راهنمای خرید راکت پینگ پنگ | بررسی 10 تا از بهترین راکت ها

در این مقاله اطلاعاتی در مورد راهنمای خرید راکت پینگ پنگ، بهترین راکت های پینگ پنگ جهان، بررسی راکت پینگ پنگ، بهترین چوب دسته و نحوه تمیز کردن راکت پینگ پنگ صحبت میشود.امیدواریم از این مقاله اسپرت مگ استفاده لازم را ببرید.لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ

شما چه بازیکن حرفه ای و یا چه بازیکن آماتور پینگ پونگ باشید، به هنگام خرید راکت متوجه می شوید که در بازار کالاهای ورزشی تنوع زیادی از راکت پینگ پونگ وجود دارد. این مساله شما را گیچ خواهد کرد مخصوصا اگر تازه کار باشید. در این مقاله اسپرت مال به شما کمک خواهد کرد تا کمی در مورد راکت پینگ پونگ اطلاعات کسب کنید.

تنیس روی میز یک بازی حساس و دقیق است. بهترین بازیکنان با سبک و نوع بازی حریفان خود سازگار می شوند. حتی مبتدیان نیز به سرعت یاد می گیرند که موقعیت و سبک خود را برای مقابله با ضربات سنگین حریف تطبیق دهند.

6 نکته خیلی مهم در مورد راکت پینگ پونگ که نیاز است قبل از خرید بدانید عبارت اند از:

1) جنس راکت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کربن به مواد استفاده شده در ساخت راکت پینگ پونگ اضافه شده است. با وجود مواد دیگری از قبیل شیشه، تکسالیوم و فایبرگلاس، دسته بندی راکت ها تنیس تنها به دو دسته کربن دار و بدون کربن تقسیم می شود. در مورد راکت پینگ پونک لایه های چوبی نقش تعیین کننده ای در سبک بازی شما دارد. لایه های چوب هر چه سفت تر و محکم تر باشد سرعت ضربه ها بیشتر می شود ولی در عین حال کنترل شما در ضربه های خود کمتر می شود و با توجه به مهارت خود باید این نکته را در نظر بگیرید. بازیکنان حرفه ای به دلیل کنترل و مهارت بالای خود راکت هایی با لایه های سفت تر انتخاب می کنند که سرعت بازیشان افزایش یابد. بازیکنان آماتور بهتر است از چوب های نرم تر استفاده کنند تا کنترل ضربه های خود را از دست ندهند.

2) وزن راکت

زمانی که سرعت و زمان بازی پینگ پونگ افزایش می یابد، دست بازیکن به وزن دسته واکنش منفی نشان می دهد حتی اگر یک گرم زیاد باشد. پس هرچه وزن راکت پینگ پونگ کم باشد، در بازی تاثیر مثبت دارد و تولیدکنندگان کالاهای ورزشی در تلاش هستند که وزن راکت ها را حدالمقدور کم کنند. وزن استاندارد راکت پینگ پونگ در حال حاضر 70 گرم است.

3) دسته راکت پینگ پونگ

در حال حاضر سه نوع دسته پیمگ پونگ در بازار موجود است که عبارتند از:

 • Flare (FL): این دسته قوس مقعر دارد و به شکلی است که در دست بازیکن قرار می گیرد. این دسته در بین بازیکنان آسیایی محبوبیت دارد.
 • Anatomic (AN): این نوع دسته طوری طراحی شده است که فضای خالی دست را پر می کند. این دسته در میان بازیکنان اروپایی محبوبیت دارد.
 • Strait (ST): چوب این دسته ها صاف بوده و منجر می شود بازیکن آن را به راحتی در دست بچرخاند.

4) رویه راکت

در کل در بازار 4 نوع رویه وجود دارد: صاف، دانه کوتاه،دانه بلند و آنتی پیچ.

 • رویه صاف: این روبه کاملا صاف بوده و چسبنده می باشد.
 • رویه دانه کوتاه: بر روی این رویه ها دانه های کوتاه و کلفتی می باشد که ویژگی های مشابهی با روی های صاف دارد ولی سرعت ضربه ها کمتر و کنترل بازیکن بیشتر می شود.
 • رویه دانه بلند: این رویه ها دانه های بلند ولی نرمی دارند که برخی از دانه های آنها دارای آجهایی است که پیچ توپ را معکوس می کند. برای تکنیک های دفاعی و برخی حمله ها مناسب می باشد. مدل ابردار آن برای بازیکنان دفاعی و بدون ابر آن برای بازیکنان نزدیک میز مناسب می باشد.
 • رویه آنتی پیچ: این رویه مشابه روی صاف بوده ولی خاصیت چسبندگی ندارد و توپ به هنکام برخورد با این رویه پیچ خود را از دست می دهد و به همین دلیل بین بازیکنان دفاعی محبوبیت دارد.

5) اسفنج رویه راکت

رویه راکت پینگ پونگ از اسفنج و لاستیک تشکیل شده که سفتی و یا نرمی اسفنج سرعت ضربه ها و لاستیک میزان پیچ را مشخص می کند. هر چه اسفنج سفت تر باشد قدرت و سرعت ضربه ها بیشتر بوده ولی میزان کنترل کمتر می شود و برعکس. بازیکنان حرفه ای ترجیح می دهند از اسفنج های سفت تر استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید میز پینگ پنگ | میز پینگ پنگ چی بخرم

نکات مهم هنگام خرید راکت پینگ پنگ

 همزمان که ما در پینگ پنگ پیشرفت می کنیم، روی نحوه گرفتن راکت، سبک بازی، سرویس های مورد علاقه و انواع ضربه ها برای بازی متمرکز میشویم. تنوع سبک در این بازی بی نهایت است و هر بازیکنی، حتی در سطوح بالا، از نظر سبک منحصر به فرد است.

پس منطقی است که تجهیزات تنیس روی میز بسیار حساس و قابل تنظیم باشد. هنگامی که اصول اولیه را یادگرفتید و فراتر رفتید، تنوع تقریباً بی‌پایانی از راکت ها برای بهینه‌سازی بازی‌تان وجود دارد. اکثر بازیکنان در حین پیشرفت در پینگ پنگ، راکت های خود را چند بار عوض می‌کنند و یاد می‌گیرند که چه چیزی برای بازی آنها مناسب‌تر است، یا اینکه چه راکتی به آنها کمک می‌کند در حین تمرین یادگیری بهتری داشته باشند.

وقتی زمان انتخاب راکت پینگ پنگ سفارشیتان فرا می رسد، تنوع انتخاب ها بین تیغه، دستگیره و لاستیک می توانند کمی سخت به نظر برسند.اما ما برای کمک اینجا هستیم!.ادامه راهنمای خرید راکت پینگ پنگ ما را در اسپرت مال بخوانید.

ساختار راکت پینگ پنگ

یک راکت پینگ پنگ از 6 قطعه تشکیل شده است. که شامل دسته، تیغه، اسفنج و لاستیک فورهند و اسفنج و لاستیک بک هند میباشد. هر یک از این قطعات را می توانید بصورت جداگانه برای ساخت راکت خود انتخاب کنید که برای سبک بازی شما مناسب باشد. بیایید در مورد چگونگی پیدا کردن بهترین راکت، صحبت کنیم!

ساختار راکت پینگ پنگ

مرحله 1 – نحوه گرفتن راکت پینگ پنگ

چگونه راکت را نگه می دارید؟ اکثریت قریب به اتفاق بازیکنان از روش Shakehand استفاده می کنند. اما هنوز بازیکنانی هستند، به ویژه در آسیا که با روش penhold بازی می کنند. شما باید دسته ای را انتخاب کنید که از سبک گرفتن راکت توسط شما پشتیبانی کند.

روش penhold
روش penhold
روش Shakehand
روش Shakehand
مرحله 2 – سبک بازی

انتخاب راکت پینگ پنگ، در نهایت یک انتخاب بسیار شخصی است. هر بازیکنی یک سبک و نوع بازی منحصر به فرد دارد، اما راکت هایی برای سبک های عمومی نیز هستند.

خوب، چگونه بازی می کنید؟ آیا شما یک بازیکن تهاجمی هستید که شوت های قدرتمندی می زند؟ بازیکنی تدافعی که از جایابی، حوصله و فریب برای شکست دادن حریفان استفاده می کند؟ یا اینکه کنترل را در اولویت قرار می دهید، و انتخاب می کنید که ضربات خود را با دقت اعمال کنید و حریف خود را از کنار میز به کنار دیگر حرکت دهید؟

چند بازی انجام دهید و به سبک و ترجیحات خود توجه کنید. یا از یک دوست، مربی یا حریف بخواهید بازی شما را تماشا کند و نظراتش را در مورد ترجیحات و تمایلات شما، به شما ارائه دهد.

این اطلاعات برای چند مرحله بعدی به شما کمک می کند.

مرحله 3 – انتخاب تیغه

تیغه قسمت جامد راکت شماست و بیشترین کار را برای تعیین درجه قدرت راکت شما انجام می دهد. مواد سبک تر و سفت تر، سبک بازی تهاجمی تری ایجاد می کنند، در حالی که راکت سنگین و نرم به بازیکن دفاعی کمک می کند.

اگر دوست دارید یک بازی سریع انجام دهید، یک تیغه با 5 لایه یا بیشتر می خواهید. هر چه سبک تر باشد بهتر است، بنابراین تیغه هایی که دارای فیبر کربن سفت و سخت اما سبک یا کربن تیتانیوم هستند برای سبک بازی شما مناسب هستند.

بازیکنان دفاعی بهتر است با یک تیغه تمام چوب بازی کنند که مقداری از انرژی توپ را جذب می کند و به کاهش سرعت بازی کمک می کند تا متناسب با سبک شما باشد.

تیغه راکت پینگ پنگ
تیغه راکت پینگ پنگ
مرحله 4 – انتخاب لاستیک

لاستیک ها معمولاً از نظر چسبندگی و استحکام آنها اندازه گیری می شوند. چسبندگی بیشتر چرخش بیشتری ایجاد می کند. یک لاستیک نرم تر معمولا چرخش بیشتری تولید می کند.

بنابراین، اگر می‌خواهید یک بازی آهسته و تدافعی انجام دهید، یک لاستیک نرم و چسبنده می‌خواهید. اگر یک بازی تهاجمی انجام می دهید، لاستیک محکم تری می خواهید.

مرحله 5 – انتخاب اسفنج

اسفنج ها لایه ای هستند که بین لاستیک شما و تیغه قرار می گیرند. آنها معمولا در سه درجه بندی ضخیم، متوسط ​​و نازک هستند. یک اسفنج ضخیم (2.0 میلی متر یا بیشتر) معمولاً منجر به سبک بازی سریعتر و هجومی تر می شود. بازیکنان دفاعی معمولا اسفنج نازک تری را ترجیح می دهند.

بهترین راکت پینگ پنگ

بهترین راکت پینگ پنگ برای هر بازیکن با توجه به سبک بازی او متفاوت است.یعنی بک راکت ممکن است با توجه به سبک بازی شما برای شما بسیار مناسب باشد ولی همان راکت در دست بازیکنی دیگر شاید کارایی کمتری داشته باشد.اینکه بهترین راکت پینگ پنگ کدام است را خود شما تعیین میکنید.همانطور که در بالا گفته شد معیار ها برای انتخاب بهترین راکت به سبک بازی و استعداد شما بستگی دارد.

اگر نظر ما را برای انتخاب راکت پینگ پنگ را میخواهید و در این حوزه حرفه ای نیستید، ابتدا مدتی با راکت های معمولی بازی کنید تا سبک بازیتان برای شما و مربیتان مشخص شود، سپس خود شما بعد از مشورت با مربی و با در نطر گرفتن مطالب بالا میتوانید بهترین راکت پینگ پنگ را برای خود انتخاب کنید.

بهترین راکت های پینگ پنگ جهان در سال ۲۰۲۲

در اینجا ۱۳ تا از بهترین راکت های پینگ پنگ جهان به شما معرفی میشود.راکت های فوق العاده تنیس روی میز که طیف هزینه و کیفیت عملکرد را در بر می گیرند، کم نیستند.ما هر راکت پینگ پنگ را بر اساس انتظارات بازیکنانی که در سطوح آماتور و حرفه ای بازی می کردند ارزیابی کردیم. ما همه چیز را مورد بررسی قرار دادیم و نتایج به شرح زیر است:

1-راکت پینگ پنگ Stiga Pro Carbon

STIGA Pro Carbon مدتهاست که توسط بسیاری از بازیکنان به عنوان یکی از بهترین راکت های پینگ پنگ از پیش ساخته شده در بازار شناخته می شود و دلیل خوبی هم دارد.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:100
 • سرعت:99
 • کنترل:80
وزن راکت185 گرم
ترکیب تیغه راکتچوب و کربن
مزایا
 • تیغه دارای نقطه تاثیر بزرگتر از حد متوسط میباشد.
 • لاستیک ها قابل تعویض هستند.
 • سرعت باورنکردنی
معایببرای کسانی که دفاعی بازی می کنند مناسب نیست.
عکس
Stiga Pro Carbon
Stiga Pro Carbon

2-راکت پینگ پنگ Palio Legend 3.0

جانشین سوم برای Legend 2 که نه تنها تمام کارهای قبلی خود را انجام می دهد، بلکه با برخی از پیشرفت های جدید و فوق العاده نیز همراه بوده است. اولین چیزی که قابل توجه است این است که این سریع ترین راکت تنیس روی میز است که در این مقاله بررسی می کنیم – کسری سریعتر از STIGA Pro Carbon.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:90
 • سرعت:100
 • کنترل:70
وزن راکت190 گرم
ترکیب تیغه راکتچوب
مزایا
 • راکت فوق العاده سریع.
 • از بازیکنان باتجربه ای که به شدت تهاجمی بازی می کنند، حمایت می کند.
 • ارزش زیاد نسبت به قیمت، با توجه به مشخصات عملکرد بالا.
معایبیکی از سنگین ترین راکت های لیست ما
عکس
Palio Legend 3.0
Palio Legend 3.0

3-راکت پینگ پنگ Killerspin Jet 600

اگر سرعت و قدرت بسیار زیاد برخی از راکت‌های تنیس روی میز تهاجمی‌ در این لیست با سبک بازی متعادل شما مطابقت ندارد، Killerspin Jet 600 را در نظر بگیرید. گاهی اوقات حریف را با کمی ظرافت گیج می کند.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:90
 • سرعت:80
 • کنترل:85
وزن راکت175 گرم
ترکیب تیغه راکتچوب
مزایا
 • تعادل عالی در عملکرد
 • برای بازیکن تنیس روی میز موقعیت همه جانبه فراهم می کند.
معایبدسته کوتاه دارد و برای بازیکنان پینگ پنگ با دست های بزرگ مناسب نیست.
عکس
 Killerspin Jet 600
Killerspin Jet 600

۴-راکت پینگ پنگ STIGA Raptor

اگر یک بازیکن تنیس روی میز سطح متوسط یا پیشرفته هستید و به دنبال راکتی هستید که بهترین فرصت را برای یک بازی تهاجمی به شما ارائه دهد، STIGA Raptor یک گزینه عالی است.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:100
 • سرعت:99
 • کنترل:80
وزن راکت182گرم
ترکیب تیغه راکتچوب و کربن
مزایا
 • بسیار سبک وزن
 • بهترین برای کسانی که بازی تهاجمی انجام می دهند.
 • زیبا
معایبکنترل کمی سخت
عکس
STIGA Raptor
STIGA Raptor

5-راکت Killerspin Jet 800

در حالی که Killerspin یکی از بهترین تولیدکنندگان راکت تنیس روی میز است که هدف آن بازار تفریحی تنیس روی میز میباشد، کیفیت راکت های آن نباید مورد تردید قرار گیرد. محدوده Killerspin “Jet” طیفی از عملکرد را در بر می گیرد، این راکت با 800 در صدر قرار می گیرد و هزینه کمی سنگین را توجیه می کند.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:90
 • سرعت:95
 • کنترل:80
وزن راکت190گرم
ترکیب تیغه راکتچوب و کربن
مزایا
 • قدرت و چرخش باور نکردنی
 • دسته ارگونومیک بازی را بسیار راحت می کند.
 • به کسانی که تهاجمی بازی می کنند حال می دهد!
معایبوزن نسبتا زیاد
عکس
Killerspin-Jet-800
Killerspin-Jet-800

6-راکت STIGA Titan

STIGA Titan علیرغم شجره نامه سازنده اش، یک راکت پینگ پنگ مقرون به صرفه، سبک و دارای تاییدیه ITTF است که برای بازیکنان مبتدی تنیس روی میز با بودجه محدود، چیزهای زیادی ارائه می دهد.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:77
 • سرعت:80
 • کنترل:82
وزن راکت159گرم
ترکیب تیغه راکتچوب
مزایا
 • سطح ماندگاری بالا.
 • بسیار مقرون به صرفه
معایببرای بازیکنان پینگ پنگ بالاتر از سطح مبتدی مناسب نیست.
عکس
STIGA Titan
STIGA Titan

7-راکت Butterfly Pro-Line X5 with TENERGY 80 FX rubber

در حالی که این راکت تنیس روی میز Butterfly Pro-Line کاملاً مونتاژ شده ارسال می‌شود، مانند سایر راکت های موجود در لیست ما یک راکت”از پیش ساخته” نیست.

راکت های پینگ پنگ برد پرو لاین باترفلای همگی توسط سازنده طبق مشخصات مشتری به صورت دستی مونتاژ می شوند.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:100
 • سرعت:100
 • کنترل:70
وزن راکت160گرم
ترکیب تیغه راکتچوب و کربن
مزایا
 • دست ساز برای تجربه ای بی نظیر در قدرت و تعادل
 • راکت پینگ پنگ در سطح حرفه ای که مناسب سبک تهاجمی است.
 • لاستیک های قابل جابجایی
معایبگران ترین راکت در لیست ما از بهترین راکت های تنیس روی میز
عکس
Butterfly Pro-Line X5 with TENERGY 80 FX rubber
Butterfly Pro-Line X5 with TENERGY 80 FX rubber

8-راکت Butterfly 401

همانطور که از رتبه بندی های پایین مشخص است، Butterfly 401 یک راکت تنیس روی میز است که تعادل عالی از کیفیت و عملکرد را ارائه می دهد. حتی اگر به نظر می رسد که جایگاه پایین تری دارد، اینها مشخصات فوق العاده ای برای هزینه کم این راکت عالی است.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:80
 • سرعت:80
 • کنترل:85
وزن راکت165گرم
ترکیب تیغه راکتچوب
مزایا
 • با کیس رایگان ارسال می شود.
 • راکت بسیار مقرون به صرفه.
 • چسبندگی فوق العاده روی لاستیک برای ایجاد چرخش عالی.
معایبسطح چسبنده لاستیکی نیاز به تمیز کردن مکرر دارد.
عکس
 Butterfly 401
Butterfly 401

9-راکت Killerspin Jet 200

در مورد مقرون به صرفه بودن، بیایید به پرفروش ترین راکت تنیس روی میز در لیست خود برویم: Killerspin Jet 200 بسیار محبوب.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:70
 • سرعت:60
 • کنترل:85
وزن راکت182گرم
ترکیب تیغه راکتچوب
مزایا
 • مناسب برای کسانی که در سطح مبتدی بازی می کنند.
 • موجود در تعدادی رنگ سرد
 • امتیاز کنترل عالی
معایبلاستیک تایید نشده توسط ITTF.
عکس
Killerspin Jet 200
Killerspin Jet 200

10-راکت STIGA Evolution

STIGA Evolution با رتبه‌بندی‌های عملکردی که نه تنها فوق‌العاده بالا است، بلکه رتبه ها بسیار نزدیک به یکدیگر هستند، متعادل‌ترین راکت پینگ پنگ در لیست ما میباشد.

رتبه بندی عملکرد
 • قدرت چرخش:94
 • سرعت:96
 • کنترل:90
وزن راکت170گرم
ترکیب تیغه راکتچوب
مزایا
 • برای بازیکنانی که بازی دفاعی انجام می دهند بسیار مناسب است.
 • کنترل کامل با اندکی ایراد در سایر زمینه های عملکردی
معایبتعادل “بالا سنگین” ممکن است کمی به عادت کردن نیاز داشته باشد.
عکس
STIGA Evolution
STIGA Evolution

نحوه تميز كردن راكت پينگ پنگ

هنگامی که به انتخاب تجهیزات خود می پردازند، بازیکنان جدی پینگ پونگ کمی سردرگم هستند و اغلب ساعتها وقت صرف میکنند. به همین دلیل است که بازیکنان باید نحوه تمیز کردن راکت پینگ پنگ را یاد بگیرند.

در حالی که هر لاستیک  وقتی که از بسته خارج می شود زیبا و تمیز است، هنگامی که شما شروع به بازی می کنید طولی نمیکشد که گرد و غبار و دیگر مواد روی راکت جا خوش میکند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، عملکرد لاستیک راکت کاهش می‌یابد، زیرا خاک باعث جلوگیری از اصطکاک لاستیک و توپ می شود. شما باید این خاک را از بین ببرید، و این کار را باید بدون آسیب رساندن به لاستیک ایجاد کنید. چطور می توانید این کار را انجام دهی؟

همانطور که معلوم است، بسته به ترجیحات شما (و میزان بودجه شما)، روش های متعددی برای انجام این کار وجود دارد.

تمیز کردن راکت پینگ پنگ با اسفنج و آب

از یک اسفنج Slurpex همراه با آب میتوانید راکت پینگ پنگ خود را تمیز کنید، این اسفنج در یک ظرف پلاستیکی زرد است، این باعث حفظ رطوبت اسفنج شده و از کثیف شدن آن جلوگیری می کند.  اگر شما نمی توانید به راحتی Slurpex را نگه دارید یا تهیه کنید، یک اسفنج آشپزخانه معمولی در یک ظرف پلاستیکی کوچک نیز به خوبی کار می کند،

تمیز کردن راکت پینگ پنگ با فوم/اسپری لاستیک مخصوص تمیز کردن

تعدادی از تولید کنندگان راکت های خود را توصیه میکنند از طریق این راه تمیز کنیم.با استفاده از فوم و اسپری شما میتوانید راکت خود را تمیز کنید.

تمیز کردن راکت پینگ پنگ

 

تمیز کردن راکت پینگ پنگ با مواد شوینده

بعضی از بازیکنان با اضافه کردن یک یا دو نوع مواد شوینده به آب، همراه با اسفنج راکت پینگ پنگ خود را به راحتی تمیز میکنند.

تمیز کردن راکت پینگ پنگ اسپین مکس

این محلول شستشوی لاستیک، کمی متفاوت از سایر موارد شوینده لاستیک است؛ در این روش لاستیک تمیز می‌شود، در آخر هم یک باقی مانده قابل توجه روی لاستیک می‌ماند که به بهبود چسبندگی لاستیک راکت کمک می کند.

تمیز کردن راکت پینگ پنگ با فوت و کشیدن دست

ممکن است ویدیوهای تنیس روی میز را دیده باشید که که برخی از بازیکنان برتر با فوت و کشیدن دست خود روی لاستیک راکت، آن را تمیز میکنند. ظاهرا، نفس ما حاوی بخار آب است که می تواند توسط دستان شما پاک شود.شما ممکن است بخواهید از این تکنیک در یک لاستیک تقریبا جدید استفاده کنید ، زیرا ممکن است روغن از دست شما بر روی لاستیک اسمیر شود.

تمیز کردن راکت پینگ پنگ با مسواک

این تکنیک توسط بازیکنان مورد استفاده قرار می گیرد که می خواهند جهت های لاستیکی و جانبی جوش ها را تمیز نگه دارند تا حداکثر گریپ را در هنگام خم شدن جوش ها پوشش دهند. مسواک مرطوب اجازه می دهد تا جوش ها به طور کامل تمیز شوند، و اگر شما زیاد وسواسی باشید، می توانید آن را در Spinmax یا فوم تمیز کردن لاستیک فرو ببرید.

در این مقاله راهنمای خرید راکت پینگ پنگ مناسب برای شما ارائه شد به یاد داشته باشید که راکت های پینگ پنگ هر کدام تمرکز هایی دارند که باعث میشود برای فرد خاصی مناسب باشد.این طور نیست که فکر کنید یک راکت فوق العاده وجود داشته باشد و برای همه افراد عملکرد فوق العاده ای ایجاد کند.خیر….بهترین راکت های پینگ پنگ دنیا هم ایراداتی دارند و هر کدام برای افراد خاصی ساخته شده اند.

اینکه ورزشکار بازی تهاجمی داشته باشد یا بازی تدافعی انجام دهد، هر کدام نیاز به راکت های متفاوتی دارند.همچنین نحوه گرفتن راکت در انتخاب بهترین راکت نقش دارد.پس فکر نکنید یک راکت خداست و همه چیز دارد و خیلی بهتر از بقیه راکت های تنیس روی میز است!اینطور نیست!

طرز نگهداری راکت پینگ پنگ

به عنوان راهنمای خرید راکت پینگ پنگ باید در نظر داشته باشید راکت های پینگ پنگ با برندهای معتبر قیمت های گرانی دارند که با یک بار هزینه کردن و خریداری بهتر است به خوبی از آنها مراقبت کنیم تا مجبور به خرید دوباره نشویم.

طرز صحیح نگهداری از راکت پینگ پنگ، ارزش و عملکرد آنها را حین بازی برای ورزشکار افزایش می دهد. سطح لاستیک راکت به طور منظم باید تمیز شود تا اصطکاک آن برای زدن یک ضربه پیچ به توپ حفظ شود. تمیز کننده های مختلفی برای این کار در بازار وجود دارند.

اگر از چوب راکت و لاستیک رویه راکت ها به خوبی نگهداری شود به طور حتم عمر طولانی داشته و همچنین دوام و کارایی آنها نیز افزایش می یابد. اسفنج ها و اسپری های تمیز کننده رویه راکت ها برای از بین بردن گرد و غبار و نیز چربی و آلودگی از روی سطح راکت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

لاستیک های رویه راکت در اثر گرمای شدید و یا سرمای شدید در معرض آسیب قرار می گیرند و حتی ممکن است چسب آن خراب شود.

پس بهتر است همیشه آنها را در دمای مناسب قرار داده و نیز از چسبی باکیفیت برای چسباندن رویه راکت بر روی چوب راکت استفاده کنید. انواع محصولات برای حفظ و نگهداری راکت های پینگ پنگ در بازار موجود می باشند که به مواردی اشاره می کنیم:

طرز نگهداری راکت پینگ پنگ
طرز نگهداری راکت پینگ پنگ

انواع لوازم برای طرز نگهداری راکت پینگ پنگ

1- برای خوب چسبیدن رویه راکت ها به سطح چوبی دسته راکت نیاز به یک چسب باکیفیت و استاندارد می باشد تا مدت زمان طولانی تری در تمرینات و مسابقات پینگ پنگ قابل استفاده باشد.

2- نوارهای دور راکت ایده خوبی برای محافظت از لبه های چوبی راکت ها می‌باشند که اگر بر حسب اتفاق لبه چوب راکت با میز یا چیز دیگری برخورد کند، صدمه‌ای به آن وارد نشود.

3- ورقه های پلاستیکی که برای حفاظت از رویه راکت ها استفاده می‌شوند از نفوذ غبار و خاک به راکت جلوگیری کرده و پس از پایان بازی می‌توان با آن ها راکت پینگ پنگ خود را مهر و موم کنیم.

4- نوارهای عرق گیر که به دور دسته راکت ها پیچیده می شوند برای جلوگیری از عرق کردن دست بازیکن حین ورزش بوده و از لغزیدن راکت در دست جلوگیری می کند.

5- غلتک های مخصوص چسباندن رویه راکت تنیس روی میز بر روی چوب راکت ها نیز از هواگرفتن و چسبیدن نامناسب رویه و ایجاد حباب در زیر آن جلوگیری کرده و به خوبی کمک می کند تا رویه راکت بر دسته راکت پینگ پنگ بچسبد.

خرید راکت پینگ پنگ حرفه ای

در زیر تولیدی ها و فروشگاه های راکت پینگ پنگ را مشاهده میکنید و با کلیک روی هر کدام به اطلاعات تماس دسترسی پیدا میکنید.

منبع

امیدواریم از این مقاله در مورد راهنمای خرید راکت پینگ پنگ استفاده کرده باشید.لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

4.1/5 - (27 امتیاز)

نظر

 • Mildred
  3 بهمن 1401 در 16:57

  ممنون از مطلب جامعتون

 • منصور
  30 فروردین 1402 در 00:27

  عالی بود

 • عباس پورزارع
  27 اردیبهشت 1402 در 13:19

  درود و وقت بخیر،
  ممنون از بابت راهنمایی های ارزنده شما،
  در یوتیوب و اینستاگرام مشاهده میکنیم که،تابلوهای برگشت دهنده توپ هستندکه بصورت انفرادی از آنها استفاده میشود،این تابلوها ها از کجا تهیه کنیم؟
  سپاس.🙏🌹

 • عباس پورزارع
  27 اردیبهشت 1402 در 17:55

  درود و وقت بخیر، ممنون از بابت راهنمایی های موثر و خوب شما،
  گاهی تو اینستاگرام و یوتیوب میبینیم که یک نفر با یک تابلو مقابل پشت میز روبرو مثل یک حریفی تمرینی باهاش تمرین می‌کنه و‌ تابلو هم بخوبی توپ را برمیگردونه،سوالم اینه که از این تابلوها از کجا میشه تهیه کرد؟
  ممنون و سپاسگزار.🌹🙏

  • اشرفی (اسپرت مال)
   27 شهریور 1402 در 12:56

   سلام
   میتونین از میز های پینگ پنگ تاشو استفاده کنید. یه طرف میز رو تا کنید و باهاش تمرین کنین

 • نیما
  21 آبان 1402 در 16:10

  سلام من یک بازیکن نیمه حرفه ای هستم و حدود 2 میلیون تومان بودجه دارم
  خواستم ببینم با این رنج قیمت دسته خوب چی میتونم بخرم؟

  • اشرفی (اسپرت مال)
   21 آبان 1402 در 16:31

   با فروشنده ها تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن

 • امیر حسین داوری
  15 فروردین 1403 در 12:15

  سلام روی رنج قیمت ۱ میلیون چه راکتی بخرم

افزودن دیدگاه