردن برای شما ورزشکاران عزیز راحت تر خواهد کرد و به شما کمک می‌ کنند تا بین تمرینات مختلف پیلاتس بدون افتادن یا لیز خوردن به آسانی حرکت کنید.

توپ پیلاتس

توپ‌ های پیلاتس نیز ابزار بسیار مفیدی برای ورزش پیلاتس هستند و جز وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس به شمار می روند. توپ های پیلاتس در انواع و اندازه‌ های مختلفی طراحی و تولید می‌ شوند. شما عزیزان توپ های پیلاتس را برای انجام حرکات و تمرینات مختلف پشت کمر یا بین زانو ها، پا ها یا مچ پا می توانید مورد استفاده قرار دهید.

به عنوان مثال قرار دادن توپ کوچک و نرم پیلاتس بین ران‌ ها و فشردن این توپ می‌ تواند به فعال شدن کف لگن و تنظیم لگن کمک بسیار زیادی کند. همچنین شما ورزشکاران عزیز می‌ توانید این توپ را در طول تمرینات اصلی خود بین استخوان دنبالچه و زمین قرار دهید و به افزایش انعطاف‌ پذیری و میزان کشش بدن خود کمک کنید.

در مجموع شما می‌ توانید از توپ پیلاتس برای تقویت عضلات، بهبود تعادل، افزایش انعطاف‌ پذیری، هدف قرار دادن گروه‌ های عضلانی کوچک و فعال کردن قدرت مرکزی بدن استفاده کنید.

فوم رولر

فوم رولر یکی دیگر از وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس می باشد که در اندازه‌ ها و تراکم‌ های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌ شود. فوم رولر در طول دوره ریکاوری ورزشکاران برای کاهش درد عضلات بعد از یک تمرین شدید می‌ تواند به آن ها کمک بسیار زیادی کند.

شما می‌ توانید از این تجهیزات ورزشی مقرون به صرفه و جمع‌ و‌ جور در طول تمام دوره های پیلاتس خود استفاده کنید. برخی از فوم رولر های سفت و محکم برای ماساژ بافت عمیق کاربرد بیشتری دارند. برای هدف قرار دادن گره های خاص در نواحی مختلف بدن شما هم فوم رولر های بافت دار استفاده می‌ شوند.

بیشتر بخوانید: حلقه پیلاتس چیست و چه کاربردی دارد

خرید وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس

خرید وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس

باشگاه‌ های ورزشی برای فعالیت در زمینه پیلاتس به ابزار های بسیار زیادی احتیاج دارند. شما به هنگام تجهیز باشگاه خود با لیست بلند بالایی سر و کار خواهید داشت و باید با دقت تمام به هنگام خرید از یک فروشگاه معتبر که کیفیت و قیمت محصولات خود را تضمین می کند، وسایل ورزشی مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید.

همچنین نکته دیگری که به هنگام خرید تجهیزات و لوازم ورزشی مورد نیاز پیلاتس باید به آن توجه کنید، اندازه، دوام و سطح مهارت شما خواهد بود. در ادامه به فاکتور هایی که به هنگام خرید وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس باید آن‌ ها را در نظر بگیرید، اشاره خواهیم کرد.

کیفیت محصولات

شما باید به هنگام خرید تجهیزات و لوازم ورزشی پیلاتس باشگاه خود، کیفیت محصول مورد نظر را اولویت اصلی‌ تان قرار دهید. به این مسئله فکر کنید که قرار است از چه نوع تجهیزات باشگاهی بیشتر استفاده کنید و برای این اقلام ضروری بالا ترین کیفیتی که می توانید بخرید را انتخاب کنید.

در نظر گرفتن فضا

قبل از اقدام به خرید وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس مدتی را صرف بررسی برنامه خود برای باشگاه تان کنید. به نحوه چیدمان وسایل ورزشی در فضای باشگاه فکر کنید و تصمیم بگیرید که قصد دارید تجهیزات ورزشی باشگاه را چگونه بچینید و میزان فضایی که برای هر وسیله نیاز دارید را در نظر بگیرید.

هدف شما این است که چیدمان کارآمدی را در باشگاه ورزشی خود داشته باشید و ورزشکاران بتوانند به راحتی در فضا رفت‌ و آمد و تردد داشته باشند.

پس این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که ابعاد و اندازه هر یک از تجهیزات ورزشی پیلاتس را قبل از خرید با فضای خود مطابقت دهید تا اطمینان حاصل کنید که به راحتی می شود آن‌ ها را از چهار چوب در ها به داخل باشگاه هدایت کنید یا خیر.

قیمت وسایل مورد نیاز پیلاتس

قیمت وسایل مورد نیاز پیلاتس

قیمت وسایل مورد نیاز پیلاتس فاکتور مهمی است که بسته به بودجه شما می‌ تواند بر روی تصمیم‌ گیری شما تأثیر گذار باشد. پس قبل از هر وسیله ورزشی دیگری در مورد تجهیزات ورزشی پیلاتس که برای شما ضروری‌ تر و مهم‌ تر هستند، تصمیم بگیرید.

به عنوان مثال تجهیزاتی مثل زیر انداز پیلاتس که می‌ دانید هر روز قرار است از آن‌ ها استفاده کنید، هزینه بیشتری را به شما تحمیل خواهند کرد. زیرا باید بهترین کیفیت را برای آن‌ ها در نظر بگیرید. برای بقیه تجهیزات مورد نیاز پیلاتس هم می‌ توانید از وسایلی با کیفیت‌ پایین‌ تر یا وسایل چند منظوره به هنگام انجام حرکات پیلاتس استفاده کنید.

انتخاب برند معتبر و شناخته شده

انتخاب تجهیزات مورد نیاز پیلاتس از برند های معتبر و شناخته شده برای باشگاه یا استفاده شخصی می‌ تواند تضمینی بر کیفیت بالای محصولات و در نهایت دوام و ماندگاری آن ها باشد. به همین دلیل این نکته را فراموش نکنید و به هنگام خرید وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس از فروشگاه های معتبر حتماً برند های معتبر و شناخته شده را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: خرید حلقه پیلاتس عمده و خرده

تجهیزات مورد نیاز پیلاتس

سخن پایانی

امروزه با وجود زندگی ماشینی، افراد بسیار زیادی از ورزش و تحرک‌ های فیزیکی فاصله گرفته‌ اند و همین مسئله باعث شده تناسب‌ اندام و سلامت جسمی و روانی خود را تا حدودی از دست بدهند.

یکی از رشته های ورزشی که می‌ تواند جسم و روان شما را به‌ صورت هم زمان درگیر کند و تأثيرات مثبت و مفید بسیار زیادی را بر روی کیفیت زندگی و سلامت جسمی و روانی شما بگذارد، پیلاتس می باشد.

برای آغاز رشته ورزشی پیلاتس و ادامه دادن این ورزش جذاب، شما باید وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس را برای خود تهیه کنید تا بتوانید در کوتاه‌ ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسید و از اوقات ورزشی خود لذت بیشتری ببرید.

در این مقاله به معرفی وسایل مورد نیاز ورزش پیلاتس و مهم‌ترین تجهیزات و لوازم ورزشی برای این ورزش پرداختیم تا شما از آشنایی با آن ها و خرید آن‌ ها بتوانید تأثیر گذاری ورزش پیلاتس بر جسم و روان خود را تا حد بسیار زیادی ارتقا دهید.

در پایان امیدواریم که مطالب گفته شده در این مقاله برای شما کاربران و همراهان گرامی مفید واقع شده باشد و سپاسگزاریم که تا به انتهای مطالب این مقاله همراه ما بودید.

origympersonaltrainercourses

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه