نحوه کار با دستگاه الپتیکال (اسکی فضایی)

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. نحوه کار با دستگاه الپتیکال (اسکی فضایی)
نحوه کار با دستگاه الپتیکال (اسکی فضایی)
5/5 - (1 امتیاز)

نحوه کار با دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی تقریبا معادل ترکیبی از حرکات ورزش اسکی، پدال زدن و از پله بالا رفتن است. زاویه حرکت دست ها با پاها کاملا متفاوت است. شما درحالی که پاهای خود را به صورت بیضی شکل حرکت می دهید، دست های خود را که دسته های دستگاه راگرفته اید به عقب و جلو حرکت می دهید. کار با این دستگاه بسیار سادست و مصارف خانگی و باشگاهی دارد و کمترین فشار را (آسیب های ورزشی) به مفاصل زانوان شما وارد می کند. کار با این دستگاه محبوب، به عنوان یک ورزش هوازی محسوب می شود و اهدافی نظیر تناسب اندام، سوختن چربی و افزایش سلامت قلب و عروق را فراهم می کند. در این مقاله از اسپرت مال سعی داریم تا نحوه صحیح از این دستگاه را شرح دهیم.

کار با دستگاه الپتیکال

برای کار با دستگاه الپتیکال خوب است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

کار با دستگاه الپتیکال
کار با دستگاه الپتیکال

حفظ وضعیت بدن

مهمترین نکته در استفاده از این دستگاه این است که در طول تمرین با این دستگاه حتما باید وضعیت بدن خود را حفظ کنید، وگرنه بازدهی نخواهد داشت.

توصیه ایمنی

این نکته را به خاطر داشته باشید که، هنگامیکه پای خود را بر روی پدالهای دستگاه قرار می دهید، دستگاه شروع به حرکت می کند و این امر ممکن است به شما آسیب وارد کند. بهتر است ابتدا دسته های اسکی فضایی را بگیر و بعد پای خود را بر روی پدالها قرار دهید.

خم کردن به اندازه زانوها

فضای پدال بزرگتر از پای شماست. این امر به شما کمک می کند که جهت جلوگیری از آسیب به مفاصل پاها کمی پایتان را به دیواره خارجی دستگاه قرار دهید که از خم شدن بی اندازه زانوان جلوگیری کرده و به عضلات پا آسیب نمی رساند.

ستون فقرات خود را صاف نگه دارید

هنگام استفاده از این دستگاه شما باید شکل ستون فقرات را حفظ کرده و صاف بایستید. شکم خود را به سمت داخل ببرید و به هیج عنوان سر خود را به هیچ سمتی خم نکنید و رو به جلو نگاه کنید تا فرم ستون فقرات شما حفظ شود.

نحوه صحیح قرار گیری دست ها

کار با این دستگاه این فرصت را به شما می دهد که علوه بر عضلات پایین تنه بر روی عضلات بالاتنه نیز هم کار کنید. چه تمایل داشته باشید که عضلات بالاتنه خود را درگیر کنید یا نه باید دستهای خود را بر روی دستگاه صحیح قرار دهید. دست های خود را بر روی دسته ها قرار دهید به طوریکه شانه های شما کمی خم شود و آرنج خود را خم کنید.

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس در سال 2023 با معرفی فواید و مضرات تمرین بارفیکس

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید راکت بدمینتون با 5 نکته مهم

بیشتر بخوانید: انواع توپ فوتبال و فرق توپ فوتبال و فوتسال

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تردمیل در سال جدید {تردمیل چی بخرم؟}

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید توپ والیبال + قیمت بهترین توپ والیبال جهان(5 مارک برتر!)

شروع تمرین با اسکی فضایی

نحوه پدال زدن روی الپتیکال

به دلیل حرکت بیضوی پدالها، شما باید کمی زانوان خود را خم کنید. سعی کنید به نرمی پدال بزنید و از سفت کردن عضلات پرهیز کنید تا فشار و آسیب به مفاصل وارد نکنید.

آشنایی با تنظیمات دستگاه الپتیکال

شما می توانید با استفاده از تنظیمات دستگاه شیب دستگاه و شدت تمرینات خود را تنظیم کنید. تغییر شیب دستگاه به شما این امکان را می دهد که عضلات ران، همسترینک و ساق پای خود را بیشتر تقویت کنید.

توقف در حین تمرین الیپتیکال

برای بهره وری از کار با دستگاه بهتر است در حین تمرین اصلا توقف نکنید و تمرین خود را بیست الی سی دقیقه ادامه دهید. در انتها بهتر است برنامه شدت و مدت تمرین شما با این دستگاه تحت نظر یک مربی حرفه ای باشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه