تاسیس باشگاه بدنسازی|هزینه، شرایط و مجوز های لازم در سال 1403

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. تاسیس باشگاه بدنسازی|هزینه، شرایط و مجوز های لازم در سال 1403
تاسیس باشگاه بدنسازی
4.5/5 - (14 امتیاز)

تاسیس یک باشگاه بدنسازی که هم سودآور باشد و هم به افراد علاقمند به این ورزش خدمت‌رسانی کند، قطعا چالش‌های زیادی دارد. به طور کلی راه‌اندازی یا افتتاح یک کسب و کار جدید همیشه چالش‌برانگیز خواهد بود؛ اما برای آنهایی که به این کار علاقه دارند چالش‌ها هم می‌توانند فرصت باشند.

تاسیس باشگاه بدنسازی در دنیایی مدرن و سرعتی امروزه که همه چیز توسط دستگاه‌های جدید و ماشین آلات مدرن انجام می‌شود و نقش انسان در فرایند کار کمتر شده است، کاری سودآور و مفید است. مفید از جهت خدمت به مردم و سلامتی بیشتر آنان.

در سبک زندگی سریع و اغلب کم تحرک امروزی، گنجاندن تمرینات منظم در برنامه روزانه ما بسیار مهمتر از گذشته است. ورزش مزایای بی‌شماری را ارائه می‌دهد که فراتر از سلامت جسمانی است و بر سلامت روانی، ثبات عاطفی و کیفیت کلی زندگی تأثیر می‌گذارد. اغلب انسانها کارمند هستند و با کارهای پشت میزنشین، فعالیت بدنی به شدت کاهش پیدا کرده است.

از طرفی بسیاری از ما خواهان زندگی سالم، جسم، روح و فکر سالمی هم هستیم. اما چطور باید فرصت لازم برای این کار را پیدا کنیم؟ آیا باشگاه‌هایی هستند که شبانه روزی باشند تا هر شخصی با هر شرایط شغلی بتواند از آن استفاده کند؟ آیا برای زنان و مردان دارای مشاغل خاص هم فکری شده است؟

پاسخ به تمامی این سوالات ما را به موضوع مقاله امروز اسپرت مال می‌رساند. تاسیس باشگاه ورزشی و هزینه ها و مجوزهایی که برای این کار لازم است. از اینکه اسپرت مال را انتخاب کرده‌اید از شما قدردانی می‌کنیم و خوشحالیم که تا انتهای مقاله با ما همراهی می‌کنید.

تاسیس باشگاه بدنسازی، هزینه، شرایط و مجوزهای لازم در ایران

گنجاندن تمرینات منظم در زندگی روزمره ما برای حفظ و بهبود سلامت جسمی، ذهنی و عاطفی ما ضروری است. ورزش به پیشگیری از بیماری‌های مزمن، مدیریت وزن، تقویت استخوان‌ها و ماهیچه‌ها و تقویت عملکرد شناختی کمک می‌کند. استرس را کاهش می دهد، خلق و خو را بهبود می‌بخشد و خواب بهتری را فراهم می‌کند.

با توجه به دنیای مدر امروزی و فعالیت بدنی کمتری که امروزه داریم، حضور باشگاه‌های بدنسازی نقش موثری در سلامت ما دارد. فواید متعدد فعالیت‌های ورزشی که اغلب به صورت تنهایی ممکن است کاری خسته‌کننده به نظر برسد، تاسیس باشگاه بدنسازی را پررنگ می‌کند.

دلایل تاسیس باشگاه بدنسازی

چرا تاسیس باشگاه بدنسازی، کسب و کار رقابتی و پردرآمدی به نظر می‌رسد؟ اگر این سوال در ذهن شما هم مطرح شده است، این مقاله برای شماست. در این بخش با نگاه دقیق‌تری به این سوال پاسخ خواهیم داد.

راه اندازی یک باشگاه بدنسازی به دلایل مختلف می‌تواند یک انتخاب شغلی عالی باشد. صنعت تناسب اندام و بدنسازی در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل توجهی بوده که ناشی از افزایش آگاهی از سلامت و تندرستی، تمایل به سبک زندگی سالمتر است.

تقاضای رو به رشد بازار

امروزه  افراد بیشتری از اهمیت آمادگی جسمانی آگاه هستند و مایلند روی سلامتی خود سرمایه‌گذاری کنند. این روند توسط تحقیقات فزاینده‌ای که ورزش منظم را با فواید سلامتی متعددی از جمله کاهش خطر بیماری‌های مزمن، بهبود سلامت روان و افزایش کیفیت زندگی مرتبط می‌کند، پشتیبانی می‌شود.

صنعت تناسب اندام به طور مداوم با روندهای جدیدی مانند تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT)، تناسب اندام زنان و مردان، بدنسازی مسابقاتی و تمرینات گروهی و برنامه‌های تیمی سلامتی در حال تکامل است. این نوآوری مداوم بازار را پویا و جذاب نگه می‌دارد.

صنعت بدنسازی یک صنعت پویاست با روندهای تمرینی جدید، فن آوری‌ها و ورزش‌های جدیدی که به طور مداوم در حال ظهور است. این تکامل مداوم فرصت‌هایی را برای نوآوری فراهم می‌کند و کسب و کار را پویا، زنده و سودآفرین نگه می‌دارد.

بیشتر بخوانید: درآمد باشگاه بدنسازی به چه مواردی بستگی دارد؟

تقاضای رو به رشد بدنسازی

فرصت‌های مالی

یک باشگاه بدنسازی می‌تواند از طریق کانال‌های مختلف، از جمله حق عضویت، جلسات آموزشی شخصی، کلاس‌های گروهی، فروش کالا و خدمات تغذیه و سلامت، درآمد ایجاد کند. پس از تأسیس باشگاه بدنسازی، راه‌های دیگری هم برای درآمدزایی بیشتر وجود دارد.

صاحب باشگاه می‌تواند با افزودن تجهیزات بیشتر، گسترش فضا، یا تنوع بخشیدن به خدمات همچون کلاس‌های آنلاین یا مربی‌گری کانال‌های درآمد خود از باشگاه بدنسازی را افزایش دهد. فرصت اشتغال برای مربیان ورزشی هم وجود خواهد داشت.

صنعت تناسب اندام، حتی در شرایط رکود اقتصادی، انعطاف‌پذیری خود را نشان داده است، زیرا مردم همچنان سلامت و تندرستی خود را در اولویت قرار می‌دهند. این ثبات می‌تواند به امنیت شغلی برای صاحبان ورزشگاه تبدیل شود. از طرفی مدل‌های مبتنی بر عضویت جریانی ثابت و قابل پیش بینی از درآمد را ارائه می دهند که به ثبات مالی و پتانسیل رشد کمک می کند.

تاسیس باشگاه بدنسازی به دلایل زیادی، از جمله تقاضای رو به رشد بازار، فرصت‌های مالی، رضایت شخصی و توانایی ایجاد یک جامعه تیمی، کار خوبی است. انعطاف‌پذیری، امنیت شغلی و فرصتی برای نوآوری و رشد در یک صنعت پویا را ارائه می‌دهد. برای کسانی که علاقه‌مند به تناسب اندام و کارآفرینی هستند، تاسیس باشگاه بدنسازی انتخاب شغلی موفق باشد.

بیشتر بخوانید: مرکز فروش دستگاه بدنسازی

هزینه و مجوزهای تاسیس باشگاه بدنسازی

برای تاسیس باشگاه بدنسازی قبل از هر کاری، یک طرح تجاری بنویسید، مخاطبان و مشتریان خود را به طور دقیق مشخص کنید، متراژ فضایی را که قصد دارید در آن باشگاه بدنسازی تاسیس کنید، مشخص سازید. خودتان را از نظر روحی، مالی و مدارک لازم آماده کنید و برای این امور از منابع معتبر و قابل اعتماد کمک و راهنمایی بگیرید.

هزینه تاسیس باشگاه بدنسازی

برای شروع هر کار جدیدی لازم است یک برنامه‌ریزی مالی هم داشته باشید. تاسیس باشگاه بدنسازی هم از این قاعده مستثنی نیست. قبل از اینکه هر قدم جدی برای این کار بردارید، ابتدا سرمایه مورد نیاز را از هرجهت بررسی کنید تا نیمه راه به مشکلی برنخورید.

با توجه به اینکه هزینه‌های مرتبط با کسب و کار و زندگی به طور کلی هر ساله افزایش پیدا می‌کند، طبیعی است که هزینه لازم برای تاسیس باشگاه بدنسازی هم متغیر باشد اما در یک بررسی کلی باید گفت برای تاسیس باشگاه بدنسازی به بیش از 250 میلیون نیاز دارید.

علاوه بر مکان باشگاه بدنسازی، تجهیز کردن باشگاه، پرسنل لازم و مربیانی که در کنار ورزشکاران باشند هم باید در این هزینه محاسبه شود. بعد از برآورد هزینه می‌توان به دریافت وام هم اندیشید. بسیاری با دریافت وام برای شروع کسب و کار جدید موافق هستند، عده‌ای هم با این مسئله مشکل دارند.

این مورد کاملا به نظر و میزان سرمایه‌ای که دارید بستگی دارد. اگر در افتتاح کسب و کار جدید تجربه دارید، قبلا مدیریت مالی خوبی داشتید و بدون چالش بزرگی ادامه دادید، احتمالا برای مدیریت مالی تاسیس باشگاه بدنسازی هم مشکلی نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: بهترین تجهیزات بدنسازی چیست چه ویژگی‌هایی دارد؟

مجوزهای تاسیس باشگاه بدنسازی

دقت داشته باشید که گرفتن مجوزهای تاسیس باشگاه بدنسازی یکی از مراحل مهم و ضروری است که به زمان و حوصله نیاز دارد. احتمالا برای این کار باید کارها و مراحل اداری را پشت سر بگذارید. همچنین برای گرفتن مجوزها باید شرایط لازم را هم داشته باشید. در کنار این مجوزها کارت مربیگری شخص شما هم لازم است.

شما برای گرفتن کارت مربیگری لازم است در دوره‌های تئوری و عملی شرکت کرده و با گذراندن آزمون‌های لازم این مدرک را بگیرید. گرفتن این مدرک شاید در ابتدا کاری سخت و غیر مفید به نظر برسد، ولی از این جهت که شما را با دنیای ورزش به شکل حرفه‌ای تری آشنا می‌کند بسیار مفید و کاربردی است.

برای مجوز خود باشگاه بدنسازی هم می‌توانید به اداره‌ها، مراکز و نهادهای مرتبط سری بزنید و شرایط لازم را جویا شوید. همانطور که گفته شد گرفتن مجوز تاسیس باشگاه بدنسازی کار شما را قانونی و قابل اعتماد خواهد کرد و از ضروریات تاسیس باشگاه بدنسازی به شمار می‌رود.

مجوزهای لازم برای باشگاه بدنسازی

متراژ باشگاه بدنسازی و تجهیزات بدنسازی لازم

متراژ باشگاه بدنسازی

برای گرفتن مجوز تاسیس باشگاه بدنسازی یکی از مواری که باید به آن دقت کافی داشته باشید، متراژ آن است. بر اساس بررسی‌های انجام شده برای گرفتن مجوز شما به فضایی با حداقل 150 متر با ارتفاع 280 متر نیاز دارید. این یعنی اگر فضای مورد نظر شما کمتر از این متراژ باشد به شما مجوز داده نخواهد شد.

اما متراژ باشگاه صرفا برای گرفتن مجوز مهم نیست. متراژ باشگاه در تجهیز کردن آن با دستگاه‌ها و تجهیزات بدنسازی و باشگاهی آن هم تاثیر دارد. قطعا تجهیزات و دستگاههایی که برای فضایی با متراژ 150 متر نیاز دارید، خیلی کمتر از تجهیزاتی است که برای یک فضای 300 متری لازم دارید. پس در انتخاب محل هم مجوز را در نظر داشته باشید و هم سرمایه‌ای که برای تجهیزات لازم است.

در نظر گرفتن، رختکن، سرویس بهداشتی و فضایی برای دیگر رشته‌های ورزشی هم مهم است، به ویژه اگر قصد دارید علاوه بر بدنسازی، رشته های ورزشی دیگری را هم در این باشگاه داشته باشید و طیف خدمات خود را گسترده کنید. بعضی از باشگاه‌های مدرن امروزی فضایی را به نوشیدنی و پروتئین بار اختصاص می‌دهند که طرفداران زیادی دارد و درآمد خوبی هم برای باشگاه خواهد داشت.

کافی شاپ در باشگاه بدنسازی

تجهیزات لازم برای باشگاه بدنسازی

بحث تجهیز کردن باشگاه بدنسازی هم یکی از مباحث مهم است. شما باید با توجه به نوع ورزشی که قصد دارید در این باشگاه فعال باشد تجهیزات خود را انتخاب کنید. جدا از این مسئله تعدادی از دستگاه‌های بدنسازی هم در اغلب باشگاه‌ها وجود دارند که نباید نادیده گرفته شود.

در ادامه به تعدادی از تجهیزات و دستگاه‌های لازم برای بدنسازی که شما باید برای باشگاه خود تامین کنید، اشاره خواهیم کرد، البته توجه داشته باشید موارد زیر فقط تعدادی از این تجهیزات هستند و تعداد و تنوع تجهیزات بسیار بیشتر از لیست ماست.

 • تردمیل باشگاهی
 • پرس سینه
 • شکم خلبانی
 • انواع دمبل بدنسازی
 • دستگاه بدنسازی جلو پا / پشت پا
 • نیمکت مولتی
 • دستگاه بدنسازی قایقی
 • اسکات

تجهیزات بدنسازی لازم برای باشگاه

مدیریت باشگاه و پرسنل

برای اینکه در مدیریت باشگاه تازه تاسیس خود موفق باشید، اسپرت مال به شما پیشنهاد می‌کند با افرادی که در این حوزه تجربه دارند مشورت کنید. علاوه بر این در انتخاب پرسنل و مربیان ورزشی برای باشگاه دقت داشته باشید. ارتباط اعضای باشگاه شما با مشتریان، جذب آنان و همین طور تمدید عضویت نقش موثری دارد.

برای مدیریت مالی هم از برنامه‌های حسابداری مطمئن و کاربردی برای باشگاه استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید نسبت به همه ثبت و ضبط‌های مالی آگاهی داشته باشید. دسترسی به این نوع برنامه‌ها هم یکی دیگر از مزایایی است که می‌تواند به شما در کنترل هزینه‌ها، مدیریت سرمایه و جریان‌های دیگر مالی کمک کند.

سوالات متداول

 • برای گرفتن مجوز تاسیس باشگاه بدنسازی چه شرایطی لازم است؟

برای گرفتن مجوز باشگاه بدنسازی شرایط متعددی لازم است از جمله، عدم سابقه سوء، اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی، توانایی مالی فضا و تجهیزات لازم برای باشگاه بدنسازی و غیره.

 • هزینه لازم برای تاسیس باشگاه بدنسازی چقدر تخمین زده می‌شود؟

هزینه لازم برای تاسیس باشگاه بدنسازی هر سال تغییر می‌کند، با این حال می‌توان یک مبلغ حدودی 250 میلیون را تخمین زد، توجه داشته باشید این مقدار با توجه به متراژ مورد نظر و منطقه و شهری که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود.

 • آیا برای تاسیس باشگاه بدنسازی به مدرک تحصیلی مرتبط نیاز است؟

مدرک دیپلم برای گرفتن جواز تاسیس باشگاه بدنسازی لازم است ولی کارت مربیگری یکی از ضروریات گرفتن جواز برای تاسیس باشگاه بدنسازی به شمار می‌رود.

سخن آخر

در این مقاله با توجه به تقاضای زیادی که برای تاسیس باشگاه بدنسازی وجود دارد، پیشرفت تکنولوژی و تقاضا برای کسب و کارهای شخصی سعی کردیم اطلاعات کامل و جامعی را در حوزه تاسیس باشگاه بدنسازی، هزینه‌های لازم، شرایط و مجوزهای مورد نیاز در اختیار شما قرار بدهیم.

آنچه در تاسیس باشگاه بدنسازی مهم است، تناسب بین سرمایه و فضایی است که در نظر دارید. لازم است به این مسئله دقت کنید تهیه کردن فضای باشگاه اولین قدم برای شروع این کار است. تجهیزات بدنسازی، مربیان کارآزموده و مسئولیت‌پذیر، تبلیغات و بازاریابی، انتخاب برنامه‌های ورزشی و خدمات ورزشی مناسب که مشتریان زیادی داشته باشد و همین طور مدیریت هم ضروری است.

برای مدیریت مالی و پرسنل خود می‌توانید از نرم‌افزارهای موجود تولید شده برای باشگاه بدنسازی استفاده کنید. در تجهیز باشگاه تازه تاسیس خود می‌توانید از سایت اسپرت مال استفاده کنید. ما در این سایت تعداد زیادی از فروشندگان، تولیدکنندگان و عمده فروشان تجهیزات ورزشی را معرفی کرده‌ایم.

شما در هر جای ایران عزیز که باشید می‌توانید از این فهرست و مقالات مرتبط برای شروع کسب و کار یا ثبات در آن استفاده کنید. از اینکه اسپرت مال را انتخاب کرده‌اید از شما قدردانی می‌کنیم.

منبع 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه