دماغ گیر شنا:مزایا، معایب و نحوه استفاده از گیره بینی(2023)

دماغ گیر شنا چه مزایایی دارد؟ وقتی نوبت به لذت بردن از سرگرمی یا ورزش آبی می‌رسد، عاقلانه است که تسلیم بداخلاقی و خساست نشوید. اگر لوازم جانبی شنا نتایج شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند از شنا لذت ببرید، قدرت بیشتری برای شما خواهد داشت. اضافه کردن گیره بینی شنا به شنای خود می تواند تفاوت مثبتی برای شما ایجاد کند، حتی اگر این چیزی نباشد که قبلاً به آن فکر کرده اید.

در این مقاله، مزایای استفاده از پلاگین بینی برای شنا را خواهیم فهمید و در هنگام استفاده از آنها باید به چه نکاتی توجه کنید. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به انتخاب گیره های بینی که ارائه می شود. در نهایت، بررسی خواهیم کرد که آیا دماغ گیر برای شما و شرایط فردی شما مناسب است یا خیر.

مزایای استفاده از دماغ گیر برای شنا

استفاده از دماغ گیر شبیه به استفاده از گوش گیر است، زیرا همه از آن استفاده نمی کنند، اما ممکن است برای برخی از شناگران مزایایی داشته باشد و برخی افراد واقعاً به آنها نیاز داشته باشند. مانند تمام تجهیزات شنا، همیشه باید قبل از شروع به کار، نتایجی را که از آن می خواهید ارزیابی کنید. بیایید دریابیم که چگونه گیره های بینی می توانند از سلامت و شنای شما حمایت کنند.

مزایای استفاده از دماغ گیر برای شنا

1- محافظت از بینی هنگام شیرجه زدن

همه ما می دانیم که کار شماره یک گیره بینی جلوگیری از ورود آب به بینی شما در هنگام غوطه ور شدن است. شما این امکان را دارید که به طور فیزیکی دهان خود را ببندید، اما بینی شما باز می ماند.

دماغ گیر در تمام شیرجه ها کار می‌کند و به شما کمک می‌کند تا آب کلر کمتری دریافت کنید. میتواند عطسه بعد از شنا را که می تواند ناشی از مواد شیمیایی، کلر، کثیفی و باکتری هایی باشد که غشاهای ظریف بینی را تحریک می کنند، کاهش دهد.

2- محافظت از بینی هنگام شنا در آب های آزاد

دماغ گیر همچنین یک مکمل عالی برای شنا در آب های آزاد است که در آن ممکن است خطر باکتری در آبی که انتخاب کرده اید، وجود داشته باشد. برخی از شناگران آب های آزاد به طور مرتب از آبریزش بینی که ساعت ها بعد از شنا ادامه می یابد شکایت دارند و شناگران دریا حتی می توانند واکنش های نامطلوبی به نمک داشته باشند.

آمیب قاتلی وجود دارد که در آب های گرم خاصی زندگی می کند و از طریق بینی وارد بدن انسان می شود. از بینی به مغز مهاجرت می کند و به معنای واقعی آن را زنده می خورد!

همانطور که ممکن است حدس بزنید، این یک وضعیت پزشکی خطرناک است. خوشبختانه عفونت توسط این آمیب نادر است. با این وجود، هنگام شنا در آب‌هایی که ممکن است آلوده باشند، میتوانید برای احتیاط از گیره بینی استفاده کنید.

3- بر تنفس خود مسلط می شوید

یادگیری نحوه شنا شامل ترکیبی از تسلط بر تنفس، زمان‌بندی و تکنیک شنا است. قطع کردن اکسیژن و آب بینی به این معنی است که دیگر نگران بازدم در زمان های مناسب برای جلوگیری از ورود آب نباشید. دماغگیر شنا باعث میشود که یک تمرین برای افزایش ظرفیت شش های خود ایجاد کنید.

4- بهبود شنای کرال پشت

دماغ گیرهای شنا در هنگام شنای آزاد به شما کمک می کنند زیرا دیگر لازم نیست نگران استنشاق آب در حین چرخش سر باشید. با کنترل خوب، این امر حتی بدون گیره بینی نیز قابل دستیابی است.

با این حال، در طول کرال پشت، همیشه نمی توان پیش بینی کرد که چه زمانی زیر آب بروید. اگر تکنیک شنای کرال پشت شما کاملاً متعادل نیست، ممکن است به طور تصادفی سوراخ‌های بینی‌تان زیر سطح آب فرو برود. همچنین خطر پاشیدن آب به صورت با بازو در مرحله شنا وجود دارد.

داشتن یک گیره بینی برای رهایی از این حواس‌پرتی‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا توجه خود را به بهبود تفاوت‌های ظریف شنای خود جلب کنید و در نتیجه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

5- کمک به یادگیری و بهبود شنای پروانه

برای یادگیری یا بهبود شنای پروانه، ممکن است مجبور شوید حرکت های بدن و ضربات دلفین را به پشت انجام دهید. در این صورت ممکن است تقریباً غیرممکن باشد که آب را بدون استفاده از گیره از بینی از خود دور نگه دارید.

6- کمک به یادگیری چرخش زیر آب

شناگران هنگام رسیدن به لبه استخر یک چرخش زیر آب انجام میدهند و با پا به دیوار استخر ضربه میزنند تا سرعت و شتاب مناسب برای جدا شدن از دیواره استخر را در برگشت ایجاد کنند. هنگامی که چرخش زیر آب را یاد می گیرید،دماغ گیر شنا به شما این امکان را می دهد که ابتدا بدون نگرانی در مورد ورود آب به مجرای تنفسی، حرکت صحیح چرخش را یاد بگیرید. بعداً می توانید گیره را بردارید و در حین چرخش، بازدم صحیح را تمرین کنید.

اگر مستعد ابتلا به سینوزیت هستید، جراحی برای ترمیم انحراف تیغه بینی یا سایر مشکلات مربوط به بینی انجام داده اید، گیره بینی می تواند به شما کمک کند.

معایب دماغ گیر شنا

این فقط مبتدیان نیستند که از گیره بینی برای شنا استفاده می کنند، بلکه دماغ گیر شنا را در طول شنای رقابتی تلویزیونی مانند المپیک نیز خواهید دید. با این حال، چند نکته وجود دارد که باید هنگام استفاده از دماغ گیر شنا، از آنها آگاه باشید.

هنگام استفاده از گیره بینی برای شنا از چه نکاتی باید آگاه بود

1-عادات بد تنفس

استفاده از گیره های بینی برای شنا در واقع می تواند برای برخی افراد به عصا تبدیل شود و عادت های بدی را ایجاد کند که ترک آن ها سخت است.

هنگام استفاده از گیره بینی کارایی تنفس شما کمی کمتر می شود، زیرا اکنون برای کنترل اکسیژن دریافتی بدن خود به یک سوراخ(دهان) محدود شده اید. یک گیره بینی همچنین می تواند باعث ایجاد عادت بدی بشود که وقتی سرتان در آب است، نفس خود را حبس کنید، زمانی که واقعاً باید در حال بازدم باشید. این می تواند منجر به یک تکنیک شنای سفت تر شود که حرکت شما را در آب خفه می کند.

اگر از بینی بند استفاده کنید تمایل بیشتری به حبس نفس دارید. باید از حبس نفس خودداری شود زیرا بهتر است به طور مداوم در آب بازدم کنید زیرا بدن را آرام تر و شنا را ملایم تر نگه می دارد.

2- متراکم شدن

با کمال تعجب، استفاده از پلاگین بینی در واقع می تواند منجر به گیر افتادن آب در بینی شما شود. راه های هوایی شما به هم متصل هستند و در حین شنا ممکن است به طور تصادفی آب را استنشاق کنید.

مشکل اینجاست که الان این آب جایی برای رفتن ندارد. سپس آبریزش بینی شروع می شود که ناراحت کننده است و می تواند بر تنفس شما تأثیر بگذارد. برخی از شناگران به دلیل استفاده از گیره بینی در حین شنا از گرفتگی بینی برای مدتی شکایت دارند.

3- ممکن است بعد از عدم استفاده از دماغ گیر آب در بینی گیر کند

مطمئناً برای من اینطور بود و علاوه بر این، اگر از گیره بینی استفاده می کردم، بعد از آموزش مرتباً بینی من مسدود می شد. وقتی بعد از حدود یک سال تمرین شنا شروع به جدا کردن گیره بینی کردم، با این مشکل مواجه شدم که وقتی سر را برای نفس کشیدن برگرداندم، آب وارد بینی ام شد.

به نظر می رسد با پوشیدن مدام گیره بینی، به شنا کردن با حالت سر خیلی پایین عادت کرده بودم. این به نوبه خود باعث مشکل تنفسی ذکر شده در بالا شد. بنابراین این عادت بدی بود که به دست آوردم و مدتی طول کشید تا از بین برود.

آیا دماغ گیر شنا برای شما مناسب است؟

استفاده از پلاگین بینی برای شنا قطعاً یک انتخاب شخصی است که باید در نظر گرفته شود و اگر احساس می‌کنید مزایایی از آن به دست می‌آورید، باید مورد بررسی قرار گیرد. دماغ گیر های بینی قطعاتی ساده از تجهیزات شنا هستند و بنابراین قیمت پایینی دارند. این یک سرمایه گذاری خوب است زیرا ممکن است شنا کردن شما را بهبود بخشد و از بینی شما محافظت کند.

آیا دماغ گیر شنا برای شما مناسب است

اگر مبتدی هستید که می‌خواهید شنای خود را بهبود ببخشید، به‌ویژه در سبک آزاد (در حین چرخش سر) یا کرال پشت (درگیری ناخواسته با آب)، یک گیره بینی می‌تواند برای تمرین شما مفید باشد. اگر در حال یادگیری تکنیک های پایه شنا هستید یا در کلاس شنا شرکت می کنید، از مربی خود در مورد نحوه و زمان استفاده از گیره بینی راهنمایی بخواهید.

آنچه مهم است این است که از توانایی های شنای خود آگاه باشید و اینکه تغییرات تمرینی شما بر روی تکنیک شنای شما چه می کند. از گیره بینی خود با احتیاط استفاده کنید و از عادات بدی که ممکن است ایجاد شود آگاه باشید. اگر از هر گونه تحریک ناشی از آب کلردار یا شنا در آب های آزاد رنج می برید، یک گیره بینی می تواند افزودنی عالی برای کیف شنا شما باشد تا استرس را کاهش دهد و به شما کمک کند روی بهبود تکنیک شنا و لذت بردن از تجربه ساده تمرکز کنید.

بهترین دماغ گیر شنا برای خرید عمده و خرده

گیره بینی فقط دو کار دارد:

  • بسته نگه داشتن سوراخ های بینی
  • اطمینان از راحتی خیال هنگام شنا

بهترین دماغ گیر شنا

بنابراین انتخاب دماغ گیر شنا نسبتاً ساده است. در حال حاضر مجموعه ای از سه نوع گیره بینی وجود دارد. در زیر میتوانید فروشگاه های عمده و خرده دماغ گیر شنا را ببینید که بهترین دماغ گیر ها را برای فروش دارند. شما میتوانید با کلیک روی هر کدام به اطلاعات تماس ایشان دسترسی داشته باشید.

داخل صفحه هر فروشگاه شماره های تماس ایشان وجود دارد که اگر با موبایل باشید، کافی است روی شماره کلیک کنید تا با ایشان تماس بگیرید و مشاوره یا خرید خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: طریقه استفاده از حلقه تقویت مچ دست با 5 پروتکل ویژه

بیشتر بخوانید: ترامپولین ورزشی چیست و چه مزایایی دارد در سال 2023

گیره های بینی می توانند به شما کمک کنند

اکنون که می‌دانید شنا کردن و مسائل مربوط به سلامتی وجود دارد که پلاگ‌های بینی می‌توانند به آنها کمک کنند، به احتمال زیاد ارزش وقت گذاشتن را دارد تا آنها را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که آنها می توانند به محافظت از بینی شما در برابر باکتری های موجود در آب، کنترل بازدم و ایجاد پیشرفت های قابل توجه در تکنیک شنای شما کمک کنند.

اما این احتمال وجود دارد که گیره بینی می تواند عادات بد تنفسی ایجاد کند و باعث شود پس از شنا دچار گرفتگی بینی شوید.

از آنجایی که گیره های بینی قیمت بسیار پایینی دارند و به راحتی می توانند بدون توجه در هر کیسه شنا قرار بگیرند، احتمالا ارزش افزودن به لیست رو به رشد تجهیزات شنای شما را دارند. اگر سرماخوردگی دارید و می خواهید در طول شنا از بینی خود محافظت کنید، آنها یک مکمل عالی هستند.

دماغ گیر برای شنا فقط نوک کوه یخ در مورد وسایل شنا هستند که می توانند به تمرین یا مسابقات شما کمک کنند تا تجربه بهتری داشته باشند.

نحوه استفاده از دماغ گیر شنا

گذاشتن دماغگیر شنا روی بینی آسان است و فقط یک ثانیه طول می کشد. مراحل زیر را دنبال کنید تا از نحوه استفاده از دماغ گیر شنا اطلاع پیدا کنید.

نحوه استفاده از دماغ گیر شنا
نحوه استفاده از دماغ گیر شنا

1- قبل از گذاشتن دماغ گیر شنا صورت خود را با آب و صابون بشورید. داخل استخر بروید و سر خود را زیر آب فرو کنید. این کار به پاکسازی مواد مرطوب کننده، آرایشی و چربی های بینی شما کمک می کند و همچنین باعث جلوگیری از لیز خوردن دماغ گیر شنا در هنگام شنا می شود.

توجه: اگر هر گونه صورت خود را آرایش کرده اید، بهتر است قبل از قرار گرفتن در آب صورت خود را بشویید.

2- دماغ گیر شنا را طوری نگه دارید که شبیه “U” انگلیسی وارونه به نظر بیاید. انواع مختلفی از دماغگیر شنا وجود دارد، اما همه آنها به شکل “U” هستند. پایین “U” روی پل بینی شما قرار می گیرد و دو انتهای آن سوراخ های بینی شما را به هم فشار میدهد.

هسته U معمولا از سیم سفت یا نایلون ساخته شده است، در حالی که لنت های انتهایی از سیلیکون یا لاتکس ساخته میشوند.

طرح های دماغ گیر شنا متفاوت است و برخی از آنها انتهای دایره ای یا خمیده ندارند. اگر مدلی که شما دارید، انتهای منحنی نداشته باشد، فرقی نمی‌کند کدام سمت را به سمت صورت خود قرار دهید.

3- دماغگیر شنا را روی بینی خود بکشید. با استفاده از انگشتان شست و اشاره، انتهای دماغگیر شنا را به آرامی از هم جدا کنید. سپس انتهای آن را روی سوراخ های بینی خود بگذارید و گیره را روی پل بینی خود فشار دهید. کار را با فشار دادن انتهای دماغ گیر شنا به سوراخ های بینی خود پایان دهید.

اگر دماغگیر شنای شما بند دارد، ابتدا کلاه شنا و عینک خود را بپوشید.

منبع

امیدواریم از این مقاله در مورد دماغ گیر شنا استفاده کرده باشید.لطفا سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس در سال 2023 با معرفی فواید و مضرات تمرین بارفیکس

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید راکت بدمینتون با 5 نکته مهم

بیشتر بخوانید: انواع توپ فوتبال و فرق توپ فوتبال و فوتسال

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تردمیل در سال جدید {تردمیل چی بخرم؟}

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید توپ والیبال + قیمت بهترین توپ والیبال جهان(5 مارک برتر!)

3.7/5 - (4 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه