هولاهوپ چیست | بهترین حلقه لاغری کدام است

5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم هولاهوپ چیست و چه کاربردی دارد، بهترین حلقه لاغری کدام است عوارض حاقه زدن برای خانمها چیست و اطلاعات کاربردی دیگر که پایین‌تر در فهرست مشاهده میکنید. با اسپرت مگ همراه باشید.

حلقه ورزشی هولاهوپ چیست و چه تاریخچه ای دارد

هولا هوپ نوعی اسباب‌بازی و وسیله ورزشی حلقوی شکل است که معمولاً یک لوله پلاستیکی بوده و با چرخاندن باسن به دور کمر می‌چرخد. هولاهوپ نام خود را از رقص هولا، یک رقص هاوایی که با استفاده از حرکات مشابه هیپ هاپ انجام می شود، گرفته است.

اگرچه انواع مختلفی از حلقه لاغری از زمان های قدیم به عنوان اسباب بازی کودکان استفاده می شد، در دهه 1950، الکس تولمر، تاجر استرالیایی اولین کسی بود که نسخه ای ساخته شده از یک ماده جدید به نام پلاستیک را به بازار عرضه کرد. تولمر در فروشگاه بزرگ استرالیایی خود به نام Toltoys صدها هزار هولا هوپ فروخت.

ریچارد کنر و آرتور ملین، کارآفرینان آمریکایی، صاحبان شرکت اسباب‌بازی آمریکایی WHAM-O، امتیاز هولاهوپ را خریداری کردند. این شرکت در سال 1958 هولا هوپ را به کودکان در جنوب کالیفرنیا معرفی کرد. هولا هوپ که در بخش های خبری تلویزیونی و برنامه های متنوع دیده می شود، به سرعت به یک مد ملی و سپس بین المللی تبدیل شد.

تخمین زده می شود که فروش هولا هوپ اصلی تنها در دو سال به 100 میلیون رسیده باشد، اما در پایان دهه به میزان قابل توجهی کاهش یافت. در سال 1965، WHAM-O نسخه دیگری از این اسباب‌بازی را عرضه کرد. این اسباب‌بازی حاوی بلبرینگ‌های توپی بود که در حین چرخش حلقه صدا ایجاد می‌کرد و این نسخه است که امروزه به بازار عرضه می‌شود.

هولا هوپ در اواخر دهه 1980 بازگشت، اما فروش آن هرگز به سطح قبلی خود نرسید. در آغاز قرن بیست و یکم، انواع حلقه ها گاهی اوقات توسط بزرگسالان برای تمرینات هوازی استفاده می شد، و بازی محبوب نینتندو Wii Fit نیز شامل فعالیت Hula Hoop بود.

هولاهوپ چیست

بیشتر بخوانید: دستکش بوکس چیست

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس

بهترین حلقه لاغری کدام است

اخیراً مشتاق ورزش کردن نیستید؟ نگران نباشید، من هم اینگونه بوده ام و یک راه حل بالقوه دارم: بهترین حلقه لاغری، هولاهوپ وزن داراست. به نظر می رسد اسباب بازی های سرگرم کننده کوچک هستند که، یک تمرین ورزشی بسیار عالی را ایجاد می کنند.

چه به استراحتی از روال دویدن خود نیاز داشته باشید یا فقط بخواهید تمرینات قلبی خود را با کمی شادی بیشتر انجام دهید، یک هولاهوپ وزنی جوابگو است. مربی Kehinde Anjorin، NCSF، CFSC، بنیانگذار The Power Method، می گوید: “من عاشق روحیه کودکانه ای هستم که هولاهوپ(حلقه لاغری) به ارمغان می آورد.” به همین دلیل است که هولاهوپ بسیار سرگرم کننده است: آنها ما را به هسته اصلی شگفتی، کنجکاوی و بازی بازمی گردانند. همیشه لازم نیست حرکات مخصوص وزنه یا دویدن باشد، ما می توانیم به سادگی از روحیه کودکانه خود بهره ببریم و همزمان موتورهای خود را به حرکت درآوریم و ورزش کنیم.

تمام این سرگرمی ها به تمرین ورزشی شما نیز کمک می کند. آنجورین می افزاید: «هولاهوپ شامل هماهنگی کل بدن، استقامت عضلانی و ثبات هسته است.» «بالا بردن زیاد ضربان قلب نیاز نیست.» او توضیح می دهد که در مقایسه با یک هولاهوپ معمولی، یک حلقه لاغری وزن دار باعث می شود تمرینات قلبی بهتر انجام شده و به شما کمک می کند استقامت بیشتری ایجاد کنید.

Anjorin خاطرنشان می کند که حرکت دایره ای بدن به طور پویا باعث تقویت هسته مرکزی بدن شما می‌شود. هولاهوپ، بخش های بیشتری از هسته شما را درگیر می کند تا مثلاً یک نگهدارنده پلانک ایزومتریک باشد. (به علاوه، حلقه زدن به تمرکز کامل شما نیاز دارد، بنابراین شما یک تمرین مغزی نیز خواهید داشت.)

Anjorin توصیه می کند که پس از اتمام تمرینات سنگین وزنه، جلسات هولاهوپ را به تمرینات قدرتی خود اضافه کنید. به عنوان مثال، بعد از تمرین قدرتی، می توانید شش دور هولاهوپینگ انجام دهید (یک دقیقه بچرخید و 30 ثانیه استراحت کنید).

اکنون، وقتی نوبت به انتخاب حلقه لاغری می رسد، ممکن است سؤالاتی در مورد اندازه و وزنی که باید انتخاب کنید برای شما پیش بیاید. Anjorin می‌گوید: «اندازه مهم است،» و اضافه کرد که باید حلقه‌ها را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مفید است. اگر به راحتی بیفتد، احتمالاً خیلی پهن است. او خاطرنشان می کند: «اگر حلقه خیلی کوچک باشد، واقعاً نمی توانید با [آن] حرکتی ایجاد کنید.»

در مورد وزن بیشتر هولاهوپ‌های وزن دار، میتوان گفت وزنی بین 450 تا 2250 گرم دارند. آنجورین می‌گوید: «فقط شما می‌توانید قضاوت کنید که چقدر سنگین یا سبک می‌خواهید انتخاب کنید. اما مهم نیست که چقدر می خواهید خود را به چالش بکشید، قبل از افزودن آن نوع 2250 گرمی به سبد خرید خود مکث کنید. مربی همچنان توصیه می کند که با محافظه کاری شروع کنید، زیرا حلقه های سنگین تر برای هسته شما چالش برانگیزتر خواهد بود و به استقامت بیشتری نیاز دارد. به یاد داشته باشید، آنجورین می افزاید، اگر شروع به احساس درد در قسمت پایین کمر خود کردید (یا به طور کلی در واقع هر گونه درد یا ناراحتی دارید)، این نشانه ای برای کاهش وزن است.

بهترین حلقه لاغری کدام است

بیشتر بخوانید: انواع لگ های ورزشی

حلقه ژله ای بهتر است یا معمولی

اگر میخواهید بدانید حلقه ژله ای بهتر است یا معمولی باید این قسمت را با دقت مطالعه نمایید. حلقه های ژله ای سنگین تر از حلقه های معمولی هستند و گران‌تر نیز هستند. اگر تا حالا حلقه نزده اید، حلقه ژله ای برایتان خیلی سنگین است و بدنتان هم درد میگیرد. بهتر است اول با حلقه لاغری معمولی شروع کنید و یاد بگیرید، بعد از چند ماه که بدنتان عادت کرد، می‌توانید از حلقه های ژله ای استفاده کنید. حلقه های ژله ای برای تمرین سنگین تر هستند ولی اثر گذاری آن ها هم بیشتر از حلقه های معمولی است. هنگام تمرین با هولاهوپ ژله ای باید تا مدتی بدن درد را به جان بخرید.

حلقه ژله ای بهتر است یا معمولی

عوارض حلقه زدن برای خانمها

امروزه ورزش با حلقه لاغری یا هولاهوپ محبوبیت خاصی بین افراد خصوصاً بانوان پیداکرده است. افرادی که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی را ندارند، انجام فعالیت ورزشی بوسیله حلقه ورزشی را بهترین راه ممکن برای ورزش در منزل حتی برای بازه زمانی محدود مناسب می‌دانند. از آنجایی که این حلقه‌ها بسیار کم‌هزینه هستند و ورزش را شبیه رقص میکنند، در بین بانوان بسیار محبوب شده‌اند. اگر مایل هستید که با حلقه لاغری چربی‌های شکم و پهلوی خود را لاغر کنید، باید چند نکته مهم قبل از انجام این ورزش را رعایت نمایید.

حلقه های لاغری محصولی جدید هستند که آرزوی لاغری شما را به واقعیت می رسانند و کاهش وزن بی خطر و بدون عارضه را برای شما به ارمغان می‌آورد. افرادی که اضافه وزن دارند علاوه بر مشکلاتی که برایشان بدلیل وزن زیاد بوجود می آید، متاسفانه از لحاظ روحی نیز مدام در استرس، نگرانی و تشویش بسر می برند.

انتخاب یک روش لاغری مناسب نیز یکی از این دغدغه هاست.سوالاتی که معمولابرای این افراد بوجود می آید این است که آیا واقعا روشی قابل اعتماد وجود دارد که ارزش هزینه را داشته باشد؟ از همه مهمتر چه عوارضی دارد؟ و سوالات دیگر که بدون پاسخ مانده است. معمولا در بین این افراد هستند کسانی که ریسک می کنند و یک روش هرچند مخاطره آمیز و یک محصول لاغری را انتخاب و استفاده می کنند. چون تنها چیزی که به آن فکر می کنند این است که کاهش وزن داشته باشند و لاغرشوند و ترجیح می دهند به خطرات احتمالی بعدی فکر نکنند.

در نهایت هر محصول لاغری برای این که بدن را وادار به کاهش وزن نماید، باید آن را از حالتی که دارد تغییر دهد چرا که در صورت عدم تغییر کاهش وزنی صورت نمی گیرد. گاهی محصولات لاغری هورمونها و غدد را دستکاری می کنند و از این طریق باعث میشوند افراد به خواسته خود برسند.

عوارض حلقه زدن برای خانمها:

  • تحریک شدن پوست بدلیل مواد بی کیفیت هولاهوپ که بهتر است لباس مناسب بپوشید.
  • کبودی بدن بدلیل برخورد مداوم هولاهوپ که طبیعی است ولی توصیه میشود که زمان تمرین را ابتدا کوتاه در نظر بگیرید.
  • درد عضلانی کمر و هسته بدن که همچنان طبیعی است و بهتر است جهت چرخش را هرازچندگاهی عوض کنید.
  • خانم های باردار به هیچ عنوان از حلقه های لاغری وزنه دار استفاده نکنند. حتی استفاده از حلقه های لاغری سبک نیز باید بعد از مشورت با پزشک صورت گیرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید میز پینگ پنگ

عوارض حلقه زدن برای خانمها

چقدر می توان به مواد شیمیایی که وارد بدن خود می کنیم، اعتماد کرد

حلقه های چربی سوز لاغری دارای عملکردی مشابه عملکرد طب سوزنی دارند.حداقل شما خیالتان راحت است که مواد شیمیایی را وارد بدن خود نمی کنید و رسوبات شیمیایی در دراز مدت موجب بیماری دیگری نمیگردد.حلقه های چربی سوز تاثیر خود را بر روی وزن می گذارد و آن را به مرور کم می کند. در یک کلام حلقه های چربی سوز لاغری به شما این اطمینان خاطر را می دهد که هیچ گونه عارضه ای را برای بدن شما ندارد چرا که عملکرد آن مشابه طب سوزنی بوده و همه ما می دانیم که طب سوزنی بهترین گزینه برای کاهش وزن می باشد و روشی شناخته شده و بسیار معتبر است.

بیشتر بخوانید: انواع توپ بسکتبال

از آنجایی که تمرین با حلقه لاغری یا هولاهوپ یکی از شاد ترین روش های تمرینی است، گرایش به ورزش و داشتن بدنی زیبا با استفاده از این حلقه رو به افزایش است. امروزه در بسیاری از باشگاه های ورزشی بخصوص باشگاه های ویژه بانوان و آیروبیک از حلقه لاغری برای رسیدن به بدنی خوش فرم، شکمی صاف و سلامت عمومی بدن استفاده می گردد.

خرید هولاهوپ با کیفیت

اسپرت مال برای شما فروشگاه های عمده و خرده هولاهوپ را جمع آوری کرده است که با کلیک روی هر کدام میتوانید به اطلاعات تماس ایشان دسترسی داشته باشید. شماره های تماس هر فروشگاه و تولیدی داخل آگهی آن قرار دارد که اگر با موبایل باشید کافی است روی شماره تولیدی یا فروشگاه کلیک کنید و اگر با کامپیوتر یا لپ تاپ هستید، شماره آن ها قابل مشاهده است که میتوانید شماره گیری کنید.

منابع:britannica

امیدواریم از این مقاله در مورد هولاهوپ استفاده کرده باشید.لطفا از قسمت دیدگاه ها نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه