راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی (4 دستگاه تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت، دستگاه قایقران)

اگر در فکر خرید تجهیزات جدید سلامتی و تناسب اندام بوده اید، این راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی به شما کمک می کند تا عوامل کلیدی را در مورد تجهیزاتی مانند تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت و قایق ران در نظر بگیرید.این تجهیزات ارزان نیستند پس بهتر است هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید و مطالب این نوشته را با دقت بخوانید.با اسپرت مال همراه باشید.

راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی

  • تردمیل
  • الپتیکال
  • دوچرخه ثابت
  • دستگاه قایقران

راهنمای خرید تردمیل

هنگام خرید تردمیل، مهم است که بدانید به چه حداقل امکاناتی نیاز دارید. هر مدل ممکن است حداقل استانداردهای متفاوتی داشته باشد، بنابراین از لیست زیر برای کمک به ارزیابی هر یک از اجزای تردمیل به صورت جداگانه استفاده کنید:

مقاله کاملتر راهنمای خرید تردمیل را مطالعه کنید

سرعت تردمیل

نکته مهم دیگر سرعت تردمیل شما است. اکثر تردمیل ها سرعت دویدن از 0 تا 10 مایل در ساعت را ارائه می دهند که احتمالاً محدوده مناسبی برای کاربران معمولی است. اگر یک دونده جدی هستید که به سرعت نیاز دارید، احتمالاً می خواهید به دنبال تردمیل با حداکثر سرعت بیش از 10 مایل در ساعت باشید. سرعت برخی از دستگاه‌ها تا 12 مایل در ساعت می‌رسد، اما این مدل‌ها به‌طور خاص برای دوندگان جدی‌تر طراحی شده‌اند، بنابراین اهداف دویدن یک عامل کلیدی در تصمیم‌گیری است.

علاوه بر این، همیشه خوب است که به دنبال تردمیل هایی با تنظیمات سریع و آسان برای استفاده باشید. به عنوان مثال، برخی از مدل‌ها دارای دکمه‌های سرعت تک لمسی هستند که تنظیم سریع و آسان آن‌ها حتی در وسط دویدن کار شما را راحت می کند. این قطعا یک ویژگی بسیار خوب است!

راهنمای خرید تردمیل
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-تردمیل

شیب تردمیل

محدوده شیب معمولی برای تردمیل ها بین 0 تا 12 درصد است. این در اکثر مدل ها به راحتی قابل تنظیم است. در بهترین حالت، با لمس ساده یک دکمه انجام می شود. با این حال، برخی از مدل‌های ابتدایی‌تر دارای یک تنظیم دستی هستند که کاربر را ملزم می‌کند تا از تردمیل خارج شود. همچنین، توجه داشته باشید که برخی تردمیل ها شیب 40% تا -6% را ارائه می‌دهد.

پنل‌های کنترل (کنسول)

بیشتر تردمیل‌ها سطحی از کنترل و بازخورد را ارائه می‌کنند که به وضوح بر روی صفحه نمایش جلویی نمایش داده می‌شود. این مرکز اطلاعات، کنسول تردمیل نامیده می شود، اما میزان اطلاعات نمایش داده شده بر روی آن می تواند بسته به مدل بسیار متفاوت باشد. به دنبال تردمیلی باشید که حداقل اصول اولیه را پوشش دهد: سرعت، زمان دویدن و مسافت طی شده معمولاً در اکثر تردمیل های مدرن، استاندارد است.

اما همچنین می توانید مدل هایی با اطلاعاتی مانند ضربان قلب، کالری سوزانده شده، شیب یا حتی سابقه تمرین پیدا کنید. مهم است که قبل از خرید اطلاعاتی را که برای شما مهم است شناسایی کنید و سعی کنید مدلی را انتخاب نمایید که تمام پایه های کلیدی شما را پوشش دهد. بسیاری از مدل‌های امروزی حتی برنامه‌های از پیش تعیین شده یا سفارشی را ارائه می‌دهند که می‌توانید خودتان آن‌ها را طراحی کنید.

موتورتردمیل

موتور هر تردمیل یکی از مهم ترین مولفه های آن است. شما می خواهید تردمیل با موتوری پیدا کنید که رتبه کار مداوم کارآمد، را ارائه می دهد. این رتبه‌بندی، اسب بخار پیوسته واقعی موتور را نشان می‌دهد، که باید از حداکثر اسب بخار موتور متمایز شود. اگر موتور درجه‌بندی کارکرد پیوسته نداشته باشد، آنگاه رتبه‌بندی اسب بخار داده‌شده تنها حداکثر اسب بخار آن (بالاترین توان خروجی که می‌تواند در شرایط ایده‌آل تولید کند) است و بنابراین اسب بخار مؤثر و واقعی آن نیست.

بنابراین، یک موتور کار مداوم با توان خروجی 2.0 اسب بخار در واقع قدرتمندتر از موتور 2.0 اسب بخاری است که برچسب کار مداوم را دریافت نکرده است. همیشه به دنبال موتوری با رتبه بندی کار مداوم خوب باشید (حداقل رتبه HP کار مداوم 1.5 توصیه می شود). این امر باعث می شود هر بار که روی دستگاه قدم می گذارید، یک تمرین مداوم با حداکثر کیفیت انجام دهید.

فضای تردمیل

همیشه بدانید که چقدر فضای در دسترس برای یک قطعه از تجهیزات تمرینی دارید. قبل از اینکه تردمیل خود را سفارش دهید، منطقه تمرین خود را اندازه بگیرید، و سپس دو و سه باراندازه بگیرید تا مطمئن شوید که مناسب است. هنگام اندازه‌گیری، هر بعد را در نظر بگیرید و به خاطر داشته باشید که بسیاری از (و نه همه) انواع تردمیل برای نگهداری راحت جمع می‌شوند (یعنی، تردمیل‌های تاشو دارای عرشه‌ای هستند که به سمت بالا می‌چرخد و در جای خود قفل می‌شود تا ذخیره‌سازی آسان باشد و جای کمتر اشغال کند).

اگر می‌خواهید در حین راه رفتن کار کنید، اکنون تردمیل‌های رومیزی نیز وجود دارند که یک فضای کاری اختصاصی درست در مقابل شما دارند تا بتوانید در حین انجام تمرینات ورزشی، میز کار خود را داشته باشید. شما می توانید یک لپ تاپ یا هر چیز دیگری را در آنجا نگه دارید! و به یاد داشته باشید، تقریباً برای هر تردمیلی، همیشه باید فضای خالی زیادی را برای سوار و پیاده شدن ایمن در پشت آن بگذارید. به یاد داشته باشید، ایمنی همیشه یک نکته مهم است.

دستگیره های تردمیل

اینکه آیا تردمیل شما دارای دستگیره های جانبی برای نگه داشتن خود یا دسته جلویی خواهد بود، صرفاً به اولویت های شخصی بستگی دارد. با این حال، بهتر است قبل از خرید در مورد سبکی که ترجیح می دهید فکر کنید.

راهنمای خرید تردمیل
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-تردمیل

عرشه تردمیل

هنگام انتخاب تردمیل، مهم است که اطمینان حاصل شود که طول تسمه حداقل برای طولانی‌ترین گام شما کافی است. هرچه کمتر باشد، احتمال دارد بلافاصله از دستگاه خارج شوید. به همین ترتیب، عرض تسمه نیز مهم است. حداقل، به دنبال پهنای تسمه حداقل 14 اینچ باشید، اما پهن تر از آن برای راحتی در هنگام دویدن حتی بهتر است. اگر تردمیل شما با اندازه بدن و طول گام شما مناسب نیست، احتمال استفاده از آن بسیار کمتر است.

جذب ضربه

هنگام راه رفتن یا دویدن روی تردمیل، مقداری از نیروی ضربه وارد عرشه می شود تا ساییدگی و پارگی کمتری روی زانوها و مچ پا ایجاد شود. برخی از تردمیل ها دارای بالشتک زیر تسمه هستند، در حالی که برخی دیگر در واقع دارای بالشتک داخل تسمه هستند. آنچه مهم است بدانید این است که همه تردمیل ها یکسان ساخته نمی شوند و بنابراین کیفیت جذب ضربه بسته به مدل متفاوت است. این برای برخی از کاربران مهمتر از سایرین خواهد بود.

مانیتور ضربان قلب

اگر تردمیل با نمایشگر ضربان قلب داخلی می‌خواهید، مدل‌های مختلفی موجود است. با این حال، آنچه مهم است بدانید این است که انواع مختلفی از مانیتورها با نرخ‌های دقت متفاوت وجود دارد. مدل هایی که از بند سینه استفاده می کنند عموما دقیق ترین هستند، اما سنسورهای ضربان شست می توانند قیمت را کاهش دهند. متأسفانه، این ممکن است با از دست دادن مقداری دقت همراه باشد، که می تواند مهم باشد زیرا کار در محدوده هدف ضربان قلب خاص به حداکثر رساندن اثرات تمرین کمک می کند.

صفحه نمایش لمسی HD

در نهایت، امروزه بسیاری از تردمیل ها دارای صفحه نمایش لمسی HD هستند تا به شما در انجام تمرینات ورزشی کمک کنند. این نمایشگرها مزایای زیادی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، در مدل‌های فعال iFit، می‌توانید از یک مربی ویژه iFit برای کمک به تمرین یک به یک در تمرین خود پیروی کنید.

بیشتر بخوانید: تاسیس و تجهیز باشگاه بدنسازی از 0 تا 100

راهنمای خرید دستگاه الپتیکال

راهنمای خرید دستگاه الپتیکال
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-الپتیکال

ماشین‌های الپتیکال به دلیل توانایی آن‌ها در ارائه تمرینات کاردیو (و قسمت بالایی بدن) کم تاثیر (در رابطه با مفاصل) و در عین حال برای کاربر ارزشمند هستند. تاثیر کم آنها به دلیل حرکت بیضوی پاها هنگام برداشتن هر قدم است (همچنین مربی های متقاطع الپتیکال و همچنین مربی های الپتیکال استاندارد وجود دارند). بنابراین، بیضی‌ها حرکت پیاده‌روی یا دویدن را تقلید می‌کنند (بنابراین می‌توانید با سرعت خود حرکت کنید)، اما بدون ضربه‌ای به پاها و ساق‌ها که ناشی از توقف ضربه هر قدم است. خریداران بالقوه همیشه باید فاکتورهای زیر را هنگام خرید الیپتیکال در نظر بگیرند:

مقاومت الیپتیکال 

یک الیپتیکال با کیفیت چه به سمت جلو یا عقب حرکت کند، باید حرکتی صاف و در عین حال محکم ارائه دهد. با این حال، درک این نکته مهم است که مکانیسم مقاومت ممکن است دارای تنظیم دستی یا خودکار باشد. این به کاربران اجازه می دهد تا شدت تمرین خود را افزایش یا کاهش دهند. وزن و محل قرارگیری فلایویل بیضوی عامل اصلی تأثیرگذار بر صافی و سطح مقاومت گزینه انتخابی است. به طور کلی، تنظیم خودکار ترجیح داده می‌شود، زیرا استفاده از آن سریع‌تر و آسان‌تر است و ممکن است در حین تمرین انجام شود.

اندازه گام و پدال الیپتیکال 

طول گام ایده‌آل در یک ماشین بیضوی با کیفیت حداقل 17 اینچ است، اگرچه کاربران قد بلندتر ممکن است 17 اینچ را ناکافی بدانند و حتی گام بلندتری بخواهند. داشتن طول گام مناسب، دامنه حرکتی راحت را فراهم می کند این نباید مفاصل و عضلات پا را تحت فشار قرار دهد و نباید بیش از حد گشاد شود. همچنین برای الیپتیکال ها خوب است که دارای پدال های بزرگی باشند که فضای کافی برای پا را برای هر کاربر با اندازه ای فراهم می کند. به این ترتیب ممکن است کل پای فرد به راحتی در جای خود قرار گیرد.

شیب الپتیکال 

مانند تردمیل، میزان شیب برای الپتیکال ها بسیار مهم است. در رابطه با رمپ های شیب، محدوده ممکن است به صورت دستی یا الکترونیکی تنظیم شود. این در مدل الپتیکال متفاوت خواهد بود، و تنظیمات الکترونیکی معمولاً در محدوده خود کامل‌تر هستند (مدل تنظیم دستی ممکن است فقط 2 یا 3 تنظیمات شیب را ارائه دهد). از آنجا که تنظیمات الکترونیکی ممکن است در حین تمرین(در میانه تمرین شما) تغییر کند و به دلیل دامنه شیب بیشتر آنها، تنظیم الکترونیکی یک روش ترجیحی است.

پانل های کنترل الپتیکال 

استاندارد در اکثر الپتیکال ها، پنل های نمایشی با بازخورد مربوط به سرعت راه رفتن/دویدن کاربر، زمان صرف شده روی دستگاه و تخمین بسیار منطقی از کل مسافت طی شده است. بهترین دستگاه های الپتیکال ممکن است شامل جزئیاتی مانند ضربان نبض کاربر، کل کالری سوزانده شده و میزان شیب فعلی باشد. بسیاری از ماشین‌ها حتی برنامه‌های تمرینی از پیش تعیین شده را همراه با مجموعه‌ای از ویژگی‌های پیشرفته دیگر ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از الپتیکال ها کاملاً قابل برنامه ریزی هستند یا توانایی پیاده سازی و اجرای برنامه های تمرینی مبتنی بر اینترنت را ارائه می دهند. با این حال، چنین ویژگی‌هایی بر قیمت‌های الپتیکال تأثیر می‌گذارند، بنابراین مهم است که نه تنها آنچه را که می‌خواهید، بلکه آنچه را که نیاز دارید و به طور منظم استفاده می‌کنید نیز بدانید. توصیه می شود که فقط یک الپتیکال با ویژگی های خاص مورد نیاز خود خریداری کنید، در غیر این صورت، برای دستگاهی که بیش از نیاز شما کار انجام می دهد، هزینه بیشتری پرداخت می کنید.

راهنمای خرید دستگاه الپتیکال
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-الپتیکال

تمرین برای بالاتنه با الپتیکال

بیشتر (و نه همه) الپتیکال ها یک تمرین برای بالاتنه نیز ارائه می‌دهند. اگر تمرینات فول بادی برای شما مهم است، حتما دستگاهی با بازوهای لازم برای ارائه روتین های مورد نظر انتخاب کنید. چنین ماشینی ممکن است کمی بیشتر برای شما هزینه داشته باشد، اما تمرینات شما روی آن بسیار کامل تر خواهد بود.

سنسورهای نبض گرفتن الپتیکال

نگه داشتن در محدوده مشخص ضربان قلب هدف، کلید یک تمرین موثر است. یافتن یک الپتیکال با سنسورهای نبض، امکان نظارت سریع ضربان قلب و تنظیم در حین انجام فعالیت‌های تمرینی را برای ماندن در محدوده هدف فراهم می‌کند. این کار تاثیرات تمرین را به حداکثر می‌رساند و به کاربران کمک می‌کند تا به حداکثر سطح تناسب اندام خود برسند.

صفحه نمایش لمسی HD

مانند تردمیل ها، امروزه بسیاری از الپتیکال های برتر دارای صفحه نمایش لمسی HD هستند. اگر مدلی با قابلیت iFit را انتخاب کنید، از مزایای مربی ویژه iFit نیز بهره مند خواهید شد که به شما در آموزش تمرینی تک به تک کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: خرید لوازم و تجهیزات باشگاه بدنسازی با 10 توصیه کلیدی

راهنمای خرید دوچرخه ورزشی ثابت

راهنمای خرید دوچرخه ثابت
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-دوچرخه ثابت

یکی دیگر از دسته های محبوب تجهیزات بدنسازی دوچرخه ورزشی ثابت است. این ماشین‌ها به کاربران اجازه می‌دهند بدون اینکه خانه را ترک کنند، سوار دوچرخه شوند و به تناسب اندام مطلوب برسند. هم دوچرخه ثابت استاندارد و هم دوچرخه ثابت اسپین وجود دارد. در حالی که مدل‌های استاندارد عالی هستند، دوچرخه‌های اسپین به طور مؤثرتری از دوچرخه‌های فضای باز تقلید می‌کنند (یعنی مقاومت متغیر افزایش‌یافته‌ای را برای تمرین فول بادی چندین گروه عضلانی اصلی مانند ساق پا، ران، باسن، شکم و شانه‌ها ارائه می‌دهند). دوچرخه‌های اسپین برای تمرینات اینتروال نیز عالی هستند زیرا به شما امکان می‌دهند تمرینات با شدت بالا و کم را در یک تمرین ترکیب کنید که برای بهبود متابولیسم شما ایده‌آل است. در زیر مجموعه‌ای از ویژگی‌های دوچرخه ثابت و چرخشی مورد توجه قرار گرفته است:

صندلی دوچرخه ثابت

دوچرخه های ثابت مدرن به گونه ای تکامل یافته اند که دو سبک طراحی مجزا را در بر می گیرند. دوچرخه کلاسیک عمودی که همه ما با آن آشنا هستیم، و اخیراً سبک خوابیده مدرن ظاهر شده است که بسیاری از کاربران سوار و پیاده شدن از آن را بسیار آسان تر می دانند. در حالی که نشستن روی دوچرخه ثابت بسیار شبیه به دوچرخه های سنتی است، سبک خوابیده به دلیل وضعیت سواری آرام کاربر، پشتیبانی بیشتری از پشت را فراهم می کند. این یکی از ملاحظات مهم برای کاربران مسن و کسانی است که پس از آسیب دیدگی یا مشکلات مفصلی و حرکتی بهبود می یابند. سبک دوچرخه ثابتی که انتخاب می کنید تقریباً به طور کامل به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، بنابراین هنگام انتخاب دوچرخه خود زیاد به این قسمت از تصمیم گیری معطل نشوید.

دوچرخه ثابت خوابیده
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-دوچرخه ثابت خوابیده
دوچرخه ثابت عمودی
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-دوچرخه ثابت عمودی

مقاومت دوچرخه ثابت

مانند اکثر دستگاه های تمرینی، کیفیت و نوع مقاومت ارائه شده توسط دوچرخه های ثابت بسته به مدل متفاوت است و وزن چرخ طیار بزرگترین عامل تأثیرگذار بر صافی و سطح مقاومت دوچرخه است. اگرچه اکثر دوچرخه‌های ثابت مقاومت مغناطیسی قابل تنظیمی را ارائه می‌دهند، مدل‌های بالاتر معمولاً دارای سیستم تنظیم الکترونیکی هستند، در حالی که مدل‌های پایه‌تر تمایل دارند فقط تنظیم دستی را ارائه دهند. در هر صورت، مقاومت مغناطیسی قابل تنظیم باعث می‌شود دوچرخه سواری نرم‌تر و ساییدگی کمتری داشته باشید. در مدل‌های مقاومت الکترونیکی، تنظیم با لمس یک دکمه انجام می‌شود، بنابراین می‌توانید مقاومت را تا جایی که دوست دارید در طول سواری تغییر دهید. بدیهی است که این گزینه بسیار مناسبی است، بنابراین ممکن است بخواهید مراقب این ویژگی باشید.

پانل های کنترل دوچرخه ثابت

این قسمت دیگری است که دوچرخه های ثابت به خوبی با سایر تجهیزات تناسب اندام مقایسه می شوند. در ابتدایی ترین سطح خود، پنل کنترل روی دوچرخه معین احتمالاً اطلاعاتی مانند سرعت، مسافت و زمان را ارائه می دهد، در برخی از مدل ها جزئیاتی مانند پالس، اسکن و کالری سوزانده شده نیز نشان داده می شود. البته، طیف وسیعی از ویژگی‌های موجود در کنترل پنل‌ها نسبتاً گسترده است، بنابراین مدل‌های سطح بالاتر ممکن است امکاناتی مانند برنامه‌های سواری از پیش تعیین‌شده یا حتی کنسول‌های کاملاً قابل برنامه‌ریزی داشته باشند. باز هم، مهم است که قبل از خرید، نیازهای خود را به دقت در نظر بگیرید تا از هزینه اضافی برای بسیاری از ویژگی هایی که در نهایت علاقه ای به استفاده از آنها نخواهید داشت، جلوگیری کنید.

مانیتورهای ضربان قلب دوچرخه ثابت

گزینه‌های موجود در اینجا بار دیگر مشابه آنچه قبلا دیده‌ایم هستند. به نظر می رسد سنسورهای پالس گرفتن، که هم راحت و هم آسان برای استفاده هستند، گزینه ای محبوب در بسیاری از دوچرخه های ثابت میباشند. دقت این روش بسیار معقول است، اگرچه سیستم های دیگر نیز در دسترس هستند. این کاملاً به شما بستگی دارد که کدام روش را ترجیح می دهید، اما مطمئناً خوب است که نوعی نظارت بر ضربان قلب داشته باشید تا بتوانید سعی کنید در طول تمرین به یک سطح ضربان قلب بهینه برسید و حفظ کنید.

صفحه نمایش لمسی HD دوچرخه ثابت

مانند سایر انواع دستگاه های مورد بحث در بالا، دوچرخه های ثابت نیز ممکن است به صفحه نمایش لمسی HD مجهز شوند. اگر مدل انتخابی شما iFit فعال باشد،مربی ویژه iFit را برای آموزش یک به یک (و سایر مزایای نمایشگر غنی از اطلاعات) خواهید داشت.

صفحه نمایش لمسی HD دوچرخه ثابت
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-دوچرخه ثابت

بیشتر بخوانید: 5 تا از مشکلات باشگاه بدنسازی برای صاحبان باشگاه با راه حل های کاربردی!!!

راهنمای خرید دستگاه قایق ران

راهنمای خرید دستگاه قایق ران
راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی-قایقران

این دستگاه ها به عنوان ماشین های قایقرانی شناخته می شوند، گزینه خوبی هستند که در مورد تجهیزات بدنسازی باید در نظر بگیرید. آنها عمل پارو زدن با کشتی را شبیه سازی می کنند، به جز اینکه به شما اجازه می دهند این کار را در داخل خانه انجام دهید. هدف این است که به شما در ساخت عضله و استقامت کمک کنند. آنها با یک مسیر و فلایویل پایین روی زمین می نشینند.

روی صندلی بنشینید و پاهای خود را روی تکیه‌گاه‌های پا قرار دهید، سپس به‌عنوان زنجیر یا تسمه‌ای که دو لغزنده را به شما متصل می‌کند، با حرکت پارویی به جلو و عقب حرکت کنید. ابتدا با پاهای خود فشار دهید، به عقب متمایل شوید و از عضلات شکم و بازوهای خود برای حفظ حرکت استفاده کنید.

چهار نوع اصلی قایقران وجود دارد:

  • ماشین پارویی هوا که از نیروی مخالف برای ایجاد مقاومت از طریق چرخ طیار داخلی و چرخان استفاده می کند.
  • دستگاه پارویی آب که دارای یک مخزن است که برای ایجاد مقاومت با آب واقعی پر می کنید.
  • ماشین های قایقرانی مغناطیسی که جمع و جور، کم صدا هستند و از دو آهنربا قوی با چرخ فلایو استفاده می کنند.
  • ماشین های پارویی هیدرولیک که از پیستون برای مقاومت استفاده می کنند.

آنها عضلات مختلف را هدف قرار می دهند و تمرینی برای کل بدن فراهم می کنند. از یک برنامه متصل یا صفحه داخلی استفاده کنید تا ببینید چقدر طول می کشد در هر ردیف، کل مسافت طی شده، کالری سوزانده شده، سرعت حرکت و موارد دیگررا مورد توجه قرار دهید. در اینجا چیزی است که باید در یک ماشین قایقرانی به دنبال آن باشید:

مقاومت ماشین قایقران 

آنها با سطوح مقاومت مختلف، از هشت تا حداکثر 26 ارائه می شوند، بنابراین مطمئن شوید که یکی را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده کند. برای انجام تمرینات پیشرونده، ممکن است سطوح مقاومت بیشتری را بخواهید تا بتوانید با پیشرفت و افزایش قدرت و استقامت، سختی را افزایش دهید. برخی از انواع دستگاه قایقران تنظیم مقاومت مستقیماً از روی فرمان را آسان می کنند، که اگر می خواهید تمرینی را انجام دهید که ساده شروع می شود، بولد می شود و سپس به حالت خنک شدن می رود، مفید است.

راحتی ماشین قایقران

مطمئن شوید که صندلی راحت باشد، به خصوص اگر هر بار 20 تا 30 دقیقه یا بیشتر بنشینید. بعضی ها با بالشتک عرضه می شوند. زیرپایی ها نیز باید راحت باشند و کشش خوبی داشته باشند تا پاهای شما لیز نخورد. بند های قابل تنظیم را بهتر است در جای خود نگه دارید. برای دستگیره ها، برخی فوم دارند تا از گرفتن راحت و مطمئن اطمینان حاصل شود.

صدای ماشین قایقران

ماشین‌های قایقرانی به خصوص ماشین‌های هیدرولیک می‌توانند صدای بلندی داشته باشند، بنابراین اگر صدا در خانه شما پخش می‌شود و قصد دارید در ساعات ابتدایی صبح یا اواخر شب ورزش کنید یا دیگران در خانه هستند، نمی‌خواهید حواس‌ آنها را پرت کنید. (یا شاید بخواهید در حین پارو زدن به موسیقی گوش دهید، تلویزیون تماشا کنید، یا یک تمرین مجازی را دنبال کنید)، می‌خواهید تمرینی بسیار آرام داشته باشید. ماشین‌های قایقرانی مغناطیسی به لطف مقاومت مغناطیسی بی‌صدا (SMR)، کم صدا هستند، در حالی که پاروزن‌های آبی نیز بی‌صدا میباشند.

صفحه نمایش لمسی HD ماشین قایقران 

برخی از قایقرانان دارای یک صفحه نمایش داخلی هستند یا یک پایه دارند که می توانید گوشی هوشمند یا تبلت خود را برای دنبال کردن یک تمرین مجازی روی صفحه نمایش یا پخش ویدیو برای ایجاد انگیزه یا کمک به گذراندن زمان در آن قرار دهید. نمایشگرهای داخلی معمولاً آماری مانند تعداد تکرارها و کالری سوزانده شده را نشان می دهند، در حالی که برخی حتی ضربان قلب را در زمان واقعی ردیابی می کنند تا به شما کمک کنند تمرین را به حداکثر برسانید.

عملکردهای دیگر ماشین قایقران

برخی از قایقرانان را می توان برای انواع دیگر تمرینات نیز استفاده کرد، مانند تمرینات قدرتی، کاردیو، بار، فیزیوتراپی و پیلاتس. این شامل تنظیم تسمه ها یا اضافه کردن تسمه های دیگر برای انجام تمرینات ایستاده است. اگر می خواهید بیشترین بهره را از دستگاه ببرید، ممکن است بخواهید یکی از این موارد را در نظر بگیرید.

ویژگی‌های هوشمند و متصل

جدیدترین و ممتازترین دستگاه های قایقران دارای ویژگی‌های متصل هوشمند هستند. این ممکن است شامل چیزی به سادگی اتصال یک دستگاه تلفن همراه برای گوش دادن به موسیقی از طریق بلندگوهای داخلی باشد. با پاروزن‌های هوشمند، می‌توانید دستگاه را با یک تمرین پخش جریانی در یک برنامه همگام‌سازی کنید تا آن را روی صفحه داخلی یا رایانه لوحی خود دنبال کنید. برخی از آنها به همراه برنامه های آزمایشی رایگان با کلاس های زنده و درخواستی ارائه می شوند، که می تواند راهی عالی برای ایجاد انگیزه در شما باشد.

منبع

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس در سال 2023 با معرفی فواید و مضرات تمرین بارفیکس

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید راکت بدمینتون با 5 نکته مهم

بیشتر بخوانید: انواع توپ فوتبال و فرق توپ فوتبال و فوتسال

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تردمیل در سال جدید {تردمیل چی بخرم؟}

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید توپ والیبال + قیمت بهترین توپ والیبال جهان(5 مارک برتر!)

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه